Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 28 STYCZNIA
Św. Tomasza z Akwinu, Doktora Kościoła Bł. Juliana Maunoir
Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Julian
 

USA: wiceprezydent Mike Pence rozpoczyna „turnee Pro-Life”

Data publikacji: 2020-08-06 10:00
Data aktualizacji: 2020-08-06 10:50:00
WIADOMOŚCI
fot. Ricky Fitchett / Zuma Press

Wiceprezydent USA Mike Pence rozpoczął trasę „Life Wins” po całych Stanach Zjednoczonych. Zaczął od wizyty w klinice na Florydzie, gdzie uratowano przed aborcją 500 dzieci w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

 

Pence rozpoczął swoją trasę we współpracy z organizacją pro-life Susan B. Anthony List. Na początku odwiedził klinikę Woman’s Place Medical Clinic w Tampie (Floryda). W placówce tylko w zeszłym roku uratowano życie 500 dzieci poprzez odwiedzenie ich matek od pomysłu poddania się aborcji. Jedną z nich była Kia, która spotkała się z prezydentem trzymając na ramionach swoje dziecko.

„Dziękujemy klinice A Women’s Place Medical Clinic za pracę, którą wykonuje, aby ocalić niewinne życie nienarodzonych, w tym 10 000 dzieci w ciągu ostatnich 35 lat i 500 dzieci w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Nie mógłbym być bardziej dumny z bycia częścią najbardziej sprzyjającej życiu administracji w historii!” – stwierdził na Twitterze wiceprezydent USA.

 

Następnie Pence przemawiał w świątyni Baptystów w Starkey Road. „Życie wygrywa w Ameryce, od Białego Domu po sądy, Senat i konserwatywne parlamenty w całym kraju ” – podkreślił polityk. „Zrobiliśmy wielki postęp i myślę, że życie wygrywa dzięki aktywizmowi, którego wszyscy jesteście częścią” – dodał. „Ale wierzę też, że życie wygrywa dzięki współczuciu i miłości, które od dziesięcioleci okazuje się kobietom przeżywającym kryzysy ciąży w całym kraju. Ruch na rzecz obrony życia definiuje hojność, współczucie i miłość do kobiet i nienarodzonych dzieci ” – podkreślił wiceprezydent Stanów Zjednoczonych.

 

Mike Pence zaznaczył, że „obecnie w Ameryce jest o wiele więcej ośrodków opieki nad kobietami w ciąży niż klinik aborcyjnych”. Wyraził też zadowolenie z faktu popularyzacji prawdy o aborcji, co powoduje, że „nowe pokolenie wybiera życie”. „Dzięki waszemu nieustannemu wsparciu” – zwrócił się do działaczy pro-life. „Dzięki waszemu poświęceniu, w okresie 3,5 roku sprawa ochrony życia nabrała niezwykłego przyspieszenia” – dodał.

 

W USA kwestia aborcji ujawniła się jako główne pole bitwy pomiędzy Demokratami a Republikanami. Podczas gdy rządzone przez konserwatystów stany uchwalają – na ile pozwalają im obecne przepisy - ustawy chroniące życie, ich demokratyczni odpowiednicy rozszerzają „prawo do aborcji” nawet do 9 mies. ciąży (np. Nowy Jork). Sprawa aborcji stoi też wśród priorytetów decyzji na szczeblu centralnym. Donald Trump powołał w skład Sądu Najwyższego sędziów o poglądach pro-life; Bretta Kavanaugha i Neila Gorsucha. „Aborcja na życzenie” legalna jest w całych Stanach Zjednoczonych na podstawie wyroku SN Roe vs. Wade. Dopóki nie nastąpi odwrócenie precedensu z 1973 r., kwestia wprowadzenia nawet częściowego zakazu aborcji pozostaje zamknięta.

 

Źródło: lifesitenews.com

PR

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora