Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 10 KWIETNIA
Św. Fulberta, biskupa
Św. Michała de Sanctis
Św. Fulberta, biskupa
Św. Michała de Sanctis
Wielki Piątek
Imieniny obchodzą:
Makary, Michał
 

USA: w New Jersey rusza pilotażowy program lekcji historii ruchu LGBTQ

Data publikacji: 2020-02-12 07:00
Data aktualizacji: 2020-02-11 15:16:00
WIADOMOŚCI
fot. YouTube / Nikolaj Christensen

Dwanaście szkół w New Jersey rozpocznie w tym miesiącu pilotażowy program nauczania o historii ruchu mniejszości seksualnych (LGBTQ). Program wkrótce będzie realizowany we wszystkich szkołach w stanie.   

 

Szkoły w Hackensack, Morristown, Newark i Asbury Park mają wprowadzać tematykę gender do lekcji historii, ekonomii, a nawet gramatyki, by zwiększać świadomość dzieci na temat lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transów i queer. Wytyczne zatwierdzone przez stan w zeszłym roku będą realizowane we wszystkich placówkach publicznych w New Jersey od jesieni. 

 

Chcemy, aby uczniowie mogli zobaczyć siebie w opowiadanych historiach – tłumaczy Ashley Chiappano, kierownik ds. bezpiecznych szkół i edukacji społecznej w Garden State Equality, organizacji prowadzącej program pilotażowy. – Chcemy mieć pewność, że otrzymują dokładne, odpowiednie i istotne historycznie informacje na temat społeczności seksualnych oraz poczynionych przez nie postępów - tłumaczy.

 

Prawo wymaga, aby uczniowie gimnazjów i liceów poznawali społeczny, polityczny i gospodarczy „wkład osób LGBTQ” jednak lokalnie dyrekcje szkół zdecydują, jak będą wyglądać zajęcia. Szkoły będą musiały zmienić standardy i programy nauczania na rok szkolny 2020/2021. 

 

New Jersey to drugi po Kalifornii stan, który wymaga wprowadzenia obowiązkowych zajęć gender po tym, jak gubernator Phil Murphy podpisał ustawę, ku radości tęczowych środowisk. Rodzice i liczne organizacje potępiają przymusowe nauczanie historii gender, wskazując, iż jest to naruszenie wolności religijnej i praw rodziców. – Wszyscy jesteśmy ludźmi i musimy szanować się nawzajem, ale istnieje pogląd religijny, że seksualność nas nie definiuje – stwierdził Shawn Hyland, dyrektor ds. komunikacji organizacji Family Policy Alliance w New Jersey. Hyland wyraził obawy, że lekcje „znormalizują lub pobudzą pewne zachowania i pragnienia naruszające przekonania religijne i moralne innych”. 

 

Dzieci będą zapoznawać się z tematyką gender interdyscyplinarnie na różnych lekcjach. – Nie chcieliśmy, aby był to program bohaterów i świąt. Nie chcieliśmy, aby lekcje dotyczyły wyłącznie wkładu historycznego – komentował – Chiappano. 

Wśród poruszanych tematów będzie mowa o homoseksualnych ofiarach holokaustu. Przewidziano także dyskusje na temat odczuć chłopca rzekomo zmuszonego do podjęcia „terapii reparatywnej” oraz lekcje gramatyki dotyczące używania zaimków odzwierciedlających tożsamość danych osób. 

 

Program nauczania jest przeznaczony jako wzorcowy dla innych szkół i ostatecznie będzie dostępny online dla wszystkich placówek. Do Garden State Equality napłynęło 50 wniosków od dyrekcji szkół, które chciały rozpocząć program pilotażowy jeszcze w tym roku. Wybrano placówki zróżnicowane pod względem położenia geograficznego, sytuacji rasowej, a także te, które wykazały duże zainteresowanie tematyką gender. 

 

Źródło: eu.usatoday.com  

AS   

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Port
To wszystko jest chore. Polecam film Raport Kinsey`a póki jeszcze jest a potem komentarz pana K. Karonia do tego filmu. tam można się dowiedzieć gdzie znajduje się i jaka jest jedyna podstawa naukowa ideologii LGBT.
@Dawid
---4.próba przebicia się przez cenzurę chroniącą tęczową zarazę--- A ciebie i tego z którym uprawiasz... satanizm, to kto przyjmie? Szatan?
Franek
Stan New Jersey to lewacki stan. Jest ich kilka w USA. Ci którzy się załamują że to z Ameryki całe zło chciałem zaznaczyć że w Polsce jest z tym podobnie w dużych miastach w szkołach tęczowe piątki itp..Donald Trump jako chrześcijański przywódca walczy o życie ostatnio brał udział w marszu pro-life jest anty LGBT. Natomiast niestety podobnie jak w Polsce władza centralna nie ma przełożenia na praktyki w poszczególnych stanach, tak jak u nas w miastach.
Roman
To tam ,gdzie burmistrz .....chciał usunąć pomnik katyński? Protestowała Polonia - dzięki wielkie za to.
krisbac
Główny sojusznik Polski...
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY