Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 20 SIERPNIA
Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
Imieniny obchodzą:
Bernard, Samuel, Sobiesław
 

„Wara od naszych dzieci”. Mocne słowa Jarosława Kaczyńskiego na konwencji PiS

Data publikacji: 2019-03-17 08:00
Data aktualizacji: 2019-04-03 14:12:00
WIADOMOŚCI
Fot. Jerzy Dudek / FORUM

My chcemy jasno powiedzieć: tu mówimy nie, a już w szczególności jeżeli chodzi o dzieci. Wara od naszych dzieci – powiedział w sobotę podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach prezes Jarosław Kaczyński.

 

Prezes PiS odniósł się tymi słowami do wywiadu, jakiego „Dziennikowi Gazecie Prawnej” udzielił Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy. – Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją – powiedział współpracownik Rafała Trzaskowskiego.

 

Wypowiedź wiceprezydenta Warszawy wywołała burzę. Sam zainteresowany, kiedy zorientował się, że jego „konserwatywne poglądy” (o których kilkukrotnie wspominał w wywiadzie) nie podobają się zdecydowanej większości internautów zaczął się tłumaczyć, że nie powiedział tego co powiedział, a nawet jeśli powiedział, to tylko w kontekście… prywatnej opinii. To dziwne, ponieważ wywiad przeprowadzano z Pawłem Rabiejem – wiceprezydentem Warszawy, a nie Pawłem Rabiejem – obywatelem wygłaszającym własne, prywatne opinie.

 

„W zw. z rozmową z red. Mazurkiem, w której padły pytania o życie osobiste, oświadczam, że moja odpowiedź na nie ma charakter wyłącznie prywatny. Nie jest ani stanowiskiem ratusza, ani Nowoczesna, ani Koalicja Obywatelska. Podkreślałem – jestem w temacie adopcji bardzo, bardzo sceptyczny”, tłumaczył Rabiej na Twitterze.

 

Chciałbym podziękować za szczerość panu wiceprezydentowi Warszawy (Pawłowi Rabiejowi – red.), który po prostu postawił sprawę jasno: nie chodzi o żadną tolerancję, chodzi o afirmację. O afirmację tzw. związków jednopłciowych, o małżeństwa tych związków, chodzi o to żeby miały prawo do tego, aby adoptować dzieci – powiedział w sobotę Jarosław Kaczyński.

 

My chcemy jasno powiedzieć: tu mówimy nie, a już w szczególności jeżeli chodzi o dzieci. Wara od naszych dzieci – podkreślił prezes PiS.

 

Niestety Jarosław Kaczyński nie powiedział ani słowa czy jego partia, która reklamuje się, jako ugrupowanie broniące „małżeństwa, rodziny i dzieci” przed subkulturą LGBT zdecyduje się w końcu na wypowiedzenie przesiąkniętej ideologią gender konwencji stambulskiej, której główne założenia są implementowane do polskiego prawa. To za nimi idą przecież wszelkie „nowinki obyczajowe” na czele z postulatami wprowadzania seksedukacji do szkół. Zabrakło też deklaracji, że życie człowieka jest jego podstawowym prawem i będzie chronione od momentu poczęcia do naturalnej śmierci.

 

 

Źródło: rmf24.pl / PCh24.pl

TK

 

Zobacz także:

Rewolucja seksualna zagraża dzieciom

 

Rewolucja seksualna zagraża dzieciom

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
man
Ktoś by pomyślał, że pan prezes tak na poważnie?
Wojtek
Prezes Jarosław: "mówimy nie". Mówiliście już różne rzeczy - o wypowiedzeniu "stambulskiej", o ochronie życia poczętego... Jak na razie w kwestii spraw tzw "światopoglądowych" padły tylko słowa - żadnego działania. Tak więc: nie wierzę, panie Jarosławie.
x
Jarosław jak wypowie konwencję stambulską to mu może trochę uwierzę
Renia
Puste słowa a czynów brak.
Mirek
Drogi Robespierze , nie siej dezinformacji. Zawsze chodzi o pieniądze . Wynagrodzenie za pracę też jest własnością . Chodzi o to , czy ludzie będą mogli tylko przeżyć i dalej harować , czy może będą w stanie coś zgromadzić i zużyc to zgodnie z włąsną wolą
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY