Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 26 MAJA
Św. Filipa Neri
Św. Filipa Neri
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Ewelina, Marianna, Paulina
 

Weganizm – zdrowa dieta czy groźna ideologia? Wrogość wobec mięsa zyskuje popularność [VIDEO]

Data publikacji: 2019-02-11 11:02
Data aktualizacji: 2019-08-22 15:50:00

Niechęć, krytyka, a niekiedy nawet wulgarny hejt. Wrogość wobec spożywania mięsa zyskuje popularność, a zdarza się, że weganie – szczególnie w krajach zachodnich – posuwają się do aktów terroru. Ale skąd ten fanatyzm, skoro mówimy o sprawie tak przyziemnej jak jedzenie? Tajemnica „zielonego” radykalizmu może skrywać się w głębokich zakamarkach ekologicznej ideologii. W 43. numerze „PCh24 Co Tydzień” można przeczytać teksty poświęcone sprawie.

 

Aby pobrać najnowszy numer e-tygodnika wystarczy kliknąć TUTAJ:

    

   

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Marta
Niebezpieczny jest sklep mięsny. A witryny rozbijane są przez wandali. Tak jak niszczone są stadiony przez koboli,a nie przez narodowców. Doklejanie zachowania grupie to klasyczne metody manipulacji, przy braku argumentów.
do TZ
Szan.redakcja nie zwalcza nikogo,jedynie naświetla problem,ktory stał sie dla wegan i wegetarian religią.To wlasnie to towarzystwo próbuje wymuszać na innych niejedzenie mięsa.Czy normalnego człowieka obchodzi co kto je? We Francji już doszło fo tego,ze ci nawiedzeni ludzie wybijaja witryny i niszczą sklepy mięsne.Mozna odnieść wrażenie ze tych ideologow może trzeba zamykac w odosobnieniu bo stają sie niebezpieczni.
McFilon
@Roman polecam zgłębić medycynę męską, to też swoista nowość. W naszym kraju autorytetem jest Ewa Kempisty Jeznach.
TZ.
Zdumiewa mnie zaangażowanie Szan. Redakcji w propagowanie jedzenia mięsa i zwalczanie wegan czy wegetarian (i propagandę myślistwa). Nie lepiej zgodzić się, że każdy powinien jeść to, co mu smakuje i co nie przynosi mu szkody na zdrowiu? To jest portal katolicki, a katolicyzm nikomu nie nakazuje jeść mięsa, ryb czy nabiału, i w ogóle sposób odżywiania się nie jest kwestią moralną. Niektóre zakony, np. kameduli i trapiści, w ogóle nigdy nie jedzą mięsa, i w zakonach tych żyje się grubo ponad 70 lat.
Roman
Przepraszam za błędy językowe w tekście poprzedniego posta. Miało być tak: Rozumiem to doskonale. Po co te emocje. Nie każdy weganin ma niedobór witaminy B12, stąd nie u każdego trzeba ją suplementiwać. Choć powtórzę warto kontrolować jej poziom. To prawda,że wielu zaleca suplementację bez pomiaru, ale to nie znaczy że jest ona konieczna. Powtórzę też że mięso, nabiał i jaja zawierają w składzie nie tylko Wit B12. A zatem ocena ich przydatności powinna uwzględniać nie tylko korzyść jaka pochodzi z witaminy B12 ale również szkody jakie np. przynosi zbyt duża ilość białka typowo obecna w diecie osób spożywających produkty odzwierzęce. Pozdrawiam i apeluje o wyciszenie emocji
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY