Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 01 PAŹDZIERNIKA
Św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Doktora Kościoła
Św. Remigiusza, biskupa
Św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Doktora Kościoła
Św. Remigiusza, biskupa
Imieniny obchodzą:
Teresa, Remigiusz, Danuta
 

Wege-terroryści zostali uznani we Francji za zagrożenie. Powołano osobną komórkę żandarmerii

Data publikacji: 2019-12-16 07:00
Data aktualizacji: 2019-12-17 07:51:00
WIADOMOŚCI
fot. pixabay.com

Rozmaici wegetarianie i eko-terroryści rozzuchwalili się już na tyle, że we Francji musiano powołać specjalny oddział policji do ochrony rolników przed atakami na ich farmy. Nowa komórka powołana przy żandarmerii pod koniec października nosi ładną nazwę, od imienia bogini urodzaju – Demeter. O powstaniu „komórki” Demeter poinformował 13 grudnia minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner, który odwiedził dotknięty takimi działaniami departament Finistere w Bretanii.

 

Specjalna jednostka Demeter powstaje przy żandarmerii i ma się skupić na zwalczaniu agresji radykalnych ekologów wobec rolników. Jak na Francję, która deklaruje ciągle „działania proekologiczne”, to powołanie „policji antyekologicznej” zakrawa trochę na paradoks. Jest w tym jednak pewna konieczność. Atakowanie farm, ale też sklepów mięsnych, myśliwych, czy restauracji, przybrało niepokojące rozmiary. Rolnicy ostrzegają, że w każdym momencie może dojść do tragedii. „Obrońcy zwierząt” po uznaniu ich za „ciemiężonych współbraci” przystąpili po prostu do fizycznych ataków na „ciemiężycieli” i ich mienie.

 

Rolnicy z kolei, to we Francji nadal potężne lobby, także polityczne. Nic dziwnego, że MSW Castaner zapewnia ich, że „Demeter użyje wszelkich niezbędnych środków, aby żaden z ataków na świat rolnictwa nie pozostał bezkarny”. Przyrzeczenie padło na spotkaniu ministra w Saint-Pabu  z przedstawicielami związków rolniczych FNSEA i Młodzi Rolnicy, gdzie podpisano też umowę o współpracy.

 

Walka z eko-terrorystami ma być koordynowana na poziomie całej Francji. Organizacje i rozmaite kolektywy działaczy wegańskich mogą się spodziewać inwigilacji, a także kar. Tylko w tym roku żandarmeria odnotowała ponad 1000 akcji zwolenników zrównania praw ludzi i zwierząt. „Można być wegetarianinem, ale nie ma się prawa nikomu narzucać swojego wyboru ”- mówił Castaer. Jednak dla aktywistów „równości gatunkowej” to już dawno nie kwestia żywieniowej mody, ale imperatyw rewolucyjnego działania.

 

Chociaż zieloni ekstremiści mówią, że chodzi im o dobrostan zwierząt, to właśnie one cierpią na ich akcjach najbardziej. Giną, kiedy są masowo wypuszczane z klatek, ale też np. po dewastacji urządzeń na farmach. Bywało i tak, że drób zdychał po stresie związanym z najazdami rozbrykanych działaczy na ich kurniki.

 

Na stronach francuskiego MSW stwierdzono: „musimy traktować te zjawiska bardzo poważnie, utrudniają życie rolnikom, wywołują wobec nich nieufność i wrogość”. Dochodzi do stygmatyzowania ciężkiej pracy rolników – stwierdza oświadczenie MSW.  Z tych powodów ministerstwo bierze na siebie „obowiązek ich ochrony”.

 

Wydział Krajowej Żandarmerii o nazwie Demeter ma: „usprawnić współpracę policji z rolnikami i gromadzić informacje o aktach terroru; rozpracowywać grupy ekstremistyczne stojące za atakami i zapobiegać ich działaniom; poprawić efektywność działań przez ich koordynację i wymianę informacji”. „Demeter” ma też być sygnałem dla rolników, że policja stoi po ich stronie. W tym celu podpisano umowę o współpracy MSW z rolniczym syndykatem FNSEA i stowarzyszeniem Młodych Rolników”.

 

DEMETER ma działać w 4 obszarach: prewencji, analiz wywiadowczych i wykrywania grup terroru, współpracy z systemem sprawiedliwości praz komunikacji. Dotyczy to zarówno konkretnych działań przestępczych (niszczenie mienia ferm, kradzieże, sabotaże, utrudnianie pracy hodowców, ataki fizyczne), jak i ideologicznej propagandy, która jest skierowana przeciw rolnikom.   Do zakresu działań Demeter włączono także ataki na transporty zwierząt, na myśliwych, czy na ubojnie. Monitorowane i ścigane będą nie tylko symboliczne akcje „wyzwalania zwierząt”, ale nawet dystrybucja filmików z tego typu działań.

 

W tym roku doliczono się tysiąca udokumentowanych ataków na francuskie rolnictwo ze strony eko-terrorystów, ale ilość wszystkich przestępstw wobec mienia gospodarstw i rolników to 14 498. W tym bilansie spada udział np. zwykłych przestępstw jak kradzieże, rośnie liczba incydentów motywowanych ideologicznie.

 

Bogdan Dobosz

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
@Piotr, @Siła
Piotr, masz rację. Są przykładem degradacji mózgu pod wpływem niewłaściwej diety. Lekarze i naukowcy powinni zająć się badaniem tego problemu. Siła Roślin, jak myślisz, kto będzie hodował świnie do naturalnej śmierci? Te Wasze absurdalne poglądy doprowadzą do wyginięcia zwierząt hodowlanych. Pomyśl, będziecie winni grzechu ekologicznego.
Jot
Siła Roślin - naturalna śmiercią zwierzęcia jest paść ofiarą drapieżnika na przykład człowieka. Weź chociaż poogladaj filmy przyrodnicze jak na biologii nie uważałeś.
Darius
Wbrew pozorom francuska policja jest skuteczna- każdy terrorysta ginie, zastrzelony- nie przysparzają pracy sądom
Siła Roślin
Jestem po stronie tych wege "terrorystów". Zwierzęta mają prawo do życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.
Piotr
Cóż. Eko-terroryści sami wydają o sobie opinię. Należy jeść jak najwięcej mięsa, inaczej wpada się w obłęd podobny do opisanego wyżej. Jadłem, jem i będę jadł mięso. I żadnego terrorysty się nie boję.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY