Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 24 PAŹDZIERNIKA
Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
Imieniny obchodzą:
Antoni, Rafał, Marcin
 

Władze Warszawy chcą przeznaczyć ponad 3 mln złotych na warsztaty seksualizujące dzieci!

Data publikacji: 2020-09-11 08:12
Data aktualizacji: 2020-09-11 08:45:00
WIADOMOŚCI
Rafał Trzaskowski. Fotograf: Andrzej Hulimka/Archiwum: Forum

„Mazowiecka kurator oświaty Aurelia Michałowska i Hanna Dobrowolska, polonistka i członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich skierowały do Rafała Trzaskowskiego listy przeciwko planowanemu wprowadzeniu warsztatów z elementami seksualizacji, które są adresowane do dzieci i młodzieży” – czytamy w serwisie internetowym Polskiego Radia 24. Z informacji wynika, że koszt projektu może wynieść kilka milionów złotych, a do jego realizacji zostanie wykorzystana stołeczna infrastruktura.

 

„Skandaliczna kwota ponad 3 milionów przeznaczona na seksedukacyjne warsztaty, podczas których dzieci w formie artystycznych działań np. będą rozpoznawać strefy intymne budzi słuszne obawy rodziców i środowisk oświatowych” – pisze w liście Hanna Dobrowolska.

 

„W projekcie celowo ukrywa się główne treści i miesza pojęcia. Warsztaty obejmować będą na przykład zagadnienia: mowy nienawiści, in vitro, życia uczuciowego, chorób przenoszonych drogą płciową (np. współczesna medycyna w walce z aids), tożsamości płciowej, pornografii, adopcji, przeciwdziałania przemocy, przeciwdziałania pedofilii, praw pacjenta, emocji, profilaktyki nowotworowej, seksu w internecie, stawiania granic i bliskości etc.” – dodaje Dobrowolska.

 

Członek SDP zwraca uwagę na to, że „promocja projektu ma być zrealizowana: w urzędach, domach kultury, bibliotekach i komunikacji miejskiej m.st. Warszawy oraz w mediach społecznościowych miasta, co samo w sobie naraża dzieci poniżej 15. roku życia na kontakt z treściami prawnie zakazanymi”.

 

Dobrowolska zwraca uwagę na to, że dla uspokojenia opinii publicznej w projekcie „nie pojawia się edukacja seksualna”. Jest to jednak tylko „zasłona dymna”, ponieważ, jak zaznacza, „prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski konsekwentnie wspiera środowiska LGBT, co wiemy od początku jego prezydentury”.

 

Z kolei mazowiecka kurator oświaty Aurelia Michałowska w liście do Rafała Trzaskowskiego pisze, że obecny projekt warsztatów jest taki sam jak ubiegłoroczny, a został jedynie zmodyfikowany, gdyż wcześniejszego nie udało się przeforsować. Zablokowali go radni PiS.

 

„Podobnie jak ubiegłoroczny projekt Edukacja seksualna - dowolne warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych ww. projekt ingeruje w sferę zastrzeżoną dla praw rodziców wynikających z art. 48 oraz 53 ust. 3 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej” – podkreśla Michałowska. Mazowiecka kurator oświaty przypomina, że wspomniany artykuł konstytucji stanowi, że to „rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania. Rodzice mają prawo do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami”.

 

Kurator zauważa, że miasto musi stosować się także do ustawy oświatowej. „Prawo nie przewiduje kompetencji samorządu terytorialnego do realizowania zadań dydaktyczno-wychowawczych zastrzeżonych dla organów administracji rządowej oraz szkół i placówek” – pisze Michałowska. W zaistniałej sytuacji apeluje do stołecznego ratusza o przestrzeganie prawa.

 

„Opis projektu co do zasady zakłada jego nieodpłatną realizację także w instytucjach systemu oświaty, a jako beneficjentów wskazuje głównie młodzież. Niezrozumiałe jest zatem dopuszczenie do głosowania przez pracowników Urzędu m. st. Warszawy kosztownego projektu, o planowanym budżecie 3 266 000 zł” – czytamy w liście skierowanym do Rafała Trzaskowskiego.

 

 

Źródło: polskieradio24.pl / tvp.info / kuratorium.waw.pl

TK

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
KAs84
co za fałszywy artykuł! mało w nim prawdy, sama manipulacja! nie powinna osoba go pisząca nazywać się dziennikarzem!!!! wstyd
jackers_ea
Trzaskoski von ze Stolicy Polski
Neron
Może niech te pieniądze przeznaczą na testy IQ dla potencjalnych pracowników ratusza bo jak do tej pory wydawać by się mogło że tam sami mądrzy inaczej pracują tfuuu pierdzą w stołek
trooper
Niech te pieniądze wyda na czajkę.
Daniel
No to żal mi tych dzieci których to rodzice "chcą" takich zajęć . Nie można lepiej spędzić czasu !
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY