Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 31 MAJA
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Imieniny obchodzą:
Aniela, Marietta
 

Węgry: promocja homoseksualizmu nie przejdzie. Coca-Cola ukarana grzywną

Data publikacji: 2019-10-15 17:56
Data aktualizacji: 2019-10-15 19:50:00
WIADOMOŚCI
źródło: pixabay.com

Urząd komitatu peszteńskiego uznał, że plakaty Coca-Coli pokazujące pary homoseksualne w ramach akcji #loveislove łamią prawo. Chodzi o zakaz promowania reklam mogących zaszkodzić fizycznemu, duchowemu, emocjonalnemu lub moralnemu rozwojowi dzieci i młodzieży.

 

Koncern został za akcję ukarany symboliczną grzywną w wysokości 500 tys. ft (6500 zł), ale został zobowiązany, by w przyszłości nie zamieszczał reklam szkodzących rozwojowi dzieci i młodzieży.

 

W odpowiedzi na zarzuty węgierski oddział firmy wyjaśnił, że celem kampanii było przekazanie wartości, które koncern od dawna wyznaje: „wszyscy jesteśmy równi niezależnie od narodowości, wyznania, płci, wieku, pochodzenia etnicznego, języka, którym mówimy, hobby i poglądów”.

 

Kroki przeciwko kampanii zostały podjęte po ostrym sprzeciwie obywateli, którzy wyrazili dezaprobatę dla promowania tego typu treści w przestrzeni publicznej. Petycję w tej sprawie podpisało 20 tys. Węgrów. Coca-Cola po fali krytyki zmieniła banery pokazujące pary homoseksualne na plakaty z tęczowymi butelkami coli.

 

Źródło: gość.pl

MA

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Wiktoria
Moim zdaniem kampania coca - coli nie promuje homoseksualizmu. Nie chodzi o nakazywanie kochania osoby tej samej płci. Na plakatach pokazujemy pary składające się z kobiety i mężczyzny, więc dlaczego nie możemy pokazać pary składającej się z kobiety i kobiety albo mężczyzny i mężczyzny? W tego typu kampaniach nie chodzi o promowanie homoseksualizmu, ale o walkę o przyznanie tym parom takich samych praw jak wszystkim innym. Każdy zasługuje na szacunek.
MeG
6500 zł, doskonale wycenili ile są warte wasze ?normalne? rodziny. Tak taniej reklamy jeszcze coca coli nie zrobiono, to już billboard jest droższy ????
rrr
brawo Orban
Jacek
Coca-Cola wyznaje wartości: ?wszyscy jesteśmy równi niezależnie od narodowości, wyznania, płci, wieku, pochodzenia etnicznego, języka, którym mówimy, hobby i poglądów?. Nie ma tutaj mowy o szeroko pojętym LGTB. Czy okazywanie par homoseksualnych w ramach akcji love is love jest promowanie różnorodności LGTB ? No i czy homoseksualizm jest czy też nie jest uznawaną, przez koncern Coca-Cola, wartością? Czy został wymieniony w w/w oświadczeniu koncernu? Jeśli jest to czym jest kupowanie produktów tego koncernu?
Paweł
No niby dobrze, ale ta kara to jakiś żart. Żeby odniosła skutek powinny być nie tysiące a miliony forintów. Dla mnie to brzmi jak: "Nam nie przeszkadzacie, ale wicie, rozumicie - tępe ludzie tego chciały".
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY