Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 19 WRZEŚNIA
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
NMP z La Salette
Imieniny obchodzą:
January, Emilia, Teodor, Konstancja
 

USA: biskupi wzywają Franciszka do przeprowadzenia śledztwa. Na liście 35 nazwisk

Data publikacji: 2018-09-11 10:00
Data aktualizacji: 2018-09-11 09:38:00
RELIGIA
abp. Carml Maria Vigano fot. REUTERS/Gregory A. Shemitz/ FORUM

Pod listem wzywającym papieża Franciszka do przeprowadzenia śledztwa w sprawie informacji zawartych w świadectwie abp Vigano podpisało się już 35 amerykańskich biskupów. Ich zdaniem, sprawa rzekomego tuszowania skandali pedofilskich wśród amerykańskiego duchowieństwa musi zostać dogłębnie wyjaśniona.

 

Abp Vigano, były nuncjusz apostolski w USA opublikował list, w którym przedstawił proceder tuszowania przestępstw i wykorzystywania seksualnego na najwyższych szczeblach kościelnej hierarchii, z papieżem włącznie. Do tych zarzutów odniosła się część amerykańskich biskupów, domagających się przeprowadzenia śledztwa w tej sprawie. Specjalny list – prośbę w tej sprawie podpisało 35 duchownych.

 

Jednym z nich jest kard. Raymond Leo Burke, który stwierdził: „Deklaracja złożona przez arcybiskupa Carlo Marię Vigano musi zostać całkowicie wzięta do serca przez tych odpowiedzialnych za Kościół…każda deklaracja musi być przedmiotem śledztwa, przeprowadzonego zgodnie z prawem Kościelnym”.

 

Wszyscy sygnatariusze listu wyrażają wsparcie dla abp Vigano, dając temu wyraz na podstawie wieloletniej współpracy i osobistej znajomości. Biskupi zapewniają, że nie ma podstaw by wątpić w prawdziwość informacji zawartych w jego oświadczeniu. Do amerykańskich hierarchów dołączył także bp Athanasius Schneider z Kazachstanu oraz biskup pomocniczy Marian Eleganti ze Szwajcarii.

 

Lista jest cały czas uaktualniana, a grono sygnatariuszy rośnie. Do zarzutów świadectwa abp Vigano odniósł się jakiś czas temu papież Franciszek. Podczas jednej z homilii wskazał, że „dla tych, którzy dążą do zniszczenia jedności w Kościele odpowiedzią musi być modlitwa i milczenie”.

 

Źródło: własne PCh24.pl / lifesitenews.com

PR

        

   

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Stefania
@w jedności z Franciszkiem, czyżby pierwsza jaskółka do nas przyleciała, zwiastująca prześladowanie Oblubienicy przez nierządnicę? Apage satanas!
do jedność z Franciszkiem
35 zwolenników klerykalizmu, mimo ostrzeżeń ze strony zwolenników zamiatania prawdy pod dywan, ujawniło swe prawdziwe oblicze. Tę rękę podniesioną na jedność Kościoła, którą prezentują zwolennicy milczenia w kłamstwie, trzeba zdecydowanie obciąć. I przykładnie ukarać, czyli wrzucić do pieca z rozpaloną smołą, tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Zło trzeba wypleniać w zarodku, do korzeni, inaczej się rozlewa, co właśnie widzimy. Trzeba za wszelką cenę chronić prawdę! Ona uratuje jedność, co obiecał Pan Jezus: "Obyście byli jedno, jak Ja jestem jedno z Ojcem". Modlitwa o jedność, to modlitwa o walkę z kłamstwem.
Karol
Dzięki Ci, Wszechmocny Boże, choć i za tych 35 zwolenników "klerykalizmu". Może są oni tą sprawiedliwą "cząstką" instytucjonalnego Kościoła, która ciągle powstrzymuje wylanie się czary gniewu Bożego!
w jedności z Franciszkiem
35 zwolenników klerykalizmu, mimo ostrzeżeń ujawniło swe prawdziwe oblicze. Tę rękę podniesioną na jedność Kościoła trzeba zdecydowanie obciąć. I przykładnie ukarać, czyli wrzucić do pieca z rozpaloną smołą, tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Zło trzeba wypleniać w zarodku, do korzeni, inaczej się rozlewa, co własnie widzimy. Trzeba za wszelką cenę chronić milczenie! Ono uratuje jedność, co obiecał Jezus: "Obyście byli jedno, jak Ja jestem jedno z Ojcem". Modlitwa o jedność, to modlitwa o milczenie.
do Stefania
Ależ ja nie sugerowałem że jesteś niepotrzebna Kościołowi! Każdy z nas jest grzesznikiem, każdy z nas popełnia błędy. Po to jest braterskie upomnienie, by te błędy eliminować. Z Panem Bogiem :)
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY