W środę przed płockim Sądem Rejonowym rozpoczął się proces trzech kobiet oskarżanych za sprofanowanie wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej.
Feministki nocą z 26 na 27 kwietnia 2019 roku wokół kościoła pod wezwaniem świętego Dominika w Płocku – między innymi na śmietniku oraz przenośnej toalecie – rozmieściły naklejki z wizerunkiem Maryi z Dzieciątkiem Jezus i tęczą charakterystyczną dla międzynarodowego ruchu politycznego LGBT.
Pełniący wówczas funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński podziękował policjantom za sprawną akcję, która doprowadziła do ustalenia tożsamości prowokatorek. „Żadne bajanie o wolności i tolerancji NIKOMU nie daje prawa do obrażania uczuć ludzi wierzących” – podkreślił wówczas. Profanację nazwał zaś celnie „kulturowym barbarzyństwem”.
Prokuratura Rejonowa skierowała do sądu akt oskarżenia wobec Elżbiety P., Anny P. i Joanny G. w czerwcu minionego roku. Zarzuty dotyczą artykułu 196. Kodeksu karnego, czyli obrazy uczuć religijnych poprzez znieważenie przedmiotu czci religijnej. Zgodnie z polskim prawem grozi za to – przynajmniej teoretycznie – grzywna, kara ograniczenia wolności albo jej pozbawienia do lat 2.
13 stycznia to nie pierwszy termin rozpoczęcia procesu. Miał on ruszyć jeszcze w listopadzie, jednak tak się nie stało z powodu zwolnienia lekarskiego jednej z oskarżonych. W środę wszystkie trzy kobiety zameldowały się już w sądzie.
– Do obrazy uczuć religijnych się nie przyznam. Nie uważam, żeby tęcza obrażała cokolwiek i kogokolwiek. Nie popełniłam przestępstwa – powiedziała przed rozprawą Elżbieta P. Na sali sądowej podtrzymała swoje stanowisko.
Źródło: wPolityce.pl
RoM
Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.
Regulamin forum portalu PCh24.pl:
1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:
- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;
- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;
- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);
- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);
- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);
- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe
- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)
- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich
- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej
- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).
2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora
Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI