Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
03   KWIETNIA   2020 r.
Św. Ryszarda, biskupa
Św. Sykstusa, papieża
Św. Ryszarda, biskupa
Św. Sykstusa, papieża

Pierwszy Piątek
Imieniny obchodzą:
Jakub, Pankracy
 
Polonia Christiana nr 50       POLEMIKI
Piotr Cezary Lisiecki

W obronie GMO

W obronie GMO

W numerze 46 magazynu „Polonia Christiana” ukazał się artykuł Elżbiety Stryjek GMO – obietnica raju, wizja piekła. Autorka dopuściła się w nim wszystkich tych błędów merytorycznych, które popełniają przeciwnicy bioinżynierii. Dodam z przekąsem – przeciwnicy bez wykształcenia w zakresie genetyki i bez praktyki w rolnictwie.

  

Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną (Rdz 1, 28).

W dniu, w którym Szanowny Czytelnik przeczyta niniejszą polemikę, ponad półtora miliarda ludzi pójdzie spać bez kolacji i bez nadziei na śniadanie następnego dnia. Dzieje się tak, bo choć żywności na świecie nie brakuje, to jednak dla wielu jest ona zbyt droga. Genetycznie Modyfikowane Organizmy (GMO) są realnym rozwiązaniem problemu głodu na świecie. Zaryzykuję tezę, że każdy, kto bez stosownej wiedzy zwalcza modyfikacje genetyczne, przykłada się do braku żywności na świecie.

 

Kulą w płot, czyli nietrafione argumenty

Pani Stryjek pisze tak: Przemysł agrochemiczny (…) kpi z faktu, że wolność człowieka domaga się wolnego dostępu do żywności. Górnolotnie i chwytliwie. Jednakże, gdy co rano robimy zakupy w sklepach, nie możemy liczyć na wolny dostęp do żywności i za wszystko musimy płacić. Nie wiem, czy w ten sposób ktoś kpi z wolności człowieka, czy tylko oczekuje wynagrodzenia za swoją ciężką pracę.Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie