Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 26 LISTOPADA
Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
Imieniny obchodzą:
Konrad, Lucjan, Sylwester
 

Warszawa: kolejna odsłona lewackiego wandalizmu. Feministyczne hasła na kościele

Data publikacji: 2020-10-24 15:00
Data aktualizacji: 2020-10-24 16:43:00
WIADOMOŚCI
Fot. Facebook Fundacji Mamy i Taty

„Moje ciało ≠ twoja religia” oraz „piekło kobiet” – to hasła, które pojawiły się na fasadzie warszawskiego kościoła pw. św. Mateusza.  To kolejna odsłona lewackiego wandalizmu, który dotychczas w szczególności przejawiał się w atakach zwolenników ideologii LGBT.

 

Na fasadzie budynku kościoła parafialnego znalazły się używane przez środowiska feministyczne hasła. „Moje ciało ≠ twoja religia” oraz „piekło kobiet”. Hasła mają związek z protestami zwolenników aborcji, którzy protestują w Warszawie przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że tzw. przesłanka eugeniczna jest niekonstytucyjna. Lewicowi wandale wymalowali na fasadzie również „błyskawice”, które nawiązują do symboliki tzw. Strajku Kobiet.

 

Do zdarzenia najprawdopodobniej doszło z piątku na sobotę. Zdjęcia opublikowane w sieci przedstawiają fasadę kościoła pw. Św. Mateusza na warszawskiej Białołęce. W kościele posługują Ojcowie Pasjoniści, a proboszczem parafii jest o. Przemysław Śliwiński CP.

 

„To tutaj powstaje bardzo wiele inicjatyw prorodzinnych, to ta parafia wspiera Dom Samotnej Matki na Białołęce. To tutaj nastąpił tępy atak na wspólnotę otwartą na każdego człowieka, biednego, słabego, wykluczonego. Czy mamy zacząć bać się uczęszczać do Kościoła? (…) To czas próby i potrzeba męstwa” – komentuje akt wandalizmu Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty.

 

Warto dodać, że parafia pw. Mateusza w Warszawie charakteryzuje się niską średnią wieku swoich mieszkańców, a także dynamicznym zaangażowaniem w życie duszpasterskie i duchowe. Obecnie trwa budowa kościoła, który poza funkcjami typowymi dla parafii, ma jeszcze służyć rozbudzaniu kultu młodych świętych na czele ze św. Gabrielem od Matki Bożej Bolesnej – pasjonistą.

 

 

Źródło: wpolityce.pl, pasjonisci.org.pl

WMa

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
czytelnik
tam jest napisane -Ty nie twierdzisz, że twoja religia ci czegoś zabrania. Ty twierdzisz, że twoja "religia" MNIE ZABRANIA tego czegoś.
mb
Nie ma w tym czegoś takiego że kobiety narzucają prawo żeby jedni nie odchodzili od drugich tylko odwrotnie. Kobiety i mężczyźni w swoją stronę i każdy robi co chce. Potem jest szalejacy feminizm bez żadnej kontroli. Jeśli jedni na drugich wpływają stabilizujaco bez przesadzania oczywiście to w tym drugim przypadku jest destabilizacja,pogłębianie wojny która przynosi zniszczenia.
tylko spokój
O bezpieczeństwo kościołów-świątyń i Kościoła jako wspólnoty trzeba będzie coraz bardziej dbać. Mam nadzieję że młoda i dynamczna wspólnota parafii św. Mateusza nie zaniedba spraw podstawowych i prozaicznych, i zabezpieczy teren budowy swojej świątyni, a po jej ukończeniu i konsekracji będzie ją chronić współmiernie do zagrożeń, a te niestety mogą być coraz większe. ps. Żeby zapobiec temu aktowi wandalizmu zapewne wystarczyłoby porządne ogrodzenie z płyt paździerzowych i jeden przytomny dozorca/ochroniarz z dobrze ułożonym psem. Pozdrawiam warszawską Białołękę.
Pilkarz
Wyrok skupił się na wyroku kobietach i plodziedziecku a gdzie w tym mężczyznni. Słyszałem ze 90 % meżczyzn zostawia zony partnerki gdy urodzi niepełnosprawne dziecko. A co z panami ? Chyba mają obowiązki też ?
Bon
piekło się wściekło, tak to widać po oczach wiedźm
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY