Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 23 LUTY
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
VII Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Polikarp, Romana, Damian
 

W ten sposób Kościół w Niemczech stanie się Kościołem LGBT! Mocne słowa katolickiego publicysty

Data publikacji: 2019-02-05 08:01
Data aktualizacji: 2019-02-05 08:56:00
RELIGIA
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com

Jeżeli homoseksualiści będą oficjalnie przyjmowani do seminariów, to żaden normalny katolik księdzem już w Niemczech nie zostanie. Kościół katolicki przekształci się w Kościół LGBTQI – uważa Mathias von Gersdorff.


W ubiegłym tygodniu dwie niemieckie diecezje ogłosiły, że – wbrew jednoznacznym przepisom ustalonym przez Stolicę Apostolską – zamierzają przyjmować do seminariów homoseksualnych mężczyzn. Uczyniły to diecezje Paderborn i Münster. Dodatkowo jeden z biskupów, Franz-Josef Overbeck z Essen, opublikował w prestiżowym czasopiśmie artykuł, wzywając do rewolucji w moralności seksualnej.


Jak wskazuje katolicki działacz i publicysta Mathias von Gersdorff, jest niezwykle zastanawiające, że w obliczu katastrofalnego kryzysu powołań, niemiecka hierarchia interesuje się w gruncie rzeczy tylko jednym tematem: homoseksualizmem.


„Kalkulacje tych Homo-Versteher [wyrozumiały dla homoseksualistów – red.] są oczywiste: jeżeli dopuścimy osoby homoseksualne do seminariów, to będziemy mieć więcej powołań” – pisze Gersdorff. „Efekt będzie jednak zupełnie inny. Seminaria, które przyjmują homoseksualistów, będą przyjmować wyłącznie homoseksualistów. Normalni katolicy nigdy się tam nie zaplączą” – wskazał.


Jak zauważa autor, już dziś w Kościele katolickim w Niemczech siła homolobby jest bardzo duża. „Jeżeli teraz homoseksualiści będą oficjalnie dopuszczani do seminariów kapłańskich, to homolobby może tylko urosnąć. A już dziś część tych, którzy występują przeciwko gender i homomałżeństwom, a w obronie tradycyjnego katolickiego Urzędu Nauczycielskiego, mają trudną sytuację” – napisał. „Wraz ze wzrostem liczby homoseksualistów w seminariach mobbing przeciwko heteroseksualnym kandydatom do kapłaństwa będzie narastać” – dodaje.


Według Gersdorffa ostatecznie dojdzie do tego, że normalni katolicy, którzy szanują nauczanie Kościoła, nie będą mieli żadnych szans na wstąpienie do seminarium. W efekcie albo będą rezygnować z kapłaństwa albo zdecydują się na emigrację.


„W ten sposób Kościół katolicki w Niemczech przekształci się w Kościół LGBTQI. Biskupi wszakże na pewno znajdą jakiś sposób, by mimo wszystko wycisnąć z wiernych podatek kościelny” – kończy Mathias von Gersdorff.

 


Źródło: mathias-von-gersdorff.blogspot.de
Pach

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
okirex
cd.. Wpadl na pomysl, by zjednac sobie wladze koscielne, by nie stawialy oporu, i zaczal zbierac podatki, ktore wczesniej zbieral kosciol, a w ramach "odszkodowania" za laicyzacje wyplacal je podleglym biskupstwom i wladzom koscieelnym... Idee ta przejal szybko kanclerz Bismark i jego administracja po utworzeniu nowego zjednoczonego panstwa niemieckiego w 19w. Tak wiec powstaly podatki koscielne, ktore odprowadzane sa w Niemczech do dnia dzisiejszego. To znaczy instytucje panstwowe, po deklaracji obywatela, ze nalezy do kosciola rzyskiego odprowadzaja automatycznie podatek z jego dochodow i wyplacaja je wladza koscielnym czyli biskupam diecjezjalnym... Podatek jest rozny w zaleznosci od landu waha sie miedza 7-9 procent...Druga strona medalu jest fakt,ze podatek ten doprowadza do ""wygody" duchowienstwa, ktore nie troszczy sie o swoich wiernych, bo pesja ich jest zasze wyplacana, bez wzgledu na to czy na nia zapracowali czy tez nie! ale to oddzielny temat.
okirex
@ollek, Problem z "Kirchen Steuer" lezy w tym, ze w Polsce nikt nie rozumie tego "podatku". To nie jest "Sciepa" czy kolekta wszystkich wyznajacych katolikow rzymskich i ich sympatyzantow, to oplata na utrzymanie wylaniajaca sie z historii... To nie wymysl kosciola, a nowo powstalego panswa niemieckiego po laicyzacji. W skrocie przypone geneze podatku koscielnego, reszte mozna nawet przeczytac w Wikipedii... Ziemie dzisiejsszego i wczesniejszego "panstwa Niemieckiego" byly w 93% wlasnoscia kosciola rzynskiego czyli cesarza, ktory wyznaczal "lenninikow" z posrod niemieckiej "arystokracji". Oni zas byli zobowiazani jako administratorzy odprowadzac podatki cesarzowi... W czasach sreniowiecza ziemie dzisiejszych Niemiec byly podzielone na 95 "ksiastewek", ktorych administratorzy nie byli wlascicielami. Oni zbierali podatki od ludzi zamieszkujacych ich tereny...Kiedy wlasciwie juz po wojnach napoleonskich, prawobrzezna czesc renu zostala zlaicyzowana, lajdak Napoleon cdn
ollek
@Hanys Kirchensteuer to najlepsze rozwiązanie, najlepsza forma utrzymania Kościoła. I tak powinno być też w Polsce. Tutaj 93% to katolicy, więc Kościół nie musi się obawiać o finanse, jest jeszcze taca. A państwo będzie mogło zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na coś bardziej potrzebnego, niż kolejny kościół.
kid
@Izydor Oracz: weryfikacja orientacji seksualnej kandydata do seminarium odbywa się tak, że się ich o to po prostu pyta. Przyznanie się do zboczenia jest dyskwalifikujące. Jeśli ktoś jednak zatai prawdę, to do seminarium się dostaje, no ale trochę na takiej zasadzie, na jakiej ktoś otrzymuje rozgrzeszenie przy braku żalu - czyli nieważnie. Jest podstawa, by kwestionować takie święcenia, bo kandydat poniekąd je ?wyłudził?. Natomiast gdy homoseksualistów przyjmuje się oficjalnie, no to po pierwsze będzie ich więcej, a po drugie jest różnica, czy się przyjmuje otwartych homoseksualistów, czy ukrytych. Różnica tkwi w ich zachowaniu i siły motywacji do życia w czystości, o ile takowe planują.
krisbac
Przecież to jest ewidentna schizma. Czy tej całej homoherezji nie można przypadkiem przyrównać do sekty nikolaitów, którą potępia Księga Apokalipsy?!
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY