Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 29 PAŹDZIERNIKA
Św. Felicjana, męczennika
Bł. Michała Rui
Św. Felicjana, męczennika
Bł. Michała Rui
Imieniny obchodzą:
Felicjan, Euzebia, Serafin, Wioletta
 

„Utopia tęczowej rewolucji”. Konferencja online z udziałem niezwykłych prelegentów

Data publikacji: 2020-10-17 19:01
Data aktualizacji: 2020-10-17 19:08:00
WIADOMOŚCI
Źródło: teczowautopia.pl/webinar

 

„Utopia tęczowe rewolucji” – to tytuł konferencji naukowej w formule online zaplanowanej na 22 października. Wezmą w niej udział naukowcy, wybitni eksperci oraz publicyści. Tematem przewodnim dyskusji jest rewolucja kulturowa, jej założenia i zagrożenia wynikające z realizacji agendy ideologii LGBT. Wśród prelegentów konferencji są m.in. prof. Aleksander Nalaskowski, Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak, prof. Grzegorz Kucharczyk, red. Jan Pospieszalski oraz redaktor naczelny PCh24.pl Krystian Kratiuk. Zapraszamy do udziału!

 

Punktem wyjścia dla zorganizowania konferencji stała się wydana przez Centrum Życia i Rodziny publikacja „Utopia tęczowej rewolucji. 10 pytań i 100 argumentów”. Zarówno książka jak i konferencja są odpowiedzią na negatywne zjawiska społeczne, które zagrażają bezpieczeństwu rodziny, jedności małżeństwa oraz rozwojowi młodego pokolenia. Wywracają porządek społeczny i naruszają obowiązujący system prawny.

 

Ze względu na rządowe obostrzenia konferencja odbędzie się w formule online. Aby wziąć w niej udział należy zarejestrować się na stronie: https://teczowautopia.pl/webinar/. Dyskusja rozpocznie się punktualnie o godz. 9:00.

 

W pierwszej części konferencji uczestnicy będą mogli wysłuchać wystąpień: prof. Aleksandra Nalaskowskiego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Małopolskiej Kurator Oświaty Barbary Nowak, prof. Grzegorza Kucharczyka z Uniwersytetu Adama Mickiewicza, a także Agnieszki Marianowicz-Szczygieł – autorki publikacji „Utopia tęczowej rewolucji. 10 pytań i 100 argumentów”.

 

Z kolei w drugim panelu wysłuchamy redaktora naczelnego portalu PCh24.pl Krystiana Kratiuka oraz red. Jana Pospieszalskiego z TVP – twórcę popularnego programu „Warto Rozmawiać”. Pełen plan konferencji znajduje się na stronie: https://teczowautopia.pl/webinar/.

 

Jak zapowiadają organizatorzy z Centrum Życia i Rodziny, konferencja ma stać się przestrzenią do analizy eksperckiej zjawiska rewolucji seksualnej i ideologii LGBT. Prelegenci będą definiować podstawowe pojęcia z nią związane, przeanalizują język, którym posługują się propagatorzy ideologii gender, nakreślą program realizowany konsekwentnie przez te środowiska na Zachodzie, a także przyjrzą się metodom działania aktywistów LGBT. Ponadto podejmą tematykę forsowanej edukacji seksualnej i wykorzystywaniu jej jako jednego z narzędzi zmiany kulturowej.

 

Celem konferencji jest rozprawienie się z mitami, jakie powielają środowiska LGBT i ich orędownicy, a które są „siłą napędową” do działania „tęczowych” aktywistów. Prelegenci przeanalizują także zagrożenia jakie wynikają z realizacji przez państwo agendy LGBT. Odniosą się do sytuacji w państwach, które uległy presji tych środowisk i zmagają się obecnie z szeregiem problemów natury społecznej i prawnej.

 

Konferencja odbędzie się 22 października w formule online. Początek o godz. 9:00. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma wiadomość z linkiem do streamingu online. Po każdym wystąpieniu ekspertów organizatorzy przewidują czas na zadawanie pytań na czacie, które następnie będą przedstawione prelegentom.

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: tygodnik „Do Rzeczy”, Telewizja Republika, portal PCh24.pl, portal Tysol.pl oraz „Tygodnik Solidarność”. Organizatorem konferencji jest Centrum Życia i Rodziny.

 

 

Źródło: materiały prasowe

MWł

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
lil
to nie jest rewolucja tylko jawność ,homo byli od zawsze Aleksander Wielki ,królowie Francji i Anglii ,pierwsze ruchy w 1969 ....
Ewa do Izydor O
skąd przekonanie że wśród tych ochrzczonych ich nie ma ,chrzci sie niemowlęta a o skłonności wychodzą później ,załozenie ze to ateiści jest błędne
@Izydor Oracz
Ponad połowa Polaków akceptuje osoby LGBT i chcą całkowitej legalizacji aborcji. Więc dostosujcie się do większości a nie próbujecie przepchnąć projekty stop LGBT i stop aborcji
Izydor Oracz
Liczby mówią same za siebie: w Polce mamy 95% osób ochrzczonych i max 3% osób LGBT - kto powinien mieć zdanie decydujące? Większość, która dba o rozwój państwa jako nakiego rodziny czy patologiczna mniejszość?