Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 16 STYCZNIA
Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
Imieniny obchodzą:
Marceli, Włodzimierz
 

USA: hierarcha, który zostanie kardynałem, nie odmówi Joe Bidenowi udzielenia Komunii Świętej

Data publikacji: 2020-11-25 08:02
Data aktualizacji: 2020-11-25 13:27:00
RELIGIA
Abp Wilton D. Gregory. FOT.: WashArchdiocese/YouTube

Arcybiskup Wilton D. Gregory z Waszyngtonu nie zamierza odmówić udzielenia Komunii świętej proaborcyjnemu politykowi Joe Bidenowi. Hierarcha tłumaczy, że liczy na jego nawrócenie.

 

Hierarcha, który ma zostać kardynałem i właśnie przebywa w Rzymie, wyraził przekonanie, że – zgodnie z sugestią papieża Franciszka – Kościół powinien dialogować. Odnosząc się do relacji z Bidenem, który najprawdopodobniej będzie prezydentem USA, stwierdził: Mam nadzieję na prawdziwy dialog, ponieważ uważam, że taka jest mantra papieża Franciszka: powinniśmy być Kościołem w dialogu, nawet z tymi, z którymi mamy poważne spory.

 

Arcybiskup wyjaśnił, że Biden przyjmował bez ograniczeń Komunię świętą w ciągu ośmiu lat pełnienia funkcji wiceprezydenta w administracji Baracka Obamy i nie zamierza odstępować od tej praktyki.

 

Duchowny tłumaczył także, że katolicy znają Nauczanie Kościoła dotyczące świętości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego też – w jego opinii – nie spowoduje skandalu, jeśli udzieli Komunii świętej Bidenowi, który zaprzecza tej Nauce.

 

Abp Gregory zszokował także stwierdzeniem że udzielanie Komunii proaborcyjnemu politykowi jest nawet częścią „pasterskiego obowiązku”. – Ze swojej strony jako arcybiskup jestem zaangażowany i prowadzę z nim dialog, nawet w tych obszarach, w których oczywiście istnieją pewne różnice – wyjaśniał. Duchowny skrytykował „demonizację ludzi, z którymi się nie zgadzamy”, apelując, by skupić się na kwestii spornej, a nie na krytykowaniu samej osoby.

 

Joe Biden jako prezydent obiecał zniwelować całą politykę administracji Trumpa odnośnie aborcji. Chce przywrócić także finansowanie procederu uśmiercania dzieci poczętych zagranicą dzięki funduszom amerykańskich podatników. W kraju chciałby świadczenia usług aborcyjnych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej. Jest też gorącym promotorem ideologii gender w Ameryce i na całym świecie.

 

Ani aborcja, ani też homoseksualizm czy rozwiązłość seksualna nie jest do zaakceptowania przez Kościół katolicki. Magisterium stanowi, że ​​aborcja jest zawsze zła, ponieważ zabija niewinną istotę ludzką. Z kolei akty homoseksualne są „wewnętrznie nieuporządkowane” i „w żadnym wypadku nie mogą być zaaprobowane”.

 

Kardynał Raymond Burke, były prefekt Sygnatury Apostolskiej, udzielił we wrześniu wywiadu, w którym odniósł się do postawy Bidena, mówiąc, że „katolik nie może popierać aborcji w jakimkolwiek kształcie lub formie, ponieważ jest to jeden z najcięższych grzechów przeciwko życiu ludzkiemu i zawsze był uważany za wewnętrznie zły”. Na kilka dni przed wyborami hierarcha potępił stanowisko Bidena dotyczące życia, małżeństwa i rodziny.

 

– Nie wyobrażam sobie, aby przedstawiał się jako pobożny katolik – mówił. – Ma doświadczenie, które niestety doskonale sprawdza się w propagowaniu ataku na niewinną obronę nienarodzonych... Nie ma też racji w kwestiach dotyczących małżeństwa i rodziny. Wielka ciemność w naszym narodzie pochodzi z masowej rzezi nienarodzonych, ataku na rodzinę, całej tej teorii gender, a teraz ataku na wolność religijną – wyjaśnił kard. Burke.

 

Natomiast arcybiskup Gregory kilkakrotnie wypowiadał się w sposób budzący poważne wątpliwości co zgodności słów z Nauczaniem katolickim. Na początku roku twierdził, że „godność człowieka” zaczyna się od urodzenia, a nie od poczęcia. „Narodziny to tylko pierwszy moment ludzkiej godności, która nigdy nie zostaje utracona podczas podróży życia” – stwierdził w mejlu wysłanym do agencji Associated Press.

 

W 2019 roku hierarcha, który ma zostać kardynałem, powiedział kobiecie udającej mężczyznę i twierdzącej, że jest „praktykującym katolikiem”, że jako osoba transseksualna należy do „serca” Kościoła i pasuje do „rodziny”.

 

W 2015 roku, po decyzji Sądu Najwyższego w sprawie legalizacji homoseksualnych „małżeństw”, Gregory powstrzymał się od potępienia orzeczenia, nazywając je „decyzją, która przyznaje uprawnienia cywilne niektórym osobom, które wcześniej nie mogły się o nie ubiegać. Nie rozwiązuje debaty moralnej, która ją poprzedziła i z pewnością będzie kontynuowana”.

 

W czasie lockdownu hierarcha trafił na pierwsze strony gazet za ostrą krytykę sanktuarium Jana Pawła II, które zezwoliło na wizytę Pierwszej Pary.

 

Z kolei w roku 2019, gdy abp Gregory odprawiał Mszę pogrzebową za spokój duszy proaborcyjnej dziennikarki Cokie Roberts, popierająca zarówno aborcję, jak i akty homoseksualne speaker Izby Reprezentantów Nancy Pelosi (D-CA) wygłosiła w katedrze w stolicy kraju mowę pochwalną na cześć zmarłej.

 

Arcybiskup Wilton Gregory, który został w zeszłym roku mianowany następcą kard. Wuerla, stał się znany w Atlancie ze wspierania ruchu LGBT. Został nawet oskarżony o bycie czynnym homoseksualistą przez nieżyjącego już Richarda Sipe’a prowadzącego szeroko zakrojone badania na temat skandali związanych z wykorzystywaniem seksualnym nieletnich i osób będących w podległości służbowej.

 

Wiele lat temu Gregory ściśle współpracował z McCarrickiem jako przewodniczący Konferencji Episkopatu Stanów Zjednoczonych w latach 1995-2005.

 

Papież, pomimo działań i wypowiedzi sprzecznych z Nauczaniem Kościoła, zdecydował się niedawno awansować arcybiskupa Waszyngtonu i uczynić go kardynałem.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

AS

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
kk
Aborcja jest głównym powodem wojen mówiła Matka Teresa z Kalkuty. I od początku wprowadzenia aborcji przez Lenina lewicowcy nieustannie wypowiadają wojny światu. Także teraz ma to miejsce w kontekście klimatycznym. Wojen jest bardzo wiele roznych ale jeśli chodzi o przyczyny to większość ma początek na lewicy. Żeby rozpocząć rewolucje trzeba wydać wojnę itd.
DNA
Bóg też mu nie odmówi piekła.
Daro
Watykan takich właśnie potrzebuje aby się wypełniły słowa przepowiedni :"RZYM STRACI WIARĘ I STANIE SIĘ SYNAGOGĄ SZATANA". Wszystko co zostało zapisane i przepowiedziane musi nastąpić i musi się wypełnić. Jesteśmy świadkami strasznej apostazji i odstępstwa od wiary, Kościoła i BOGA.
Trad
Wlasnie dlatego zostanie kardynalem. Z tych samych powodow inny koteczek, Rys, awansowal. Katolicy nie sa promowani. Heretycy obecni w KK odiagaja funkcje i wplywy.
Michał
Mt 7,6 Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.' Niestety, to już się dzieje. Jezus perłą naszego Kościoła, a reszta cytatu mówi sama za siebie.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY