Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 20 WRZEŚNIA
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Imieniny obchodzą:
Eustachy, Faustyna, Filipina
 

Władimir Putin: jeśli USA rozmieszczą swoje rakiety w Polsce będziemy musieli zareagować

Data publikacji: 2019-08-21 20:30
Data aktualizacji: 2019-08-22 09:58:00
WIADOMOŚCI
Władimir Putin. Zdjęcie ilustracyjne: pixabay.com.

Prezydent Rosji Władimir Putin zareagował na informacje podane w poniedziałek przez Pentagon na temat przeprowadzenia testów pocisków balistycznych o zasięgu 500 km. Podkreślił, że ewentualne odpalenie pocisków rozmieszczonych w Polsce i w Rumunii spotka się z krokami odwetowymi ze strony Moskwy.

 

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się po rozmowie z prezydentem Finlandii w Helsinkach, rosyjski przywódca podkreślił, że Rosja uważa działania USA za zagrożenie, na które będzie musiała odpowiedzieć. – Przeprowadzenie przez USA testu lądowej wersji rakiety Tomahawk, którą można wystrzeliwać z systemów rozmieszczonych w Rumunii i systemów, które mają być rozmieszczone w Polsce, to nowe zagrożenie dla Rosji, które nie pozostanie bez odpowiedzi – powiedział prezydent Rosji Władimir Putin.

 

Stany Zjednoczone mogą wystrzeliwać nowe rakiety Tomahawk z Rumunii i Polski, wystarczy tylko zmiana oprogramowania – powiedział Władimir Putin. – Nie jestem przekonany co do tego, że nasi amerykańscy przyjaciele będą informować naszych europejskich partnerów o tym, jakie oprogramowanie znajduje się u nich w tych systemach – wskazał.

 

Putin dodał, że Rosja „będzie zmuszona do symetrycznej odpowiedzi na nowe zagrożenia”, związane z opracowaniem przez USA pocisku zabronionego przez INF, czyli układu o likwidacji pocisków rakietowych średniego i pośredniego zasięgu.

 

W poniedziałek USA podały do publicznej wiadomości informację o testach konwencjonalnego pocisku manewrującego wystrzelonego z lądu, który trafił w cel po pokonaniu odległości ponad 500 km. Była to pierwsza taka próba, odkąd USA oficjalnie wystąpiły z INF.

 

Źródło: polskieradio24.pl

TK

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
lexis
cd. Ceną za zezwolenie Rosji na wojnę USA z Iranem i następnie sojusz USA-Rosja contra Chiny jest m.in. Polska w takim zakresie jaki wynegocjuje Rosja. Jeśli Putin zechce, ma przyzwolenie USA na atak na Polskę. Kondeminium ros-niem pod żydowskim zarządem powierniczym może się zrealizować, jeśli zechce tego Putin. Winą za to co się stanie ponosi PiS, który otwarł mu wszystkie drzwi. Stosunki izraelsko-rosyjskie są poprawne.
lexis
Stany Zjednoczone MUSZĄ zawrzeć sojusz z Rosją aby pokonać Chiny. Chiny mają w garści gospodarkę i finanse USA. Katolicka Polska nie jest potrzebna ani Trumpowi ani USA, dowodem są upadlające nas zachowania, naciski ambasad, wepchanie się krym banku Morgana do Polski, ingerencja ambasady USA w podejmowane próby polityki wschodniej na początku kadencji PiS, brak jakichkolwiek inwestycji amerykańskich w Wojsko Polskie i inne. W trupa się nie inwestuje, trupa się grzebie. To żydzi z Izrael mają pilnować interesów USA w Polsce, są wobec USA lojalni, stąd Trump podpisał 447. Ta ustawa zapewnia żydom władzę. Wywoływana wojna z Iranem załatwia dwie pieczenie na jednym ogniu: 1.realizację 447 i desant Izraela do Polski, 2.rozbicie siły Iranu. Przejęcie Iranu jest po pierwsze istotnym ogniwem w budowie Wielkiego Izraela na Bliskim Wschodzie, po drugie kluczem do osłabienia energetycznego Chin, jest przygotowaniem do najważniejszej dla USA wojny na Pacyfiku.
Druh Ryszard
Czy Rosja kiedykolwiek potrzebowała jakiegoś wiarygodnego pretekstu, aby przeprowadzić inwazję na Polskę ? Aby uderzyć psa, zawsze kij się znajdzie. Tak samo jest z zagrożeniem Rosji ze strony NATO. Jak nie rakiety Tomahawk, to sto innych powodów może posłużyć za wytłumaczenie agresji, choćby zaproszenie o wyzwolenie Polski spod rządów międzynarodowej finansjery i banksterów, wystosowane przez Komunistyczną Partię Polski - nie tą sprzed II wojny światowej - ale powstałą w roku 2002 - i dotychczas jeszcze mnie zdelegalizowanej. Więc tutaj chodzi o co innego, Rosyjska gospodarka ledwo dyszy, ceny na rynkach światowych ropy i gazu nie zwyżkują - wpływy do budżetu Rosji spadają - społeczeństwo w wielkich miastach się burzy - a zbrojenia kosztują. Więc wprowadźmy do przestrzeni publicznej niepokój o pokój, to ceny zwyżkują i znajdą się pieniądze na dalsze zbrojenia. Gospodarka Rosyjska to kolos na glinianych nogach, "stoi" na cenach światowych surowców naturalnych.
dali
Politycy USA i Izraela stale siedzą na Kremlu, nawet po kilka dni. Jak myślicie co tam robią? Ne sądzę żeby tylko oglądali rosyjskie dzieła sztuki.
nie
@momo: Świat patrzy i nie zareaguje gdy Iskandery wylecą na Polskę. Wylecą kiedy dostaną od Polski byle jaki pretekst. Stacjonujące "w naszej obronie" wojska NAto, a szczególnie amerykańskie, dostarczają pretekstu, ponieważ łamią wcześniejsze traktaty i ustalenia z Rosją. Trzeba tylko iskry np. prowokacji żołnierzy brytyjskich, niem, amer, mosadu... USA we współpracy z PiS zadbały o dorobienie Polsce gęby "nazistów i antysemitów", w końcu PiS ucisza wszystkich ujawniaczy 447. Rosja może z nami zrobić co chce bo PiS dał Putinowi całkowicie wolną rękę. Świat odetchnie z ulgą i ucieszy się z okupacji Polski przez "rozsądnych rzydów, Rosjan, Niemców" czyli przez "siły pokojowe ONZ". Taka układanka.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY