Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 27 PAŹDZIERNIKA
Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Sabina, Iwona
 

Witold Gadowski kpi z „Piątki dla zwierząt”: zakażmy produkcji kurczaków! Też są męczone!

Data publikacji: 2020-09-15 12:00
Data aktualizacji: 2020-09-15 14:43:00
WIADOMOŚCI
Witold Gadowski, Źródło: gadowskiwitold.pl

Branża, która akurat dobrze działa, która przynosi duży dochód, w której zatrudnionych jest bardzo dużo ludzi (jest taka gmina Goleniów, gdzie głównym pracodawcą jest ferma hodowlana zwierząt futerkowych) – to wszystko ma zniknąć, bo pan Kaczyński, pan Czabański, który zamiast nadzorować media publiczne, zajmuje się zwierzętami futerkowymi, i kilku innych panów kochają zwierzątka? To znaczy, że ja nie kocham zwierzątek? To hodowcy też nie kochają zwierzątek? Zakażmy produkcji kurczaków. Tam dochodzi do największych męczarni, większych niż u zwierząt futerkowych – mówił w swoim „Komentarzu tygodnia”, opublikowanym w serwisie YouTube Witold Gadowski.

 

Witold Gadowski znaczną część komentarza poświęcił kwestii propozycji ustawy, która m.in. ma zakazać hodowli zwierząt na futra w Polsce. W tym kontekście zwrócił uwagę, że prezes PiS potrafi zainteresować opinię publiczną tematami, które po jakimś czasie ulegają wyciszeniu.

 

Jarosław Kaczyński ma taką niezwykłą moc puszczania wszystkich w pogoń za marchewką. Wszyscy biegną jak te króliczki za marchewką, marchewka się oddala, znika i pojawia się następna marchewka. I znowu wszyscy biegną. Już kilka takich marchewek było – dekomunizowaliśmy, ścigaliśmy WSI, tropiliśmy sprawców katastrofy w Smoleńsku. I te marchewki znikały. Jarosław Kaczyński jak zręczny prestidigitator, taki polski Houdini, pojawia się i wyciąga z kapelusza kolejny temat. I wszyscy podnieceni jazgoczą – zauważył Gadowski.

 

Mój zdrowy rozsądek kłóci się z tym, że naraz ideologicznie należy podejmować pewne decyzje. Branża futrzarska niczym nie różni się od branży drobiarskiej – ocenił autor „Komentarza tygodnia”.

 

Proszę pójść do takiej fermy kurczaków i zobaczyć, w jakich warunkach, w jakim „dobrostanie” przetrzymywane są kurczaki. Tylko tam ani Fundacja Viva!, ani Fundacja „Otwarte klatki” jakoś nie zagląda. Ciekawe dlaczego? Czyżby branża drobiowa dysponowała dużo grubszym pieniądzem i lepszymi powiązaniami? – zastanawiał się publicysta.

 

Dziennikarz zastanawiał się, czy obrońcy praw zwierząt w taki sam sposób jak losem zwierząt futerkowych, interesują się losem innych zwierząt wykorzystywanych m.in. w celu eksperymentów medycznych.

 

Codziennie w laboratoriach medycznych, kosmetycznych, przemysłowych, służących do różnych celów, uśmiercanych jest kilkaset tysięcy szczurów. Dlaczego się Państwo nie wzruszacie? Dlaczego Państwo nie zakrywacie oczu, mówiąc: nie chcę widzieć tych elektrod na żywo wsadzanych do mózgu szczura, myszy, króliczka laboratoryjnego, małpy. Wiele doświadczeń na małpach robionych jest wprost na żywych osobnikach. Odcina się kawałek czaszki i wprowadza się elektrody do mózgu. Widziałem takie badania. I co? Straszne? – pytał Witold Gadowski.

 

Redaktor zauważył, że Polska zajmuje trzecie miejsce na świecie – za Chinami i Danią – biorąc pod uwagę wielkość produkcji skór i futer.

 

Majątek branży futrzarskiej to dziś od 7 do 10 mld złotych, prywatnych pieniędzy zainwestowanych w ten biznes. Dziś, metodą bolszewicką, chce się odbierać własność i wprowadzać nowe regulacje. To jest prawicowe postępowanie, panie Jarosławie Kaczyński? (…) Nie mogę milczeć w tej sprawie. Branża, która akurat dobrze działa, która przynosi duży dochód, w której zatrudnionych jest bardzo dużo ludzi (jest taka gmina Goleniów, gdzie głównym pracodawcą jest ferma hodowlana zwierząt futerkowych) – to wszystko ma zniknąć, bo pan Kaczyński, pan Czabański, który zamiast nadzorować media publiczne, zajmuje się zwierzętami futerkowymi, i kilku innych panów kochają zwierzątka? To znaczy, że ja nie kocham zwierzątek? To hodowcy też nie kochają zwierzątek? Zakażmy produkcji kurczaków. Tam dochodzi do największych męczarni, większych niż u zwierząt futerkowych. Zwierzęta futerkowe mają maleńkie klatki, ale jeszcze mają możliwość poruszania się w tych klatkach, podczas gdy w przemysłowych kurnikach kurczak się nie rusza – zaznaczył autor „Komentarza tygodnia”.

 

Dziennikarz zaproponował, aby hodowcy zwierząt futerkowych wpuścili do swoich hodowli kapitał amerykański.

 

Jak tylko znajdą się współwłaściciele amerykańscy, pani Mosbacher wychyli się z okna ambasady amerykańskiej i tak pogrozi placem, że na Nowogrodzkiej natychmiast zapomną o tym, że istnieją zwierzęta futerkowe. Tak jak zapomniano na Nowogrodzkiej o TVN-ie, o repolonizacji mediów, o porządkowaniu branży cyfrowej na jedno pogrożenie ślicznym paluszkiem pani Mosbacher. Chcecie futerkowcy uniknąć losu innych branż, które w Polsce zostały zamordowane całkowicie? (…) Natychmiast wpuście kapitał amerykański – z odpowiednią domieszką naturalnie – i pani Mosbacher wam załatwi wszystko jak trzeba. Tak jak załatwiła Uberowi. Uber już nie jest kontrolowany, do Ubera nikt się nie dotknie – zwrócił uwagę publicysta.

 

Źródło: GadowskiTV

TK

 

„Piątki dla zwierząt”

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
stan
To, że morduje się nienarodzone dzieci, to wielu ludzi już nie wzrusza, chociaż uważają sie za "dobrych katolików". To jest jeszcze bardziej bestialski sposób na zabijanie; kiedy żywe już dziecko rozrywa się na kawałki i wrzuca do kanału, albo starych schorowanych ludzi uśmierca się, żeby się nie męczyli; a oni przez całe swoje życie męczyli sie ciężką pracą, żeby utrzymać swoje rodziny i swój kraj. W nagrodę za ich trud i poświecenie; dostają śmiertelny zastrzyk, czy tabletke, albo odłącza sie respirator czy tez kroplówkę, która ich utrzymuje przy życiu. Jestem osobiście przekonany, że KORONAWIRUS, to Kara Boża za mordowanie nienarodzonych dzieci i eutanazję, ale o tym nawet ludzie kościoła; ci, którzy uczą 10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH; NIC NIE MÓWIA. Módlmy się o opamietanie świata całego, bo inaczej wszyscy marnie zginiemy. Emerytowany ksiądz
Tt
Stop PiS sovieciarzom
Darwin
lepiej nie powtarzać dwa razy! Przecież właśnie chodzi o zakaz produkcji żywności poza korporacją. Od czegoś trzeba zacząć, padło na futerka.
Opelis
A krowy zamkniete w oborach i swinie to sie nie mecza ? Zabronic hodowli zamknietych Ale tego nie zrobia hipokryci
Niktoś
@Jacek: trafne spostrzeżenie!!! Te niby przymusowe maseczki podwyższają wdychaną zawartość dwutlenku węgla, by ludzie nieco otępieli, stali się apatyczni, a potem już będzie łatwiej wysłać ich do lekarzy ostatniego kontaktu na wyszczepienie.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY