Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 23 MAJA
Św. Leoncjusza, biskupa
Św. Leoncjusza, biskupa
Imieniny obchodzą:
Emilia, Iwona, Iwa
 

USA: senat Kentucky przegłosował prawo zakazujące aborcji po wykryciu bicia serca

Data publikacji: 2019-02-17 12:00
Data aktualizacji: 2019-02-17 12:48:00
WIADOMOŚCI
Źródło: pacjent.ordoiuris.pl

Senat stanu Kentucky przegłosował ustawę zabraniającą przeprowadzenia aborcji po wykryciu bicia serca nienarodzonego dziecka. Dokument trafi następnie do stanowej Izby Reprezentantów, gdzie Republikanie stanowią większość. Głos bijącego serca jest słyszalny dla lekarza już około szóstego tygodnia życia dziecka. 

 

Nowa ustawa została przyjęta stosunkiem głosów 13-6. Następnie procedowana będzie w wyższej izbie stanowego parlamentu zdominowanej przez Republikanów. Podczas poprzedzającej głosowanie debaty z głośników puszczono na żywo bicie serca dziecka April Lanham, mieszkającej w dystrykcie zarządzanym przez autora projektu, senatora Matta Castlena.

 

„To dziecko w jej łonie to żywy człowiek (…) a każdy człowiek ma prawo do życia” - wskazywał podczas debaty autor dokumentu. Jeżeli nowe prawo wejdzie w życie, w przypadku planów dokonania aborcji obowiązkowe będzie przeprowadzenie badania mającego wykazać słyszalność bicia serca dziecka. W przypadku jego wykrycia, aborcja będzie niedozwolona, chyba że życie matki znajdzie się w niebezpieczeństwie.

 

Podczas posiedzenia, mowę popierającą inicjatywę wygłosiła Abby Johnson, była dyrektor Planned Parenthood, dzisiaj obrończyni życia. „Aborcja ze swojej natury nigdy nie jest bezpieczna, ponieważ by zakończyła się sukcesem, musi zginąć wyjątkowa istota z bijącym sercem” - mówiła.

 

Podobne propozycje wystosowano w kilku innych stanach takich jak: Wirginia, Ohio, Floryda, Maryland, Minnesota, Missouri, Teksas czy Zachodnia Wirginia. Pomimo przyjęcia, nowe prawo napotyka trudności prawne. Głos w sprawie zabrała Kate Miller z American Civil Liberties Union of Kentucky. „Z momentem wejścia tej ustawy w życie zaskarżymy ją. Tak jak inne ustawy o podobnym charakterze. Będą poddawane niekończącym się sporom legislacyjnym przez lata” - oznajmiła.

 

Źródło: catholicnewsagency.com
PR

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Krakusik
@Ryszard A gdzie jest w tym wszystkim miejsce Boga, który stwarza ciało i duszę człowieka? Tzw. aborcja jest przede wszystkim bluźnierstwem wobec Boga. Dlatego tego typu grzech jest w Kościele grzechem wolajacym o pomstę do Boga. Czy mamy świadomość co spotka świat za tę zbrodnie na niespotykaną skalę. Naiwne kazania o miłosierdziu Boga nie pomogą, uratować dusz ludzkich ani tego zeprowawego świata. Wedle przepowiedni będą ginąć nie tylko niesprawiedliwie, lecz także sprawiedliwi. Ostania się nieliczni.
RYSZARD
Cóż , jeśli nie masz wyboru , to wybieraj to co relatywnie najlepsze. Życie TRWA od poczęcia . Jakie to smutne , że w XXI wieku (!) ludzie muszą WALCZYĆ o prawdę oczywistą . Ci, którzy chcą niszczyć to ŻYCIE - nazywają to POSTĘPEM ! Postępem - KU bramom PIEKIEŁ ? Może uda się OBROŃCOM ŻYCIA dopiąć swego . Przecież można skonstruować taką aparaturę która wykryje PIERWSZE bicie serca dziecka w łonie Matki . W tych czasach to jest "peace of cake". I to będzie oznaką NOWOCZESNOŚCI i POSTĘPU !
kaznodzieja
Brawo. Mały kroczek ale w dobrym kierunku
pochwalam
Już w 21 dniu od poczęcia zaczyna bić serce.To są trzy tygodnie,nieraz kobieta jeszcze nie ma pojęcia,że jest przy nadziei.Więc gdy pójdzie pierwszy raz do ginekologa to już może posłuchać bicia swojego serca.Ci urzędnicy dokonali czegoś ważnego.Należy im się ogromne uznanie.
Kasandra
No i to jest mój problem z Amerykanami. Z jednej strony 447 a z drugiej TO. Dziwny i piękny kraj...
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY