Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 29 PAŹDZIERNIKA
Św. Felicjana, męczennika
Bł. Michała Rui
Św. Felicjana, męczennika
Bł. Michała Rui
Imieniny obchodzą:
Felicjan, Euzebia, Serafin, Wioletta
 

Warszawa: protest przedstawicieli branży fitness przeciw zamknięciu obiektów. Udział wzięli politycy

Data publikacji: 2020-10-17 13:01
Data aktualizacji: 2020-10-17 13:48:00
WIADOMOŚCI
Źródło: wRealu24 / YouTube

W sobotnie przedpołudnie na Placu Zamkowym w Warszawie odbył się protest przedstawicieli branży fitness, którzy sprzeciwiają się zamknięciu siłowni, basenów i aquaparków. Decyzję o zawieszeniu działalności tego typu obiektów podjęły polskie władze w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną. Na manifestacji pojawili się politycy – Grzegorz Braun, Krzysztof Bosak i Paweł Tanajno.

 

Od 17 października obowiązuje zakaz działalności siłowni, aquaparków i basenów. Z decyzją rządu nie zgadzają się przedsiębiorcy prowadzący tego typu działalność, dlatego też w sobotnie przedpołudnie manifestowali w Warszawie swój sprzeciw. Podobny zakaz funkcjonował na wiosnę, a restrykcje już wtedy oznaczały dla branży trudne chwile. Od czerwca ten sektor gospodarki funkcjonował ponownie w warunkach reżimu sanitarnego.

 

Na fali społecznego niezadowolenia z decyzji polskich władz w związku z zawieszeniem działalności branży fitness rząd złagodził pierwotne decyzje. W piątek Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu podało, że z zakazu wyłączono podmioty wykonujące działalność leczniczą dla pacjentów, przeznaczone dla uprawiających sport w ramach współzawodnictwa i zajęć lub wydarzeń sportowych, a są przeznaczone dla studentów i uczniów w ramach edukacji. Obowiązuje natomiast zakaz funkcjonowania saun, łaźni parowych, łaźni tureckich, solariów, salonów odchudzających i salonów masażu. Złagodzenie wydaje się jednak nie rozwiązywać całości problemu, przed jakim stanęli przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się protestować pomimo rządowych zapewnień o wsparciu dla branży dotkniętych restrykcjami.

 

 

„Dziś wziąłem udział w #ProtestBranżyFitness. Uczestnikami byli pracodawcy, trenerzy i my – zwykli klienci. Przyjechały setki osób z całej Polski. Policja nie interweniowała. Uczestnicy skandowali chcemy pracować i fitness to zdrowie. Zamknięcie na jesień to dla nich wyrok!” – napisał na Twittere uczestniczący w proteście poseł Konfederacji Krzysztof Bosak, który na pikiecie – podobnie jak poseł Grzegorz Braun czy były kandydat na prezydenta Paweł Tanajno – zabrał głos.

 

Mówiliśmy od samego początku, że wszelkiego rodzaju działania podejmowane są zupełnie chaotycznie, bez żadnej strategii i planu. W tej chwili to, co widzimy to chaos - zarówno w komunikacji, jak i w sposobie podejmowania decyzji – stwierdził na sobotnim proteście cytowany przez twitterowy profil Ruch Narodowy poseł Bosak.

 

 

Transparenty przyniesione przez protestujących właścicieli oraz pracowników klubów fitness oraz siłowni, a także trenerów i instruktorów odwoływały się do korzyści zdrowotnych wynikających z aktywności fizycznej.

 

 

Źródło: Twitter / rmf24.pl / wp.pl / polskatimes.pl / YouTube

MWł

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Tadeusz
Bosak ty chciałeś być Prezydentem? Czego?
Jadzia Wdowa
Tansjno to akurat żaden polityk. Karierowicz, któremu wszystko jedno z kim i gdzie pójdzie byle zyskać kapitał i rozpoznawalność, a później do Sejmu. To człowiek bezideowy. Zupełnie nie warto o nim wspominać i mu reklamę robić.
Zagubiona owiec
W Warszawie wczoraj o godzinie 15 był też marsz różańcowy. Szkoda, że niewiele osób się dołączyło do wspólnej modlitwy. Może poranny deszcz odstraszył. Jezu kocham Ciebie. Maryjo moja mamusiu prowadź nas do Twojego syna.
REBELIAN
sam uprawiam sport i oburza mnie,ze zamknęli siłownie i baseny-to jest bez sensu!
123
Prywatne przedsiębiorstwa nie będą potrzebne w "nowej rzeczywistości" post-covidowej. Powinny zniknąć z rynku, bo międzynarodowe korporacje z tej i innych branż juz czekają w blokach startowych. "Zarząd" robi co może aby uporządkować, a raczej posprzątać rynek i zdążyć na czas. A to niełatwe, jeszce tyle branż do likwidacji.