Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 18 WRZEŚNIA
Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
Imieniny obchodzą:
Stanisław, Irena, Stefania, Józef
 

Warszawa: modlitewna warta pod pomnikiem Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu

Data publikacji: 2020-08-12 13:00
Data aktualizacji: 2020-08-12 18:08:00
WIADOMOŚCI
fot. Żołnierze Chrystusa / Facebook.com

Warta wykonana! Obrońcy Wiary z różnych wspólnot zjednoczyli się w modlitwie różańcowej pod Figurą Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu – piszą na Facebooku Żołnierze Chrystusa. Męska wspólnota zjednoczona w modlitwie wynagradzającej oddzieliła pomnik od tęczowych aktywistów i zapobiegła dalszym profanacjom.

 

We wtorek 11 sierpnia na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie doszło do kolejnej konfrontacji środowisk LGBT z katolikami. Część osób zebrało się wokół figury Chrystusa stojącej przed kościołem św. Krzyża w celu nie dopuszczenia do dalszych profanacji ze strony tęczowych aktywistów.

Wśród nich byli też Żołnierze Chrystusa, którzy prowadzili różaniec wynagradzający za akty profanacji jakie wylały się na ulice Warszawy i miast całej Polski. „To wyraz sprzeciwu wobec coraz śmielszych i częstszych prób profanacji naszych najważniejszych symboli i wartości” – piszą na swoim Facebooku.

 

„Trzeba nam się obudzić i objąć wartę… Czas na ciężką pracę w Imię Boga! Honoru i Ojczyzny! Czas wrócić do korzeni” – zaznaczają.

 

Pod pomnikiem Chrystusa stanęli także przedstawiciele Fundacji PRO-Praw do Życia, której działacze zostali zaatakowani w czerwcu przez członków środowiska LGBT przy squocie na ul. Wilczej. Wśród napastników był też zatrzymany Michał Sz., uważający się za kobietę o imieniu „Margot”. Jego aresztowanie stało się pretekstem do rozpoczęcia protestów w Warszawie i całej Polsce.

 

Żołnierze Chrystusa to powstała z inicjatywy Pawła Jaworskiego wspólnota modlitewna. Grupa jest także jednym z współorganizatorów Męskiego Różańca Warszawa i Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę. „Pomysł i natchnienie założenia wspólnoty Żołnierzy Chrystusa jest odpowiedzią na sytuację jaka dzieje się w Ojczyźnie (szybko postępująca laicyzacja) oraz w Europie. Silna Katolicka Polska musi się odrodzić i dać przykład Europie, która odeszła od swoich chrześcijańskich korzeni (…) Polska musi wskrzesić Ducha Narodu i ducha MĘSTWA wśród młodych ludzi. Należy odrodzić wartości Narodowe Bóg, Honor, Ojczyzna i pokazać piękno oraz siłę wiary w jedynego Boga i Króla Jezusa Chrystusa” – czytamy na stronie organizacji.

 

Źródło: Facebook.com / żch.pl

PR

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Sowa
Niech im Bóg błogosławi na tę wierność w obronie świętych znaków wiary katolickiej i jej publiczne świadectwo Dla mających wątpliwości radzę przeczytać w Biblii 1 Księgę Machabejską, gdy Izrael walczył w obronie wiary w imię wierności Przymierzu z Bogiem! Cyt. 3,19-22 "..prawdziwą siłą jest ta, która pochodzi z Nieba. Oni przychodzą do nas pełni pychy i bezprawia po to, aby wytępić nas..."
Damian Szymczak
Co prawda podziwiam tych Panów i to co robią. Ale się nie dołączę, choć chodziło mi to po głowie. Właśnie przeczytałem słowa biskupa Skworca-losy narodu w rękach kobiet. Czyli jak rozumiem, według biskupa te wszystkie dzielne i wspaniałe rzeczy, które robią mężczyźni. Te poświęcenia, działania w tym katolickie, słowem wszystko bez znaczenia. To trudno skoro jako mężczyzna nie mam wpływu na losy narodu, cóż... po co coś robić, skoro to bez znaczenia, właśnie dlatego, że jestem mężczyzną. A już na pewno nigdy nie będę bronić tego biskupa.
Tak...czytałem
Bóg, armia, żołnierze?! Ja się pytam - co to ma wspólnego z chrześciaństwem opisanym w Biblii?!
W-wa
Mało co jest równie obrzydliwe, żałosne i jednocześnie groteskowe jak chłop - dewot.
Snoopy
Wyglądają jak gangsterzy, a nie armia Boga
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY