Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 07 KWIETNIA
Św. Jana Chrzciciela de la Salle
Św. Jana Chrzciciela de la Salle
Imieniny obchodzą:
Donat, Herman, Klara, Rufin
 

Warszawa: promocja gender pod hasłem walki z nienawiścią. Zobacz czego w szkole dowiedzą się dzieci

Data publikacji: 2019-01-18 12:00
Data aktualizacji: 2019-01-18 21:03:00
WIADOMOŚCI
Fot. Daniel Dmitriew / FORUM

„Mamy twarde dowody na to, że pod pretekstem walki z nienawiścią, do warszawskich szkół wkrada się propaganda LGBTQ i ideologia gender” – ostrzega Centrum Życia i Rodziny, które dotarło do podręczników z jakich korzystać mają edukatorzy.

 

CŻiR podkreśliło, że nie zamierzało poruszać tej kwestii w okresie żałoby po tragedii w Gdańsku, ale „działania władz Warszawy uderzające w dzieci i młodzież nie pozwalają nam milczeć”.

 

Chodzi bowiem o inicjatywę władz stolicy podjętą po zabójstwie prezydenta Pawła Adamowicza, dotyczącą zwalczania mowy nienawiści poprzez edukowanie najmłodszych. W szkołach mają odbyć się tematyczne zajęcia. Sęk w tym, że będą one równocześnie promocją LGBT i gender. Świadczy o tym zawartość proponowanych podręczników.

 

Jak zauważyło CŻiR, podręcznik „Zakładki” pojęcie „mowa nienawiści” rozszerza na „WSZELKIE FORMY UPRZEDZEŃ wobec orientacji seksualnej czy identyfikacji płciowej” (s. 9). Dla uczniów przygotowano warsztaty – „progejowską” debatę parlamentarną o homofobii (s. 117) i „sprawdzamy fakty”, gdzie dzieci dowiedzą się, że praktyki seksualne „queer” są „czarujące, atrakcyjne i dają się lubić” (s.121).

 

Drugi podręcznik pt. „Kompasik” przygotowali autorzy projektu „Genderalia”. Jak wskazało Centrum, pomogą oni dzieciom „zakwestionować wpajanym im binarny świat, gdzie istnieją tylko kobiety i mężczyźni” i odkryć „piękno transseksualizmu”. Na tym nie koniec, uczniowie bowiem będą także trenować walkę z homofobią w „rolniczych regionach Europy Środkowej i Wschodniej”, gdzie homoseksualiści, biseksualiści i transseksualiści „spotykają się z dyskryminacja prawną, nękaniem i przemocą ze strony ludności” (s. 228).

 

 

Wszystko to – jak podkreśla Centrum Życia i Rodziny, ma odbyć się jeszcze przed feriami w warszawskich szkołach w ramach godziny wychowawczej.

 

„Jako rodzice, mamy konstytucyjne prawo do ochrony naszych dzieci przed demoralizacją oraz do wychowywania dzieci zgodnie z przekonaniami (art. 48, 53 i 72 Konstytucji RP). Rodzice i nauczyciele, nie pozwólmy „zakneblować” nam ust pod pozorem „walki z mową nienawiści”. Protestujmy w obronie naszych fundamentalnych praw!” – zaznaczyło Centrum.

 

W związku z inicjatywą władz stolicy, Instytut Ordo Iuris przygotował specjalne oświadczenie dla rodziców, którzy nie wyrażają zgody na uczestnictwo ich dzieci w tych zajęciach. Można je pobrać TUTAJ.

 

Źródło: Facebook/Centrum Życia i Rodziny

MA

 

21 stycznia o godzinie 16.00 odbędzie się pikieta przed Urzędem Miasta w Warszawie (Plac Bankowy) przeciwko lewicowej indoktrynacji i promocji gender, jakie będą miały miejsce w ramach specjalnych zajęć szkolnych dotyczących „mowy nienawiści”. PRZYJDŹ! Nie pozwól, aby Twoje dziecko zostało zaczadzone antywartościami i zdeprawowane.

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
afe
Fundacja Batorego zafundowała że swoich wlasnych(?) funduszy? To fundamentalnie fundamentalna inwestycja w przyszłość. To wszystko tłumaczy.
ben
Jako pierwszy promocje promował Jarosław Kaczyński. Pytania dziennikarzy o wzrost podatków i co za tym idzie cen towarów i usług w latach 90-tych, zbył krótkim "przecież można się targować". Niestety targować się nie można było w hipermarketach i przedsiębiorstwach korporacyjnych wyrastajacych jak grzyby po deszczu. Kaczyńscy wraz z Tuskami przez udzielenie lepszych warunków korporacjom zniszczyli przemysł, usługi, polski handel, obowiązujące wartości . Teraz POPiSowcy zgodnie promują zepsucie obyczajów, fałsz, politykę bezalternatywną, ekumenizm, niesprawiedliwość, ale tu targować się nie wolno. Każdy kto chce się targować jest ruskim agentem lub antysemitą. Promocja szachmatów jest bardzo opłacalna.
do do fałsz
Właśnie tekst @fałsz nie pasuje do obu sytuacji. On wymienił choroby psychiczne które są przez lewicę promowane jako coś normalnego i dobrego a nawet pożądanego. I to jest prawda że są promowane. Natomiast nikt normalny nie nazywa choroby dzieci nienarodzonych czymś normalnym, dobrym, a tym bardziej pożądanym. Tak mógłby uważać tylko kompletny degenerat. Właśnie dlatego się ośmieszyłaś i dalej się ośmieszasz pokazując swoje prawdziwe oblicze. To dla ciebie typowe że tego nie rozumiesz i nie zrozumiesz, ale trudno.
szpulas11
@K J Turzyński:) a PROMOCJA w szachmatach:):):)
do fałsz
,przykro że nie rozumiesz ,tekst po prostu pasuje do obu sytuacji ,pewnie nadal nie zrozumiesz ale trudno
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY