Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 11 SIERPNIA
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
NMP Świętolipskiej
Imieniny obchodzą:
Klara, Zuzanna, Filomena
 

W argentyńskim seminarium udzielano Komunii do ust. Władze kościelne zdecydowały je zamknąć

Data publikacji: 2020-07-30 09:00
Data aktualizacji: 2020-07-30 12:07:00
RELIGIA
Fotograf: Magdalena i Tomasz JodlowskiArchiwum: Forum

W argentyńskiej diecezji San Rafael władze kościelne zdecydowały o zamknięciu seminarium. Przyczyną okazało się udzielanie Komunii świętej do ust przez związanych z seminarium duchownych. O decyzji poinformował w poniedziałek rzecznik diecezji.

 

Biskup argentyńskiej diecezji San Rafael Eduardo Maria Taussig nakazał przyjmowanie Komunii świętej wyłącznie do rąk. Jednak ojciec Alejandro Miguel Ciarrocchi, rektor tamtejszego seminarium diecezjalnego, bronił praw kształcących się w nim kleryków do przyjmowania Ciała Pańskiego na język. W efekcie został usunięty ze stanowiska.

 

Mimo to, inni kapłani związani z seminarium, wciąż rozdawali Komunię świętą do ust. W efekcie biskup Taussig nakazał zamknięcie seminarium. Według rzecznika diecezji San Rafael ojca José Antonio Álvareza diecezjalny kler zareagował w sposób niezdyscyplinowany. W efekcie Kongregacja ds. Duchowieństwa uznała, że diecezja nie może zebrać dostatecznej liczby duchownych, którzy podporządkują się dyscyplinie kościelnej. W związku z tym seminarium zostało zlikwidowane. Kształcący się w nim klerycy trafią do innych ośrodków kształcenia.   

 

Jeden z autorów hiszpańskojęzycznej strony internetowej Wanderer zakwestionował źródło tej decyzji. Jego zdaniem Watykan co najwyżej zaakceptował decyzję wobec subiektywnej wersji wydarzeń przedstawionych przez biskupa.

 

Tak czy inaczej, warto przypomnieć, że prawo kościelne zabrania odmowy udzielania Komunii świętej tylko dlatego, że ktoś chce ją przyjąć na język. Ponadto biskup Schneider zwrócił uwagę, że w przypadku obaw związanych z kwestiami higienicznymi istnieje możliwość przyjęcia Komunii świętej do ust przez specjalny puryfikator.

 

Źródła: lifesitenews.com / pch24.pl

mjend

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
ola
Widac jak bardzo modernistów bolało, że ludzie przyjmowali komunię świętą do ust skoro tak szybko wykorzystali pretekst pod nazwą koronawirus do wprowadzenia komunii na rękę. Modernistom od dawna przeszkadzało oddawanie czci Panu Jezusowi i klękanie do komunii, dlatego już po soborze zlikwidowali balaski, by utrudnić ludziom klękanie.
UPADEK WIARY
No cóż, upadła Argentyna ze zdziczałym lewactwem. Można sobie pooglądać na yt co wyprawiają lewaki, szczególnie feministki w Argentynie. By the way, czyż nie jest to kraj pochodzenia papieża Bergolio? Smutne to owoce posługi. A będzie gorzej. POKUTA POKUTA POKUTA.
ry. janszarmach
Do trooper: Z całym szacunkiem, ale co do wytknietego mi grzechu to być może dopiero na Sądzie Bożym poznasz że byłeś w błędzie, ponieważ ten Kapłan jest w sprawie tej suspendy niewinny jak Chrystus i pełni Jego Wolę. Czy ktoś kto jest wierny Woli Bożej popełnia grzech? Słowo Boże w Piśmie Świętym poucza, ze bardziej mamy słuchać Boga niż ludzi. Jeśli dalej zostajesz przy swoim zdaniu, proszę jedynie, nie spieraj się. Pozdrawiam i Kroluj nam Chryste!
trooper
I po co to robi? Przecież seminarium to zamknięta grupa i jest nikłe ryzyko koronawirusa. Nie ma to sensu. Przecież Ci ludzie są ze sobą razem, jedzą na jadalni. Tam prędzej się zarażą. Komunia na rękę nic nie da w sprawie higieny. @ry.janszarmach3 Uczestnictwo we Mszy Św. suspendowanego księdza to grzech.
ry.janszarmach3
Proponuję by biskup argentyńskiej diecezji San Rafael Eduardo Maria Taussig skontaktował się, a następnie przyjechał na rekolekcje kapłańskie do Księdza doktora Marii Piotra Natanka. Wysoce prawdopodobne, że po rekolekcjach nawrócony biskup na Tradycję Kościoła Katolickiego będzie nawracał całą Argentynę aż po archipelag Ziemi Ognistej. Króluj nam Chryste!
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY