Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 20 LUTY
Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
Imieniny obchodzą:
Leon, Ludmiła, Ludomir
 

W rządzie bez zmian. Na razie. Premier Beata Szydło pozostaje na stanowisku, wniosek PO odrzucony

Data publikacji: 2017-12-07 15:00
Data aktualizacji: 2017-12-07 17:31:00
WIADOMOŚCI
Premier Beata Szydło i wicepremier Mateusz Morawiecki. Media spekulują, że minister może zastąpić szefową rządu. FOT.Tomasz Adamowicz/FORUM

Platforma Obywatelska chciała odwołania rządu premier Beaty Szydło i powołania na stanowisko prezesa Rady Ministrów Grzegorza Schetyny. Zamiary opozycji nie powiodły się. W obronie szefowej rządu głosowało 239 posłów.

 

Po głosowaniu premier Szydło otrzymała brawa od posłów rządzącej koalicji. Osobiście gratulacje złożył jej również Jarosław Kaczyński. Szefowa rządu otrzymała także kwiaty od prezesa PiS i innych polityków.

 

Przeciw wnioskowi PO głosowało 239 posłów. Propozycję opozycji poparło 168 polityków. 17 posłów wstrzymało się od głosu.

 

Wniosek jest stekiem kłamstw i oszczerstw – powiedziała o wniosku PO premier Beata Szydło w trakcie debaty poprzedzającej głosowanie. Jej zdaniem propozycja opozycji obraża inteligencję Polaków. Jak dodała, inicjatorami zamieszania są politycy formacji, która w Parlamencie Europejskim głosowała przeciw Polsce.

 

We wniosku politycy PO twierdzili, że szefowa rządu nie zareagowała na rzekomo ksenofobiczne i rasistowskie hasła na Marszu Niepodległości z 11 listopada.

 

Głosowanie pokazało parlamentarną dominację PiS. Nie ucięło jednak spekulacji na temat zmian w rządzie. We czwartek odbyło się spotkanie w Pałacu Prezydenckim. Rozmowy na linii Duda-Szydło-Kaczyński dotyczyły rekonstrukcji rady ministrów. Sprawie poświęcone zostanie także czwartkowe wyjazdowe posiedzenie Klubu Parlamentarnego PiS.

 

 

Źródło: tvp.info / niezalezna.pl

MWł

 

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
UPS
Biedna opozycja. Bez pomocy Prezesa Kaczyńskiego nic nie załatwi. To była złośliwość, a na poważnie; "Odnoszę takie wrażenie jakby wierchuszka PiS, z Prezesem na czele, nie zdawała sobie sprawy jak będzie zapamiętana w przypadku swojej przegranej w zaistniałej sytuacji. Mówiąc krótko, na kartach historii, ?paradoksalnie?, to właśnie ugrupowanie Pana J. Kaczyńskiego będzie odpowiedzialne za całą tą drakę antypolską i wszystko to co nastąpi później. Cały dorobek polityczny partii diabli wezmą, a o wielkości, bracia Kaczyńscy mogą zapomnieć. Chyba, że Pan Prezes chce, aby zapisano ich do grona ?faryzeuszów i doktorów?. Ale to nie jest lista polskich bohaterów.
Iskierka
Przecież to jest niepoważne: w TYM SAMYM DNIU Pani Premier jest odwołana przez Biuro Polityczne PiS. Co jest GRANE ???
ajwajj
B Szydło to bardzo dobry premier ceni i broni wartości chrześcijańskich dlatego jest niewygodna ,natomiast Morawiecki to człowiek banksterów libertyn promowany przez żydowsto ...nie czas zmieniać premier ..niech pomyśla w PIS o zmianie raczej prezesa ..bo będzie powtórka ..2007 r.
odszkodowania
PO bruździła, bruździ i będzie bruździć, dopóki nie dojdzie do sterów władzy, a jak dojdzie do władzy nad Polakami to to na nowo i to ze zwiększonym zaangażowaniem (bo może to być tylko 4 lata) będzie okradała Polaków i mamiła - PO to zbrodnicza formacja stokroć gorsza od PZPR. PO otrzymuje świeczki, bo było ciemno.
JARO
no jeszcze tego brakuje, żeby na czele polskiego rządu stanął Shrek; pani premier, Pani się nie poddaje, Pani zaatakuje tych wszystkich gamoni na tej sali obrad i dołoży im do pieca, tak, żeby do wiosny starczyło bez dokładania; a poprę Was jak będę widział, że wszyscy Wy działacie dla Polski i Polaków, a nie obcych i wrogich nam sił; dotyczy wszystkich tych obcych sił - żeby była jasność;