Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 28 STYCZNIA
Św. Tomasza z Akwinu, Doktora Kościoła Bł. Juliana Maunoir
Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Julian
 

Władze Belgii chcą dać wyborcom „niespodziankę” bożonarodzeniową - nowe prawo aborcyjne

Data publikacji: 2019-12-03 06:00
Data aktualizacji: 2019-12-03 08:35:00
WIADOMOŚCI
Fot. Pixabay/NicciDoula

Belgijski parlament przygotowuje kolejne zmiany w tzw. ustawie aborcyjnej zakładające zalegalizowanie w majestacie prawa i państwa mordowania dzieci poczętych aż do 18. tygodnia ciąży. Co znamienne, proaborcyjnemu lobby udało się uzyskać poparcie 90 proc. francuskojęzycznych parlamentarzystów, podczas gdy, jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie sieci RTL, 75 proc. francuskojęzycznych wyborców sprzeciwia się takim zmianom.

 

Aborcyjna ustawa zostanie przegłosowana najpewniej dzięki społeczności francuskojęzycznej posiadającej 59 miejsc w belgijskim parlamencie. Wśród 91 parlamentarzystów flamandzkich tzw. liberalizacja aborcji może liczyć na poparcie w granicach 40 proc. Głosowanie nad nową ustawą może się odbyć jeszcze przed Bożym Narodzeniem. W ubiegłym tygodniu regulacja ta została przegłosowana w komisji.

 

Sprzeciwiający się jej chadecy wskazywali przede wszystkim na negatywne konsekwencje późnej aborcji dla matki. 4,5-miesięczne dziecko w łonie kobiety jest już dobrze ukształtowane, ma rozwinięte zmysły, liczy 20 cm.

 

Jak sprawę komentują belgijscy parlamentarzyści? Oto przykład Valérie Van Pelle: „Jedyne co wiem, to to, że taka aborcja będzie o wiele trudniejsza pod względem fizycznym i psychologicznym”.

 

KAI

TK

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Geo
Belgia kolonizowała 1908-1962 teraz w inny sposób jest "kolonizowana"? Belgijskie imperium kolonialne ? istniejące w latach 1908-1962 imperium kolonialne, w skład którego wchodziły dwie należące do Królestwa Belgii kolonie ? Kongo Belgijskie obecnie Demokratyczna Republika Konga oraz protektorat Ruanda-Urundi obecnie Rwanda i Burundi. Kongo Belgijskie, które stanowiło ponad 95% powierzchni całego imperium i było ponad 76 razy większe od metropolii, będąc początkowo prywatną własnością króla Belgii, Leopolda II.
Jot
A dlaczego nie pójdą odważnie dalej i nie zaproponują burgerów z dzieci z aborcji? Co to tak się w pół drogi zatrzymywać? Co ma się marnować? ... Eliasz by to towarzystwo wytracił nad potokiem. Zgłaszam się do pomocy Eliaszowi. Nieprzyjemna i pełna dyskomfortu robota ale jak widać konieczna. Jak mus to mus.
Adam
Czyli w Belgii dzieci na gwiazdkę dostaną śmierć
Grzegorz Ch
Bóg się rodzi, Belg umiera...