Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
16   STYCZNIA   2021 r.
Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
Imieniny obchodzą:
Marceli, Włodzimierz
 
Polonia Christiana nr 75       KOŚCIÓŁ

Watykan na placu budowy Wieży Babel

Watykan na placu budowy Wieży Babel

Bóg stworzył człowieka, dał mu siłę i wolność, a później wycofał się. Zjednoczona ludzkość winna teraz podjąć trud budowy nowego, lepszego świata, w duchu powszechnej solidarności… – to nie deklaracja jednej z lóż masońskich, ale plan, jaki Kuria Rzymska realizuje wraz z Wysokim Komitetem na rzecz Ludzkiego Braterstwa, wspólną organizacją Watykanu, mahometan, żydów i światowych agend pozarządowych.

 

14 maja 2020 roku na całym świecie modlono się i poszczono w intencji ustania epidemii koronawirusa. Katolicy błagali Jezusa Chrystusa o zatrzymanie choroby, a do swoich bóstw modły zanosili muzułmanie, buddyści i poganie. Rzecz odbyła się z woli papieża Franciszka, który poprosił o przyłączenie się do inicjatywy wszystkie episkopaty oraz przedstawicieli rozmaitych wyznań. Sama idea, przywodząca na myśl szalenie kontrowersyjny Międzynarodowy Dzień Modlitwy o Pokój w roku 1986 w Asyżu, wyszła jednak nie od Ojca Świętego, ale od niedawno utworzonego Wysokiego Komitetu na rzecz Ludzkiego Braterstwa, którego zadaniem jest umacnianie współpracy międzyreligijnej i budowanie globalnego społeczeństwa opartego na dialogu.

 

Deklaracja z Abu Zabi

Czym dokładnie jest Wysoki Komitet? Jego korzenie sięgają wizyty papieża Franciszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na początku lutego 2019 roku. Ojciec Święty spotkał się tam z wielkim imamem egipskiego Uniwersytetu Al-Ahzar, Ahmadem al-Tayyebem. 4 lutego podpisali oni Deklarację o ludzkim braterstwie, znaną powszechnie jako deklaracja z Abu Zabi.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj