Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 15 SIERPNIA
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
Wniebowzięcie NMP
Imieniny obchodzą:
Maria, Tarsycjusz, Napoleon
 

Wiceminister zapowiada wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej. Na poważnie?

Data publikacji: 2020-05-14 11:00
Data aktualizacji: 2020-05-14 11:33:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ilustracyjne. FOT.REUTERS/FORUM

„Konwencja stambulska mówi o religii, jako przyczynie przemocy wobec kobiet. Chcemy wypowiedzieć ten genderowski bełkot ratyfikowany przez Platformę Obywatelską i Polskie Stronnictwo Ludowe. Opinia zagranicy nas nie interesuje. Dla nas podstawą jest suwerenne państwo narodowe”, napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

 

 

Konwencja przyjęta przez Polskę w roku 2015 nakłada na państwa-sygnatariuszy między innymi obowiązek „promowania zmian wzorców społecznych i kulturowych dotyczących zachowania kobiet i mężczyzn w celu wykorzenienia uprzedzeń, zwyczajów, tradycji oraz innych praktyk opartych na idei niższości kobiet lub na stereotypowym modelu roli kobiet i mężczyzn”.

 

Chociaż dla zneutralizowania argumentów przeciwników promowana jest głównie jako chroniąca kobiety przed przemocą, w rzeczywistości, niebezpodstawnie, nazywa się ją „konwencją genderową”. Wszystko przez wspomnianą tu deklarację zawartą w punkcie 12 oraz definicję płci jako wytworu kulturowego.

 

Wielokrotne apele środowisk prorodzinnych o wypowiedzenie konwencji nie trafiły na podatny grunt wśród większości sejmowej. Prawo i Sprawiedliwość mocno sprzeciwiało się jej przyjęciu będąc w opozycji. Będąc jednak u władzy od niemal pięciu lat nie zrobiło niczego, aby wypowiedzieć nacechowany ideologicznie dokument.

 

Internetową petycję do premiera Morawieckiego, w której wezwano polskie władze do wypowiedzenia genderowego dokumentu podpisało się ponad 36 tysięcy osób!

 

Wpis wiceministra Romanowskiego musi budzić mieszane uczucia. Z jednej strony można odnieść wrażenie, że ma on na celu jedynie walkę o doraźny efekt polityczny, z drugiej jednak nie można wykluczyć, że politycy Zjednoczonej Prawicy w końcu zrozumieli, jakie zagrożenia niesie za sobą Konwencja Stambulska i w związku z tym zostaną w końcu podjęte odpowiednie kroki mające na celu wypowiedzenie tego dokumentu.

 

Warto również zwrócić uwagę na falę hejtu, jaka wylała się na wiceministra Romanowskiego pod jego wpisem. Wielu internautów broniło genderowego dokumentu twierdząc, że to nie on, tylko… Kościół Katolicki jest odpowiedzialny za nienawiść i przemoc wobec kobiet. Wiele z nich było okraszonych wyzwiskami i wulgaryzmami. Inni z kolei sugerowali, że wypowiadając dokument PiS da zielone światło do bicia, prześladowania i poniżania kobiet.

 

Źródło: Twitter

TK

 

Konwencja Stambulska nazywana Konwencją Przemocową jest dokumentem silnie dyskutowanym przez wszystkie strony sceny politycznej. Dla jednych jest dokumentem niezbędnym do prowadzenia skutecznej walki z przemocą, dla innych czołowym narzędziem pędzącej przez Europę genderowej rewolucji. Jakie niesie ze sobą zagrożenia? Czy w ręku władzy o charakterze lewicowo-liberalnym Konwencja posłuży do przeprowadzenia obyczajowej rewolucji? Na te i wiele innych pytań staramy się odpowiedzieć w najnowszym filmie dokumentalnym PCh24.pl – „Konwencja Stambulska. Walka z przemocą czy walka z rodziną?”. Serdecznie zapraszamy!

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
widzimy
Widzimy, że krucjata różańcowa przynosi efekty. Oby tak dalej. Jeszcze więcej modlitwy i daj Boże uda sie wyeliminować aborcję eugeniczną
Gojan
Rząd PiS miał 4 lata na wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej. Dopiero teraz zaczyna puszczać oczko do prawicowego elektoratu, gdy okazało się, że w wyborach na Prezydenta RP będą potrzebne głosy elektoratu Konfederacji do przekroczenia przez kandydata A.Dudę 50% w 1. turze wyborów. Tymczasem niedawno 30 kwietnia 2020 posłowie PiS uchwalili, jednomyślnie z POKO, SLD i PSL-Kukiz przy sprzeciwie posłów Konfederacji, rządowy projekt "antyprzemocowej" nowelizacji KPC druk sejmowy nr 279, oparty właśnie na Konwencji Stambulskiej, zwłaszcza na jej art. 50-54,. W ten sposób minister sprawiedliwości Z.Ziobro "strzelił w stopę" prezydentowi Dudzie, który, jak dotąd, zwleka z podpisaniem tej ustawy.
Damian Szymczak
A ja po raz kolejny podpiszę się imieniem i nazwiskiem. Kościół i przemoc wobec kobiet? To już nawet nie żart, to skrajna głupota lub bezczelność wypisywać takie brednie. Opowieścią na oddzielny artykuł byłaby rola i sytuacja kobiet w innych religiach. Przynajmniej w przeszłości i to wcale nieodległej. To wszystko co mają, osiągnęły, posiadają, zawdzięczają właśnie religii katolickiej i kościołowi. Swoją drogą kościół jakoś zapomniał o szacunku dla mężczyzn. Czy się mylę? Raczej nie. Jestem wierzący, praktykujący i bywam w wielu kościołach. Jakoś nie słyszałem nigdy np. o szacunku dla mężczyzn-a chętnie bym kiedyś posłuchał, naprawdę chętnie. A ta cała konwencja jakoś ani słowem nie porusza tematu przemocy wobec mężczyzn. A to wielki problem naszych czasów.
Pol
Jestem za!.Brawo tak trzymać
Andy
W końcu. Ich nienawiść do katolików nie zna granic. Mówmy i piszmy o tym głośno. Proponuję się też za nich pomodlić.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY