Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 02 KWIETNIA
Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
Imieniny obchodzą:
Teodozja, Władysław
 

Warszawski Ratusz chce wspierać homoseksualistów. Wkrótce powstanie Karta LGBT+

Data publikacji: 2019-01-17 19:12
Data aktualizacji: 2019-01-17 19:35:00
WIADOMOŚCI
Fot. Andrzej Hulimka/Forum

„Karta LGBT+” to nowy program warszawskiego Ratusza, który ma wspierać homoseksualistów i osoby zaangażowane w ruch LGBT. Jednym z jego założeń ma być wybudowanie „hostelu interwencyjnego” dla osób homoseksualnych, które znalazły się w trudnej sytuacji i nie mogą oczekiwać pomocy ze strony rodziny.

 

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej poinformował, że na jednej z najbliższych sesji rady Warszawy, przedstawiciele Ratusza zaprezentują założenia programu wspierającego homoseksualistów oraz środowiska szeroko pojętego ruchu LGBT. Aktualnie inicjatorzy przedsięwzięcia opracowują treść „Karty LGBT+”, która jak podkreśla Rabiej, jest konsultowana z organizacjami reprezentującymi środowisko LGBT.

 

Z informacji, które dobiegają z Ratusza wiadomo jednak o kilku najważniejszych założeniach programu. Jednym z nich ma być wybudowanie „hostelu interwencyjnego” dla osób homoseksualnych, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i „zostały wykluczone ze swoich rodzin”. Oprócz tego pomysłodawcy planują stworzenie centrum społeczno-kulturalnego dla homoseksualistów i zwolenników ruchu LGBT oraz przygotowanie zajęć edukacyjnych, podczas których będą podejmowane m.in. tematy związane z bezpieczeństwem.

 

– To jest sprawa ważna i chcemy ją w miarę szybko dopiąć – powiedział wiceprezydent Paweł Rabiej. Polityk dodaje, że w tej sprawie nie będzie pośpiechu. – Nie ma tu ani żadnego przedłużania, ani przyspieszania, to się toczy w rytmie, który sobie ustaliliśmy na spotkaniu z organizacjami – stwierdził Rabiej.

 

Pomysł wprowadzenia programu promującego homoseksualny styl życia skrytykował warszawski radny PiS Sebastian Kalety. Podkreślił, że w Warszawie są o wiele ważniejsze sprawy do załatwienia niż wspieranie homoseksualistów. – Zamiast zajmować się takimi sprawami jak wyimaginowane problemy osób LGBT w Warszawie warto, żeby wziął w opiekę lokatorów pokrzywdzonych reprywatyzacją i wypłacił im należne odszkodowania na podstawie decyzji komisji weryfikacyjnej i ze środków, które komisja przekazała na rachunki miasta – powiedział.

 

 

Źródło: idziemy.pl

WMa

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
ludwik
tego typu propozycje są nie do przyjęcia dla tego że mogą nauczyć dzieci niezdrowych zachowań szczególnie odwracania się od płci przeciwnej miedzy kobietą a mężczyzną robiąc z nich możliwych pedziów natomiast edukacja 4 latków uczyć ażeby macali swoje narządy to już jest prawdziwe zboczenie niech ten Rabiej razem z tym Trzaskowskim edukuje swoje dzieci i z nich robi pedziów mam nadzieje że się im to nie uda natomiast po ich śmierci diabeł w piekle zrobi z nimi to samo co oni próbują zrobić dzieciom
Gość
Czy osoby sprzeciwiające się tej inicjatywie mogłyby napisać dlaczego jest ona według nich szkodliwa?
Kamil
Bardzo dobra inicjatywa. Wszyscy płacimy PODATKI (w tym ludzie LGBT) na 500+ i domy samotnych matek, więc będziemy też płacić na hotel interwencyjny dla LGBT. Pomagajmy, obudźmy w sobie empatię.
opinia
Uważam, że to bardzo dobra inicjatywa. Polacy jako naród są homofobami i jestem zdania, że pomoc państwa dla mniejszości seksualnych jest niezbędna. Przydałoby się też podnosić świadomość społeczeństwa czym jest homoseksualizm, i świadomość, że nie można tego "wyleczyć". W chwili obecnej nawet młodzi ludzie, którzy z natury są dużo bardziej otwarci i tolerancyjni często wykazują się absolutną ignorancją " w temacie" i piętnują w swoich środowiskach osoby homoseksualne. Dopóki człowiek będzie oceniał drugiego człowieka po "odmiennościach" a nie wartosciach, jakie ten człowiek reprezentuje z punktu widzenia człowieczeństwa dopóty "mowa nienawiści", o której tak teraz głośno, i przeciwko której tak wszyscy oficjalnie się wypowiadają - nie ucichnie.
Antymodernista
Kolejne miasto w szponach zboczeńców. Skutki będą szybko odczuwalne. Przed laty podobny burmistrz pewnego dużego niemieckiego miasta tak się na zabój zakochał w maturzyście, ze zrezygnował ze stanowiska i poszedł za głosem, hm, serca. Wszyscy płakali ze wzruszenia, cóż za romantyczna historia była. Zdjęcia zakochanych na pierwszych stronach gazet. Przed nami wiele jeszcze pomysłów włodarza stolicy, oko wam zbieleje od rozmachu. Jak to daleko można zajechać na ....
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY