Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 26 LISTOPADA
Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
Imieniny obchodzą:
Konrad, Lucjan, Sylwester
 

WARA wam od naszych Świętości! Dołącz do akcji współorganizowanej przez PCh24

Data publikacji: 2020-10-26 12:01
Data aktualizacji: 2020-10-30 13:24:00
WIADOMOŚCI
WARA wam od naszych Świętości ( https://www.facebook.com/events/2702173433355155/ )

 

Portal PCh24.pl oraz strona STOP prześladowaniom chrześcijan rozpoczęły w sieci akcję „WARA wam od naszych Świętości!”. To odpowiedź na profanacje i akty wandalizmu, jakich w ostatnim czasie na masową skalę dopuszcza się proaborcyjna lewica.

 

22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że zapis ustawy dopuszczający zabijanie dzieci, u których podejrzewa się wystąpienie choroby, nie jest zgodny z Ustawą zasadniczą. W odpowiedzi na orzeczenie TK lewica – mimo zagrożenia epidemicznego – wyprowadziła na ulice polskich miast tysiące rozhisteryzowanych osób, które domagają się zachowania w mocy dotychczasowego bezprawia lub nawet wprowadzenia „aborcji na życzenie”, co oczywiście także łamałoby Konstytucję RP (stworzoną, swoją drogą, przy wielkim udziale polityków SLD).

 

Uliczne protesty z symboliką podobną do emblematów stosowanych w przeszłości przez SS i Hitlerjugend to jednak nie wszystko, gdyż niektórzy przedstawiciele skrajnej lewicy postanowili skierować swoją furię przeciwko kościołom. W kilku miastach doszło do celowego i złośliwego utrudniania sprawowania kultu religijnego. Oprócz tego profanowano pomniki czy dewastowano zewnętrzne ściany budynków.

 

W odpowiedzi na te haniebne postępowanie proaborcyjnej lewicy wierni w wielu miastach stanęli w obronie swoich świątyń, a w sieci internetowej portal PCh24.pl oraz strona STOP prześladowaniom chrześcijan rozpoczęły akcję „WARA wam od naszych Świętości!”.

 

„Czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie niezgodności z Konstytucją tzw. aborcji eugenicznej wywołał olbrzymią falę protestów ze strony feministek, aborcjonistów i skrajnej lewicy. Niestety dźwięków krytyki wobec walki o życie nienarodzone nie brakuje także ze środowiska tzw. katolików otwartych” – czytamy na profilu akcji.

 

„Wulgaryzmy, nawoływania do nienawiści... – tym zaczynały się protesty. W niedzielę przedstawiciele cywilizacji śmierci poszli o krok dalej. Zaczęli dewastować kościoły, przerywać Msze Święte i dokonywać prób profanacji Najświętszego Sakramentu” – zauważają autorzy inicjatywy.

 

„Nie ma naszej zgody na opluwanie naszych świętości! Nie ma także naszej zgody na promowanie aborcji i nawoływania do mordowania dzieci! Udostępnij to wydarzenie i okaż swoje wsparcie tej Bożej sprawie.

 

Mówimy stanowcze NIE! aktom agresji skierowanym przeciwko katolickim świątyniom!

 

Mówimy stanowcze NIE! profanacjom kościołów!

 

Mówimy stanowcze NIE! przerywaniu nabożeństw!

 

Mówimy stanowcze NIE! atakom na Najświętszy Sakrament!

 

Mówimy stanowcze NIE! agresji przeciw chrześcijanom!” – piszą.

 

Aby dołączyć do akcji należy kliknąć TUTAJ.

 

 

MWł

 

   

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Johnny
No niech protestujący się pomylą i wybiją szybkę w synagodze. Rząd i wszystkie partie ogłoszą pokutę narodową i na kolanach wyślą delegację z przeprosinami.
Czytelniczka
@zirytowana Kobieto, jeżeli jesteś taką przyjaciółką innych kobiet, to wiedz, że wśród nich są też katoliczki, które chcą w spokoju chodzić na nabożeństwa i nie martwić się o swoje zdrowie i życie będąc w świątyni. Znajdźcie sobie cywilizowany sposób prezentacji swoich postulatów, jak na światłych Europejczyków przystało, a nie zachowujcie się jak jakiś prymitywny, psychicznie niezrównoważony motłoch.
Czytelniczka
@Dariusz Nikt Ci niczego nie narzuca. Sam wybierasz, w oparciu o jakie wartości chcesz żyć. Ale podejrzewam, że Ty chyba oczekiwałbyś od katolików, że będą żyli i zachowywali się jak osoby niewierzące... Żeby jedno sobie po cichutku, prywatnie głosili, a drugie oficjalnie, na widoku robili. Tylko że to by była hipokryzja. Katolicyzm bezobjawowy to nie katolicyzm.
Czytelniczka
@Paweł Księża i wierni Kościoła Katolickiego nie wchodzą do Twojego prywatnego domu i nie robią w nim rozróby. Nie piszą po Twoich ścianach haseł, nie zakłócają zwykłych codziennych czynności, nie napadają na Ciebie, nie grożą Ci, nie drą się pod Twoim domostwem. Kto więc robi tu najazd na kogo?
qaz
czy ta akcja ma na celu tylko "mówienie" ?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY