Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 31 MAJA
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Imieniny obchodzą:
Aniela, Marietta
 

W obliczu pandemii już 25 marca zawierzmy Polskę i nas samych Niepokalanemu Sercu Maryi! Piękna inicjatywa narodowców

Data publikacji: 2020-03-25 10:01
Data aktualizacji: 2020-03-25 11:52:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ilustracyjne (obraz Matki Bożej Częstochowskiej, modlący się człowiek, fragment obrazu Jana Matejki Śluby lwowskie Jana Kazimierza)

„W czasach zagrożeń i kryzysów najgorętsza modlitwa nie zwalania z wytrwałego i roztropnego działania, które jest oczywistym porządkiem rzeczy. Z drugiej strony zakładanie, jakoby modlitwa była niepotrzebna, jest bluźnierczym policzkiem wymierzonym Bogu. To tak, jakbyśmy Mu powiedzieli: nie jesteś nam potrzebny, damy radę bez Ciebie. Dlatego w tej nadzwyczajnej sytuacji apelujemy do wszystkich Polaków, duchowieństwa i władz Rzeczypospolitej o wspólne dokonanie aktu zawierzenia Polski i nas samych Niepokalanemu Sercu Maryi w święto Zwiastowania Pańskiego dn. 25 marca bieżącego roku” – czytamy niepokalanesercemaryi.pl. Apel o zawierzenie Ojczyzny i naszych rodzin Królowej Polski wystosował Prezes Zarządu Stowarzyszenia Roty Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz.


„W dobie globalnych środków komunikacji dokonanie zbiorowego aktu zawierzenia nie wymaga od nas przerywania krajowej kwarantanny czy jednolitej formy zewnętrznej, ale ufnego, szczerego serca i jednego ducha wiary, gdziekolwiek w tym dniu będziemy” – zauważają narodowcy wzywający do oddania wszystkich naszych trudów Najświętszej Maryi Pannie przypominając także słowa wypowiedziane przez Królową Różańca Świętego do pastuszków w Fatimie: „Moje Niepokalane Serce będzie dla ciebie schronieniem i pewną drogą do Boga”.


W apelu o zawierzenie się Matce Najświętszej w dniu Zwiastowania Pańskiego Robert Bąkiewicz zauważa, że aktualna sytuacja wywołana pandemią koronawirusa jest tylko jednym ze współczesnych zagrożeń. Dlatego tym silniej wzywa do oddania naszych spraw, Ojczyzny i rodzin Królowej Nieba i Ziemi.


„Chcielibyśmy także dołączyć do tego apelu prośbę wielu polskich katolików o zawierzenie naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Nie czas tu wyjaśniać dlaczego Niepokalane Serce Maryi jest obecnie ratunkiem dla narodów; zostało to jasno stwierdzone przez samą Matkę Bożą w Fatimie w 1917 r. Wystarczy stwierdzić, że chodzi o kochające nas Serce Królowej Polski, Królowej naszej, naszego narodu i naszego państwa! Pragniemy więc, aby takiego powszechnego aktu zawierzenia dokonali zarówno wszyscy Polacy, wraz ze swym duchowieństwem i biskupami, jak i z władzami Rzeczypospolitej, z jej prezydentem na czele” – pisze Robert Bąkiewicz.


„Oczywiście, aby taki publiczny akt zawierzenia był szczery i miły Bogu, a przez to skuteczny, trzeba aby towarzyszyła mu skrucha za nasze grzechy osobiste, ale także i narodowe, a nawet, i przede wszystkim, grzechy państwowe. Trzeba także aby towarzyszyła mu szczera obietnica naprawy, tego co w naszym życiu, zarówno indywidualnym jak i zbiorowym, jest niezgodne z Dekalogiem i Ewangelią. Jak bowiem moglibyśmy oczekiwać, że zostaniemy wysłuchani przez Matkę Boga, naszą Królową, jeśli godzimy się na łamanie praw jej Syna, a naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa?” – zauważa.


Narodowcy wzywają także do duchowego przygotowania się do zawierzenia naszych rodzin i Ojczyzny Matce Najświętszej poprzez np. odmawianie Różańca zgodnie z apelem abp Stanisława Gądeckiego, litanie lub nowenny.


W kolei w serwisie informującym o akcji zaplanowanej na 25 marca wymienione zostały wezwania hierarchów o powierzenie się Matce Najświętszej oraz przykłady dokonania takich Aktów w kraju i za granicą.

 


Poniżej zamieszczamy cały Akt zawierzenia:

 


Akt zawierzenia Polski i siebie Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny


Niepokalana Dziewico Maryjo, przeczysta Matko Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa, wejrzyj okiem miłosierdzia swego na naród Twój polski, który zwraca się dziś do Ciebie ze wszystkich stron swej Ojczyzny i świata.


Wspomnij, Hetmanko nasza, że Ciebie onegdaj król nasz, Jan Kazimierz, po szwedzkim najeździe, na Patronkę i Królową Państwa obrał i Rzeczpospolitą Twojej szczególnej opiece i obronie powierzył (kard. August Hlond). W dobie potężnych zagrożeń i niebezpieczeństw, duchowych i doczesnych, do Twego Niepokalanego Serca uciekamy się i zawierzamy Mu, Pani i Królowo nasza, ożywieni wiarą i ufnością, albowiem nigdy nie słyszano, aby ktokolwiek, kto się pod Twoją obronę ucieka, o Twoje wstawiennictwo błaga i żebrze wspomożenia Twojego, miał być przez Ciebie opuszczony (św. Bernard z Clairvaux).


Aby nasze zawierzenie było Tobie i Panu Bogu miłe, obdarz nas, Matko łaski Bożej, sercem czystym i szczerze skruszonym za grzechy nasze i narodu naszego. Wspomożenie wiernych, udziel nam rady i siły, abyśmy wyprostowali ścieżki życia naszego, naszych rodzin i państwa, w wierności prawu Bożemu, zawartemu w Dekalogu, w posłuszeństwie nauce Ewangelii oraz prawom Kościoła ustanowionego przez Twego Syna.


Panno można, obdarz nas duchem pokory, ofiarności i przezwyciężania siebie, potrzebnym do praktykowania pokuty, do której wezwał nas uroczyście Odkupiciel, a bez której zginiemy (Łk 13, 5). Zwierciadło sprawiedliwości, nie pozwól abyśmy zobojętnieli wobec grzechów wołających o pomstę do Nieba, popełnianych zwłaszcza wobec najbardziej bezbronnych – zabijanych nienarodzonych i krzywdzonych dzieci.


Panno nieskalana, uproś całemu naszemu społeczeństwu łaskę czystości obyczajów i wstrzemięźliwości, tak aby nasza Ojczyzna była Ci rzeczywiście poddana i miła, o nasza Królowo! Matko dobrej rady, obdarz władze nasze mądrością i roztropnością, by mając na względzie jedynie autentyczne dobro wspólne i rzeczywistą sprawiedliwość, rządziły Rzecząpospolitą w prawdzie i godziwości. Królowo Apostołów, obdarz nasze duchowieństwo gorliwością o chwałę Bożą i wiarę prawą, a także żywą troską o zbawienie dusz. Królowo pokoju, udziel wszystkim narodom pokoju Bożego, który zaprowadzić może jedynie Książę trwałego pokoju – Chrystus Król (Iz 9, 5). Uzdrowienie chorych i Pocieszycielko strapionych, otocz Twą matczyną i najlitościwszą opieką wszystkich cierpiących członków naszego narodu. Ucieczko grzesznych, otwórz polskie serca dotąd zamknięte na łaskę Twego Syna i zaprowadź je do źródeł żywota wiecznego.


Matko Różańcowa, obiecałaś w Fatimie, że w obliczu współczesnych niebezpieczeństw Twoje Niepokalane Serce będzie dla nas schronieniem i pewną drogą do Boga, dlatego ufamy niewzruszenie, że Twoje miłosierne spojrzenie spocznie na naszych troskach i na naszych utrapieniach, że obejmie nasze zmagania i nasze słabości (Pius XII). Pragnąc dostąpić Twej opieki, a za Twym pośrednictwem otrzymać od Boga siłę i wytrwałość w dobrym pośród trudów, przeciwności i wszelkich niebezpieczeństw, oto dziś zawierzamy Twemu Niepokalanemu Sercu siebie, nasze rodziny oraz całą Polskę, z naszymi władzami, duchowieństwem i wszystkimi rodakami. Jesteśmy cali Twoi, dzisiaj i przez wszystkie dni naszego życia. Weź nas takimi, jakimi dzisiaj jesteśmy i uczyń, jakimi nas chcesz, ku chwale Boga, teraz i w wieczności, albowiem w Tobie jednej bez porównania bardziej uwielbiony stał się Bóg niż we wszystkich Świętych swoich (św. Maksymilian Kolbe).


Przyczyno naszej radości, uproś nam poddanie się woli Bożej w krzyżu i cierpieniu, o Królowo Nieba, która czekasz na nas w naszej niebieskiej ojczyźnie wiekuistego szczęścia.


Najświętsza Boga Rodzicielko: przyjdź Królestwo Boże przez Niepokalane Serce Twoje! Królowo Polski: módl się za nami!

 

 


Źródło: niepokalanesercemaryi.pl
MWł

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ. 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Hubi
Zawierzanie samo w sobie jest na pewno ciekawą inicjatywą, tylko , że jak myślę Matka Boska chce prawdziwych przykładów- nawrócenia, wiary i pokuty.Czy znowu jak mamy nóż na gardle to skomlimy o pomoc nie dając nic od siebie ? Wirus ustąpi a ilu zostanie przy wierze ?
DetektywPrawdy
Takie zawierzanie jest nie biblijne. W biblii nie mamy nakazy zawierzania komukolwiek kraju. Powinniśmy powierzyć kraj Bogu !
AndrzejBR
Gietrzwałd - pojedyncze osoby przybyły by prosić wstawiennictwa naszej Królowej, tu, gdzie stanął Tron zniesiony z Nieba! Obraz krnąbrności nie do pomyślenia. Posłuszeństwo godne samego osobnika, który spadł z Nieba na zawsze . . .
nikola
Czy w Polsce ktos jeszce wierzy w Jezusa Krola Królów i Pana Panów, Zbawiciela od wszelkiego zła, to On zniszczył dzieła sztana na Krzyżu. Nie słyszałam nigdy publicznego zawierzenia Polski Jezusowi Bogu. Boleję nad tym, bo to jest odbieranie Chwały Jedynemu Prawdziwemu Bogu.
An
Zdecydowanie popieram. Orędzia MB Fatimskiej m.in żeby powierzyć kraje i świat Jej Niepokalanemu Sercu napewno aktualne.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY