Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 11 LIPCA
Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
Imieniny obchodzą:
Olga, Benedykt, Kalina
 

Wieczny Bóg, więc małżeństwo nierozerwalne

Data publikacji: 2015-06-01 09:00
Data aktualizacji: 2015-06-10 10:42:00

Cały katolicki świat oczekuje od biskupów zgromadzonych na synodzie zachowania prawdy o małżeństwie i rodzinie  – uważa ksiądz profesor Tadeusz Guz.

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
nn
Chyba ani jedno,ani drugie.Przecież małżeństwo jest instytucją nie mającą argumentu porównywania z trójcą (to argument zupełnie bałamutny),a małżeństwa Adama i Ewy przecież Pan Bóg nie uświęcił.Wygnał ich z raju w grzechu nieposłuszeństwa jego nakazowi.Dopiero Ewangelie mówią o małżeństwie-z cedując rolę prawomocnego akceptanta związku małżeńskiego na kapłana.A mowa o nierozerwalności małżeństwa przeczy dobitnie faktom,gdyż nawet w regułach Kościoła są kanony,które umożliwiają rozerwalność małżeństwa,nie popełniając wcale grzechu. Łączenie "wieczności Boga" z nierozerwalnością małżeństwa jest rzeczą bardziej poetyczną niż sensowną.
sp
@wajdelota, przeczytaj sobie pierwszy rozdział Biblii, bo chyba nigdy go nie dokończyłeś do wersetu 27: "Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę."
wajdelota
To twierdzenie o podobieństwie małżeństwa Do Trójcy Świętej jest nieuprawnione i "wyssane z palca"(nie mylić z Placem Bożym !). Modelem małżeństwa jest związek Chrystusa z Kościołem- Oblubieniec i Oblubienica.To małżeństwo rzeczywistości niewidzialnej z widzialną, nazywaną "obcowaniem świętych". To ten "nauczyciel" tego nie wie !?. Jedna rzeczywistość i druga to byty mnogie, lecz jedno ciało w Chrystusie,nazywane odtąd Kościołem Chrystusowym(chwalebnym i pielgrzymującym). Prawo ustanowione w Chrystusie obowiązuje tak w niebie jak i na ziemi,lecz w odpowiednim zastosowaniu.Ustanawiając nierozerwalność małżeństwa na ziemi, jednocześnie "mocą Jezusowej sentencji"co zwiążesz"i "co rozwiążesz"ustanawiacie jednocześnie bezkarność tych ,którzy dopuścili się nierządu wobec Boga.Nawet tych którzy zgrzeszyli przeciw Duchowi Świętemu i wzięli sobie znamię Bestii na rękę lub czoło.I w tym jest ukryta tajemnica zażartej obrony tego związku przez " zamknięte serca". Ocenzurow
małżeństwo w niebezpieczeństwie
ślub konkordatowy w niebezpieczeństwie w agonii z chorym narkotyki brak podpisu nupturienta - brak zaświadczenia z USC a duchowny powołuje się na oświadczenie ustne bo wiadomo że zmarły się nie wypowie i rejestruje po śmierci nupturienta na oświadczeniu ustnym w USC czy to jest ludzkie i boskie
DSM
Zachęcam i zapraszam do ofiarnej modlitwy za ks. Tadeusza Guz. On w nadchodzącym październikowym Synodzie Biskupów dotyczącym rodziny, odegra kluczową rolę, a jeśli nie kluczową, to jedną z kluczowych ról jako obrońca Prawdy Bożej. Może nie będzie widoczny, nie usłyszymy go czy o nim, ale będzie bronił Prawdy, myśli Kościoła Katolickiego, bronił rodzinę katolicką, bronił zmiany Objawienia Bożego i wprowadzeniu dyktatury relatywizmu, która wpaja w nas myśl (a słowo ciałem się staje), że wszystko jest względne, nie ma zasad, zależymy od sytuacji, bo wszystko jest zmienne.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY