Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 16 STYCZNIA
Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
Imieniny obchodzą:
Marceli, Włodzimierz
 

USA: Koniec wolności na horyzoncie. Szczepionka „patriotycznym obowiązkiem” i przepustką

Data publikacji: 2020-08-13 07:00
Data aktualizacji: 2020-08-13 07:56:00
WIADOMOŚCI
źródło: pixabay.com

„Choć środki konieczne do pokonania koronawirusa niektórym wydadzą się drakońskie, a nawet antyamerykańskie, to uważamy, że nie istnieje żadna alternatywa. Najprościej rzecz ujmując, szczepienie będzie naszym patriotycznym obowiązkiem” – przekonuje trójka amerykańskich naukowców. Jak dodają, władze powinny zapewnić darmowe szczepienia, nie tolerować żadnego sprzeciwu i odpowiednio karać tych, którzy będą się uchylać od tego „obywatelskiego obowiązku”.

 

Michael Lederman, Stuart Youngner i Maxwell J. Mehlman twierdzą, że epidemię zakończyć może tylko i wyłącznie szeroko zakrojona akcja szczepień. Przymus nie powinien dotyczyć wyłącznie osób, które posiadają istotne przeciwskazania medyczne, a tych jest niewiele. „Prywatne firmy mogłyby odmawiać zatrudnienia osobom niezaszczepionym bądź świadczenia dla nich usług. Szkoły mogłyby odmawiać uczestnictwa w lekcjach nieuodpornionym dzieciom. Przedsiębiorstwa działające na polu transportu publicznego i prywatnego – linie lotnicze, pociągi i autobusy – mogłyby wykluczać osoby odmawiające zaszczepienia się” – podpowiadają autorzy artykułu opublikowanego na łamach „USA Today”. Należałoby stworzyć rejestr osób zaszczepionych – kontynuują – i wydawać odpowiednie zaświadczenia, wskazujące także na termin, w którym szczepienie powinno zostać odnowione.

 

Lederman, Youngner i Mehlman stawiają sprawę jasno: sprzeciw wobec takiej akcji nie może być tolerowany. Żadnej wagi nie powinno przywiązywać się także do zastrzeżeń natury religijnej, bo – jak czytamy – „główne religie oficjalnie nie wyrażają sprzeciwu wobec szczepień”.  „Osoby odmawiające szczepień mogłyby tracić ulgi podatkowe albo nieistotne świadczenia. Ubezpieczyciele mogliby nakładać na takie osoby wyższe składki, narażają one siebie i innych na ryzyko podobnie, jak to ma miejsce w przypadku palaczy” – sugerują lekarze. Tego – podkreślają – wymaga umowa społeczna, a jej naruszanie powinno wywoływać odpowiednie sankcje.

 

Mają to być działania konieczne, które powinny zostać wdrożone bez względu na zastrzeżenia i sprzeciw Amerykanów. Nawet jeśli komuś wydaje się to sprzeczne z amerykańskimi tradycjami i rozumieniem wolności.

 

Michael Lederman wykłada medycynę, Maxwell J. Mehlman – prawo, a Stuart Youngner bioetykę. Nie jest to pierwszy przykład takich głosów, dyskusja na temat dokumentów potwierdzających szczepienia toczy się już od pewnego czasu. Anthony Fauci, prezydencki doradca ds. epidemii, stwierdził wręcz, że w przyszłości posiadanie przy sobie takiego dokumentu mogłoby być obowiązkowe.

 

Źródło: USA Today

mat

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
niki
OBRZYDLIWE! OBRZYDLIWE! ZERO SZACUNKU DLA WOLNOŚCI DLA DRUGIEGO CZŁOWIEKA! TYRANIA CHAMSTWO I TERRORYZM! BANDA BANDYTÓW!
Radek
Nie możemy pozwolić na takie zniewolenie
Radek
Nie ma mowy! Nie pozwolimy na to
anonim_galeon
Informacja o mu-chip to rok 2015 - 0,4 mm2 oznacza np. kwadrat o boku 0,6325 mm - jeżeli typowa igła strzykawki to 0,7 mm, to rozmiar czipa przestaje być problemem, szczególnie że napisano też o planach zmniejszenia jego rozmiarów
Wiwi
Obecny rozmiar Mu-chip to 0.4 mm2 a minimalna grubość to 60 mikronów, ale są plany na zmiejszenie jego rozmiarów.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY