Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
07   KWIETNIA   2020 r.
Św. Jana Chrzciciela de la Salle
Św. Jana Chrzciciela de la Salle
Imieniny obchodzą:
Donat, Herman, Klara, Rufin
 
Polonia Christiana nr 8       Społeczeństwo
Ks. Kevin T. McMahon

Urzędowa pogarda dla życia

Urzędowa pogarda dla życia

Poniedziałek 9 marca 2009 roku okazał się kolejnym smutnym dniem dla Stanów Zjednoczonych. W sytuacji, gdy o kulejącej gospodarce USA można powiedzieć wszystko, tylko nie to, że jej stan się poprawia, prezydent Obama znowu użył cennych pieniędzy podatników dla sfinansowania kolejnego zamachu na niewinne życie ludzkie.

Jak pamiętamy, niedawno prezydent Obama wydał dekret uchylający tzw. Mexico City Policy (globalną blokadę finansowania przez rząd amerykański międzynarodowych organizacji pozarządowych, promujących aborcję za granicą), zezwalając tym samym na wykorzystanie środków pochodzących od amerykańskich podatników przez rozmaite „organizacje planowania rodziny” przeprowadzające i propagujące zabijanie nienarodzonych w innych krajach.

9 marca prezydent Obama po raz drugi wykorzystał uprawnienia przysługujące mu z mocy sprawowanego urzędu, by tym razem wciągnąć amerykańskiego podatnika w opłacanie badań nad embrionalnymi komórkami macierzystymi (ang. ESCR – embryonic stem cell research), sprzyjających niszczeniu ludzkich zarodków. Chodzi tu o doświadczenia prowadzone na komórkach macierzystych uzyskanych zarówno z tak zwanych zbędnych embrionów, jak i z zarodków wytwarzanych, a następnie niszczonych specjalnie dla celów badawczych.


Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj