Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 06 CZERWCA
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
Pierwsza Sobota
Imieniny obchodzą:
Norbert, Paulina
 

WIARY GODNE II Czym jest grzech śmiertelny?

Data publikacji: 2020-05-17 11:00
Data aktualizacji: 2020-06-04 11:19:00

Regularny rachunek sumienia jest obowiązkiem każdego katolika i warunkiem dobrej spowiedzi świętej. Egzaminowanie własnego sumienia z rzeczy popełnionych w przeszłości pozwala nam nie tylko stawać się lepszym człowiekiem, ale też przynosi nam odpowiedź dotyczącą naszego życia sakramentalnego. Dzięki niemu wiemy czy ciąży nam grzech śmiertelny, który aż się prosi by jak najszybciej wyznać go w spowiedzi świętej. Pytanie jednak brzmi, czym jest grzech śmiertelny?

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
racjonalista
Jeżeli ktoś po spowiedzi obiecuje BOGU poprawę a tego nie dotrzymuję i tak za każdym razem to kim jest dla niego BÓG.
Kolia
[email protected], w tej Ewangelii: "Wszelka nieprawość jest grzechem; lecz nie każdy grzech jest śmiertelny" 1 Jan 5,17 - w czym tu widzisz stopniowanie?Twoje stopniowanie wynika z przeróbki Pisma, jakim się posługujesz, z niczego więcej, bo jeśli człowiek ma się stać doskonałym, by wejść do Królestwa Niebieskiego "Bądźcie wy tedy doskonali, jak Ojciec wasz niebieski doskonały jest"Mat.5,48, to do czego zmierza stopniowanie grzechu? Do tego, że człowiek będzie się tym mniejszym stopniem grzechu usprawiedliwiał i mówił: co to za grzech - nie zabiłem, tylko zgwałciłem, pobiłem, nie okradłem na miliony, tylko wziąłem sobie na alkohol czy papierosy, sukienkę czy torebkę. Rozumie Pan błąd w nauczaniu? Nie spotyka się Pan z tym w życiu codziennym, nie słyszy Pan tej wymiany zdań między ludźmi? Na to wygląda, że nie,bo nie żyje Panu słowami Jezusa i nie ma do czego ich odnieść.
twitter
Abp Józef Kupny Chrześcijaństwo to nie nakazy i zakazy, ale stawianie sobie codziennie pytania: "co zrobiłby Jezus, gdyby był na moim miejscu?"
Wojtek
Kolia, przecież to św Jan "postopniował" grzechy zgodnie z cytatem na początku, a to było przed IISW...
kolia
Panie Adamski w nauczaniu Boga nie ma podziału na rodzaje grzechów, wymienione są tylko zakazy i nakazy, nie ma żadnego stopnia podziału. Takie podziały powstały na II SW i to są nauki ludzkie , nie Boże, których też dopuszczali się nauczyciele Żydowscy, jak mówi Jezus: "Chytrze uchylacie przykazania Boże aby naukę swoją zachować" Mar.7,9. Jeśli nie wolno było nic dodawać, ani odejmować z prawa Bożego, to czym kierowali się uczestnicy drugiego soboru, rozdrabniając grzechy? Z czyjego nakazu to robili, bo Jezus choć wprowadzał w życie prawa Boże, które odrzucili budowniczowie, nic z tego prawa danego Mojżeszowi nie zmieniał, jak mówi: "Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać , lecz wypełnić" Mat.5,17. Więc czyją głosi Pan naukę? Na pewno nie Bożą, bo dla Boga grzech jest przekroczeniem zakazu lub nakazu, nie ma w nim stopnia grzechu. Grzech śmiertelny, to taki, który wypiera prawo Boże, czyli przestaje Pan go wypełniać całkow