Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 23 MAJA
Św. Leoncjusza, biskupa
Św. Leoncjusza, biskupa
Imieniny obchodzą:
Emilia, Iwona, Iwa
 

Warszawa: uroczystości pogrzebowe śp. premiera Jana Olszewskiego

Data publikacji: 2019-02-16 13:11
Data aktualizacji: 2019-02-16 13:58:00
WIADOMOŚCI
źródło: Twitter / Sejm RP

W warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela koncelebrowana była w sobotę Msza Święta pogrzebowa premiera Jana Olszewskiego.

 

Z ufnością i spokojem żegnamy męża, brata, krewnego, adwokata, polityka, posła i premiera, a przede wszystkim wiernego syna Polski i Kościoła; człowieka, który godnie zapisał się w pamięci, z odwagą przeszedł życie – powiedział w homilii bp Antoni Dydycz. Były premier i zasłużony adwokat zmarł 7 lutego w wieku 88 lat. Zostanie pochowany na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.

 

Mszy pogrzebowej przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Michał Janocha, prywatnie siostrzeniec śp. premiera.

 

W uroczystościach wzięły udział najwyższe władze państwowe z prezydentem Andrzejem Dudą, premierem Mateuszem Morawieckim, marszałkami Sejmu i Senatu, ministrami i parlamentarzystami. Mszę św. koncelebrowali członkowie Episkopatu Polski, w tym biskupi Antoni Dydycz, Stanisław Stefanek i Tadeusz Bronakowski oraz kapłani archidiecezji warszawskiej, a także wielu kapłanów spoza archidiecezji, w tym m.in. dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk.

 

W Eucharystii uczestniczył nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio. Przed świątynią zgromadziły się tłumy mieszkańców stolicy.

 

KAI

TK

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Elle
Nie można być jednocześnie masonem i wiernym synem Kościoła.
owoc
Pozostaje pytanie czy Jan Olszewski chciał budować Polskę dla Polaków czy dla nowego porządku świata. Przynależność do masonerii i jej reaktywacja własnymi rękami przez św.p.Premiera wskazuje na to drugie. Chyba osiągnął cel.
wyborca
Duży szacunek dla Śp.Jana Olszewskiego jako człowieka. Co do działań politycznych to podjął próbę odbudowy Polski jak najbardziej ale poniósł porażkę i tyle. To że więcej nie próbował to też mądrość z jego strony. Próbowali potem inni i też się nie udało.
Piotr
Pomijając uroczystości pogrzebowe śp. Jana Olszewskiego, to patrząc no powyższe zdjęcie, nasuwa się jedna refleksja. Dla Chrystusa znalazło się tylko jedno miejsce, to najbardziej pokorne - na krzyżu. Bo na pewno nie jest On tam najważniejszy. Purpuraci, Wasz brak skromności nie jest najlepszym przykładem.
loża
Na stronie Wolnomularstwo pl. ukazała się notka ?Odszedł Jan Olszewski (20.08.1930-07.02.2019)?, w której można przeczytać, że Jan Olszewski ?do wolnomularstwa został przyjęty 1 maja 1962 roku w loży ?Kopernik? (loża niezależna, od 27 XII 1991 Wielka Loża Narodowa Polski) w Warszawie, tu 24 października 1964 nadano mu stopień Mistrza; 1971-1973 piastował w niej godność Drugiego Dozorcy, 1975-1981 i 1986-1991 ? Mówcy. W 1991 został wybrany Wielkim Przysposobicielem Wielkiej Loży Narodowej Polski. ". Czym Wielki Przysposobiciel Wielkiej Lozy Narodowej Polski zasłużył na katolicki pogrzeb? A może część episopatu to masoni?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY