Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 24 PAŹDZIERNIKA
Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
Imieniny obchodzą:
Antoni, Rafał, Marcin
 

Wiceszef episkopatu Niemiec: chcemy błogosławić homozwiązki

Data publikacji: 2019-05-19 06:00
Data aktualizacji: 2019-05-17 09:18:00
RELIGIA
fot. REUTERS/Ina Fassbender

Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec, bp Franz-Josef Bode wzywa do błogosławienia związków homoseksualnych. „Kościół musi pójść naprzód i rozwinąć swoją moralność seksualną” - przekonuje hierarcha.

 

Bp Franz-Josef Bode jest ordynariuszem katolickiej diecezji Osnabrück. W Konferencji Episkopatu Niemiec pełni prominentną funkcję wiceprzewodniczącego. Teraz wypowiedział się za otwarciem Kościoła katolickiego na „owoce” rewolty seksualnej 1968 roku. W jego ocenie biskupi muszą „poważnie” zastanowić się nad błogosławieniem związków homoseksualnych. - Musimy dojść do dalszego rozwoju moralności seksualnej – stwierdził dosłownie w rozmowie z Ewangelicką Służbą Prasową. Kościelne nauczanie moralne musi w jego ocenie uwzględnić dzisiejsze realia życiowe w kwestii jednopłciowych związków i różnorodnych form związków. - Nie możemy patrzeć tylko na małżeństwo sakramentalne – powiedział hierarcha.

 

Biskup uważa, że należy przy tym zachować pewne ograniczenia. Kościół katolicki nie może zgodzić się na jednopłciowe małżeństwa. Wprawdzie niemieckie państwo od 2017 roku pozwala homoseksualistom na formalne nazwanie swojego związku małżeństwem, ale w Kościele termin ten musi pozostać zarezerwowany dla sakramentalnej unii mężczyzny i kobiety. - Ewentualnego błogosławieństwa nie będziemy zrównywać ze ślubem – zaznaczył.

 

To kolejny raz, gdy bp Bode przedstawia koncepcję błogosławienia związków jednopłciowych. Po raz pierwszy powiedział o tym w styczniu 2018 roku; drugi raz powtórzył swój pomysł dokładnie rok później.

 

Teraz jednak jego słowa mają o wiele większą wagę. Na początku marca Konferencja Episkopatu Niemiec ogłosiła, że wchodzi na „drogę synodalną”, która ma doprowadzić do przyjęcia szeregu zmian w nauczaniu i praktyce Kościoła. Jednym z obszarów jest właśnie moralność seksualna; zdaniem progresywnych hierarchów doktryna w tym względzie jest przestarzała i nie odpowiada ustaleniom współczesnej nauki.

 

Bp Bode uczestniczy w pracach specjalnej grupy roboczej ds. moralności seksualnej. Obok biskupów obradują w niej także przedstawiciele skrajnie progresywnego Centralnego Komitetu Niemieckich Katolików. Ordynariusz Osnabrück zapowiedział, że we wrześniu grupa robocza przedstawi konkretne propozycje zmian.

 

Źródła: Katholisch.de, pch24.pl

Pach

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Zbigniew
Odchudzić się, Ekscelencjo!A potem iść do spowiedzi.
Adam
Idź precz szatanie! Takie słowa skierował kiedyś nasz Pan do Szymona-Piotra. Jakie zatem słowa skierowałby do tego kapłana - sukcesora apostolatu Piotrowego?
Maria
Tak jak ,,szafarze nadzwyczajni" ściągają na siebie, na swoje rodziny, parafie i na cały KK karę Bożą, tak również te wszystkie France otwierają w Kościele drzwi szatanowi.
sp
Pan Jezus jasno stwierdził: "Powiadam wam: Sodomie lżej będzie w ów dzień niż temu miastu", czyli potwierdził słuszność kary za homoseksualizm, cokolwiek sobie powymyślają "naukowcy". Biskup powinien wiedzieć takie rzeczy. Lecz oprócz wiedzy pozostaje jeszcze kwestia wiary...
Slawomir Tomasz
Szerzenie zwiazkow homoseksualnych, blogoslawienie zwiazkow homoseksualnych to wielkie zlo! Nie wolno tego robic nikomu! Z Panem Bogiem
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY