Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 21 SIERPNIA
Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
Imieniny obchodzą:
Joanna, Kazimiera, Wiktoria
 

Walentynkowa „oferta specjalna” diecezji Linz – „błogosławieństwo” homoseksualnych układów

Data publikacji: 2018-02-14 09:30
Data aktualizacji: 2018-02-14 10:08:00
RELIGIA
© Future-Image/ZUMA Wire/Forum

Gazeta diecezji Linz w Austrii poinformowała wiernych, że w niektórych parafiach istnieje możliwość uzyskania „błogosławieństwa” dla… związku osób tej samej płci. To „specjalna oferta” na Walentynki.

 

„Kirchenzeitung”, oficjalna gazeta diecezjalna z Linzu, informuje, że w niektórych jej parafiach w okolicach dnia św. Walentego (14 lutego) także pary homoseksualne będą mogły otrzymać kościelne „błogosławieństwo”.

 

„Ta oferta może zostać wykorzystana przez zakochanych we wszystkich sytuacjach życiowych – także przez pary lesbijskie i gejowskie” – czytamy.

 

Gazeta wymienia z nazwy parafię św. Franciszka w Wels. Jak tłumaczy na jej łamach tamtejsza asystentka pastoralna Irmgard Lehner, we wspólnocie jest wiele osób homoseksualnych, które doznały w kontaktach z Kościołem katolickim „zranień i zniewag”, a teraz zastanawiają się, czy jest dla nich w Kościele jeszcze miejsce.

 

Jak podkreśla Lehner, w parafii św. Franciszka wszyscy powinni czuć się akceptowani. – Bóg jest miłością. Nie może tu być żadnych ograniczeń – mówi.

 

„Kirchenzeitung” cytuje też aktywistów diecezjalnej Grupy Roboczej ds. Duszpasterstwa wśród Homoseksualistów. Ci życzą sobie „więcej otwartości Kościoła wobec gejów i lesbijek”, przekonując, że związki jednopłciowe „są pobłogosławione przez Boga”.

 

– Byłoby wspaniale, gdyby więcej duszpasterzy i duszpasterek [sic!] dawało sygnał otwartości i zaproszenia, by w ten sposób dać do zrozumienia, że miłość między dwojgiem równouprawnionych ludzi jest chciana przez Boga i posiada już błogosławieństwo – przekonują przedstawiciele Grupy.

 

Sprzeciwu nie zgłasza ks. Franz Harant, duszpasterz diecezji Linz ds. małżeństwa i rodziny.

 

– Błogosławieństwo jest dostępne dla wszystkich. Nie ma tu niczego, czego mielibyśmy zakazywać – cytuje go „Kirchenzeitung”.

 

Jak tłumaczy kapłan, papież Franciszek w Amoris laetitia podkreśla, że każdy człowiek, niezależnie od swojej orientacji seksualnej, musi być traktowany z godnością i szacunkiem. Diecezjalna gazeta powołuje się tu na punkt 250 adhortacji, gdzie Franciszek pisał o oferowaniu osobom homoseksualnym „koniecznej pomocy”, by w swoim życiu mogli wypełniać wolę Bożą.

 

W kolejnym paragrafie Ojciec Święty odrzuca przy tym zdecydowanie zrównywanie związków homoseksualnych z małżeństwem i rodziną, ale to już promotorów homozwiązków najwyraźniej nie interesuje.

 

„Kirchenzeitung” wymienia z nazwy tylko parafię św. Franciszka, ale daje jednoznacznie do zrozumienia, że związki jednopłciowe mogą otrzymać „błogosławieństwo” także w innych kościołach. „Niektóre parafie w Górnej Austrii zapraszają na Msze oraz ceremonie „błogosławieństwo” dla jednopłciowych i homoseksualych [sic!] par”  pisze w specjalnym niedzielnym wydaniu.

 

Ordynariuszem Linzu jest od roku 2015 biskup Manfred Scheuer. Hierarcha nie kryje swoich liberalnych poglądów. Już w 2011 roku opowiadał się za „zmianą podejścia” do rozwodników w nowych związkach i wyrażał nadzieję, że Kościół „pójdzie w tej sprawie naprzód”, dopuszczając ich „pod pewnymi warunkami” do Komunii Świętej. Po publikacji Amoris laetitia dziękował papieżowi Franciszkowi za „otwarcie” w tej sprawie. W prasie opowiadał też, że już w latach 80-tych był w Austrii świadkiem tego, jak katoliccy kapłani postępowali z rozwodnikami, wielu z nich dopuszczając do Eucharystii.

 

Pod koniec stycznia przewodniczący niemieckiego episkopatu kard. Reinhard Marx powiedział wprost, że „nie widzi żadnego problemu” w „błogosławieniu” przez księży par homoseksualnych „w poszczególnych przypadkach”. Nieco wcześniej jego zastępca bp Franz-Josef Bode jako pierwszy biskup z Niemiec otwarcie opowiedział się za „błogosławieństwem” par jednopłciowych.

 

Kilka dni po wystąpieniu kard. Marksa niemiecka prasa protestancka opublikowała artykuł o dwóch wymienionych z imienia, nazwiska i parafii kapłanach, którzy od lat „błogosławią” związki homoseksualne. Wcześniej takie przypadki spotykały się ze zdecydowaną reakcją, teraz sytuacja wyraźnie uległa zmianie.

 

Portal Evangelisch.de podał przykład księdza Christopha Simonsena z dieceji akwizgrańskiej. Według jego własnych słów w ciągu ostatnich 15 lat „pobłogosławił” on aż 50 par jednopłciowych. Kapłan, który obecnie pełni posługę w Katolickiej Szkole Wyższej w Akwizgranie, rozpoczął tę nielegalną praktykę już jako kapelan szpitalny w Mönchengladbach. Sam Simonsen mówi, że wprawdzie nie nagłaśniał tego procederu, ale też go specjalnie nie ukrywał; wielu jego znajomych księży odsyła ponoć do niego pary samcołożników proszących o „błogosławieństwo”, mówiąc, że ten jest w tym „o wiele bardziej wprawiony”.

 

Na mniejszą skalę działa z kolei ks. Siegfried Modenbach z Dortmundu w diecezji Paderborn. Ten kapłan od lat organizuje Msze Święte przeznaczone dla homoseksualistów, a dodatkowo w ciągu ostatnich dziesięciu lat dwukrotnie „pobłogosławił” układy homoseksualne. Według portalu Evangelisch.de arcybiskup Paderborn Josef Becker wiedział przynajmniej o tym, że ks. Modenbach organizuje nabożeństwa dla homoseksualistów.

 

Związki jednopłciowe „błogosławi” się też zupełnie otwarcie w diecezji bazylejskiej w Szwajcarii.

 

 

Źródła: kath.net / kurier.at / diepresse.com

Pach

 

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
trydentina
diecezja Linzu ma piękną katedrę. Największy kościół w Austrii, poświęcony Naszej Pani. Warto odwiedzić i podziwiać nową aranżację ołtarza mszalnego.
Slawomir Tomasz Roch
Jezus zostawil nam jasne i klarowne wskazania: "Nie rzucajcie perel przed swinie, bo perly podepcza i Was porania." Sluchajmy Chrystusa Zbawiciela, bo On na to przyszedl na swiat, bysmy Go sluchali i nasladowali. Powiedzial takze stanowczo: "Jednego macie mistrza i ojca w Niebie." Zatem pamietajmy o tym komu winnismy poaluszenstwo i wiernosc!
Slawomir Tomasz Roch
Naturalnie kazdy kto plawi sie, babra sie w smiertelnym grzechu cudzolostwa, homoseksualizmu, czy w innym bagmie moralnym, kazdy taki jest podobny do czlowieka, ktory tarza sie, babra sie w blocie. Ale nie tylko ten kto to czyni ale takze kazdy kto to publicznie pochwala i takie zachowanie akceptuje i blogoslawi.
eror
Zgroza...przecież to prosta droga do potępienia, dla tych par, dla tych kapłanów i promotorów tego całego bezeceństwa. Pismo święte wyraźnie mówi czym jest Sodomia w oczach Boga. Bóg jest miłością, oczywiście ale jest też święty a przede wszystkim sprawiedliwy...brzydzi się grzechem. A te wszystkie działania to nic innego jak tylko utwierdzanie ludzi w grzechu !! Zgroza.
Slawomir Tomasz Roch
Papiez Franciszek winien niezwlocznie potepic demoniczna ideologie gender w specjalnym dokumencie papieskim! Precz ze smiertelnym grzechem homoseksualizmu i cudzolostwa, po prostu precz z szatanem i cywilizacja smierci.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY