Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 01 PAŹDZIERNIKA
Św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Doktora Kościoła
Św. Remigiusza, biskupa
Św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Doktora Kościoła
Św. Remigiusza, biskupa
Imieniny obchodzą:
Teresa, Remigiusz, Danuta
 

Witold Gadowski: dzisiaj antysemityzmem jest głośne mówienie o ustawie 447

Data publikacji: 2019-12-14 19:00
Data aktualizacji: 2019-12-14 19:13:00
WIADOMOŚCI
Fot. Telewizja wPolsce / You Tube

„W dzisiejszej Polsce powstała praktyka polowania z nagonką, w którym sforę psów, które gonią ofiary, niestety stanowią ludzie mieniący się dziennikarzami. Bez różnicy, czy chodzi o kogoś znanego, kto naraz wypowiedział niepopularny – w poprawnościowym kręgu celebrytów – sąd, czy też o polityka, który nagle stracił wstąpcie popierającego go dotychczas lobby”, pisze na łamach tygodnika „Sieci” Witold Gadowski.

 

W ocenie publicysty najbardziej narażeni na medialne ataki zarówno z lewej, jak i prawej strony są ci, którzy mają odwagę nazywać rzeczy po imieniu – dla niech nie ma taryfy ulgowej. „Wszyscy czują się w obowiązku, aby naszczekać i – jak się uda – ugryźć”, wskazuje.

 

Gadowski podkreśla, że kwestią „łączącą ujadaczy z lewej i prawej strony dziennikarstwa” jest antysemityzm.  I nie chodzi tutaj o „oskarżanie narodu żydowskiego o najbardziej niecne postępki” tylko z racji samej przynależności etnicznej.

 

Jak zauważa: „Antysemityzmem dla lewicowych i prawicowych aspirantów do dziennikarskiego zawodu jest np. obrona polskiego interesu przed bezpodstawnymi roszczeniami agresywnych (…) grup diaspory żydowskiej, które w ściąganiu z Polski haraczu upatrzyły sobie całkiem zgrabny interes”. Jeśli znajdzie się ktokolwiek, kto głośno wyrazi niepokój w tej sprawie z miejsca rozpoczyna się na niego lewicowo-prawicowe „polowanie”.

 

„Czy nie czujecie, jak w naszym dyskursie publicznym zaczyna brakować powietrza? Jak wokół unosi się nieprzyjemna intelektualna woń podróbek dziennikarskiego fachu? Jeszcze chwila i swoje kapelusze zaczną nam wszystkim, przymusowo, wciskać na głowę”, podsumowuje Gadowski.

 

Źródło: tygodnik „Sieci”

TK

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Zbigniew
Już im po cichu płacimy?
Rychu
Izlael jako państwo niech interweniuje bo przestanie istnieć, nie jestem jasnowidzem ale historia lubi się powtarzać i kto ich będzie ratował od zagłady, wątpię że Polacy.
Prawda
Zydostwo zaczyna zawładnąć Polską, na co Polacy nie mogą sobie pozwolić, to zydostwo przed wojną robiło to samo w Niemczech i skończyło się tym o czym doskonale wiedzą a historia lubi się powtarzać ,a ten naród nie posiada wyobraźni posiada za to pewna cechę nazywana hipokryzja i w tej dziedzinie są najlepsi ,przykre to ale ten narod od 1000 lat szkodzi Polsce i polskiemu narodowi a przykład ani można zapełnić nie jedna bibliotekę
Trafic
Jestem dumny ze swego antysemityzmu.
Starywrobel
Red. Gadowski ma rację.Mienie bezspadkowe należy do Skarbu Państwa i kropka.Przedsiębiorstwo "Holocaust" musi być wyrażnie odróżniane od normalnych, uczciwych Żydów.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY