Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 15 PAŹDZIERNIKA
Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
Imieniny obchodzą:
Teresa, Jadwiga, Eustachy, Tekla
 

Vincent Lambert nie żyje. Tym razem wygrała eugenika

Data publikacji: 2019-07-11 12:14
Data aktualizacji: 2019-07-11 18:04:00
WIADOMOŚCI

W czwartek rano po dziesięcioletniej gehennie zmarł w „szpitalu” Vincent Lambert, 42-latek, który w 2008 roku uległ wypadkowi drogowemu i przebywał w stanie minimalnej świadomości. Zgodne współdziałanie organów francuskiego państwa zablokowało podejmowane przez rodziców próby rehabilitacji mężczyzny, który odbierał sygnały z zewnątrz, samodzielnie oddychał, reagował na bodźce, płakał. Nie był w stanie tylko komunikować się z otoczeniem i musiał być karmiony oraz pojony przez specjalną aparaturę.

 

Lambert był praktycznie więźniem placówki eugenicznej w Reims. Dyrekcja nie godziła się z pragnieniem rodziców, by przewieźć go w inne miejsce, gdzie mógłby zostać poddany specjalistycznej pomocy mającej na celu przywrócenie świadomości i sprawności. Wejście do sali strzeżone było przez mundurowych. Uśmiercenia 42-latka przez zaprzestanie karmienia go i pojenia domagała się z kolei jego żona.

 

Przez wiele lat trwała sądowa batalia w sprawie odłączenia mężczyzny od aparatury wspomagającej odżywianie. Rodzice oraz reprezentujący ich prawnicy wykorzystali wszelkie prawne sposoby, jednak wymiar sprawiedliwości Francji opowiedział się po stronie eugeniki i zakwestionował prawo najbliższych do pomocy choremu. W obronie życia Vincenta Lamberta odbyło się wiele demonstracji. Niedawna petycja do prezydenta Emmanuela Macrona zdobyła poparcie ponad 130 tysięcy podpisów.

 

W środowy wieczór około 1,5 tysiąca osób zgromadziło się na paryskim placu by czuwać i modlić się w intencji Vincenta Lamberta, skazanego przez państwo francuskie na śmierć z głodu i pragnienia. Przemawiali prawnicy reprezentujący rodziców przez wiele lat walczących o ocalenie życia mężczyzny.

 

RoM

 

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
płatowiec
"Vincenti dabo ei manna absconditum et dabo illi calculum candidum et in calculo nomen novum scriptum quod nemo scit nisi qui accipit" Ap 2,17, co się wykłada: "Zwycięzcy dam mannę ukrytą i dam mu biały kamyk, a na kamyku wypisane imię nowe, którego nikt nie zna prócz tego, kto je otrzymuje". Z II nieszporów Uroczystości św. Benedykta Opata w zakonie benedyktyńskim 11 lipca - w dniu śmierci Wincentego Lamberta - wczoraj śpiewano w Tyńcu po łacinie. Znamienny jest ten fragment o mannie ukrytej, w kontekście jaką śmiercią zginął. Requiescat in pace +
duchowny
Skandal, w dniu św Benedykta - Patrona Europy - umiera zagłodzony zgodnie z wyrokiem sądowym francuskim człowiek kaleki, ale samodzielnie oddychający. Skandal po pożarze katedry Notre Dame.
Kaja
Morderstwo na zlecenie państwa ....taką mamy Europę !
Kaja
Czy my chcieliśmy takiej Europy, mordującej bezbronnych ? Nie ! Powiedzmy wreszcie dość tego !!!!!!!! Panie Boże prosimy, miej nas w swojej opiece ! Wieczne odpoczywanie racz Vincentowi dać Panie ...
Pol
Roznica miedzy smiercia glodowa w bunkrze w Auschwitz w czasie IIWS i smiercia Vincenta jest tylko w wygladzie otoczenia.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY