Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 24 SIERPNIA
Św. Bartłomieja Apostoła
Św. Emilii de Vialar
Św. Bartłomieja Apostoła
Św. Emilii de Vialar
Imieniny obchodzą:
Albert, Bartosz, Jerzy
 

Włoski egzorcysta: to nie zmiany klimatu powodują huragany i tornada ale ludzkie grzechy

Data publikacji: 2017-09-19 06:00
Data aktualizacji: 2017-09-19 07:54:00
WIADOMOŚCI
fot. NASA/NOAA GOES Project/Handout via REUTERS/FORUM

Świat zmierza ku końcowi, dowodem tego są huragany i trzęsienia ziemi – mówi znany włoski egzorcysta, ks. Antonio Mattatelli. Tych kataklizmów nie powodują jednak zmiany klimatu, ale grzechy.


W rozmowie z dziennikarzami włoskiego radia Cusano Campus ks. Antonio Mattatelii wskazał, że ludzkość może wkrótce gorzko pożałować swoich grzechów. – Nie chodzi o zasadniczy koniec świata, ale o koniec tego świata już tak. Dowodzą tego nagłe i potężne katastrofy naturalne. Przyszłość jest niepewna. Dotarliśmy do ostatniej stacji współczesności – stwierdził dosłownie kapłan.

 

Egzorcysta mówił też o innych zagrożeniach, wskazując na problem diabelskich motywacji północnokoreańskiego reżimu komunistycznego. – Za Kim Dzong-unem stoi bez wątpienia szatan, bo w Korei Północnej wszystkie religie są zakazane. Dozwolony jest tylko kultu osoby przywódcy, który chce zastąpić Boga – ocenił.

 

Kapłan wykluczył też możliwość przeprowadzenia egzorcyzmu nad koreańskim dyktatorem, wskazując, że potrzebna byłaby tu fizyczna bliskość. Można jednak otoczyć go modlitwą i przeprowadzić swego rodzaju egzorcyzm modlitewny, tak, jak zrobił to papież Pius XII w przypadku Adolfa Hitlera.

 

Ks. Antonio Mattatelli jest uczniem kapucyńskiego egzorcysty, Cipriano De Meo. Znał również osobiście zmarłego we wrześniu ubiegłego roku paulistę ks. Gabriele Amortha SPP, głównego egzorcystę Watykanu. Ks. Mattatelli przyjął święcenia kapłańskie w 1997 roku i jeszcze niedawno był najmłodszym egzorcystą Rzymu.

 

Posługuje w Montemurro w prowincji Potenza, gdzie jest dyrektorem diecezjalnego Centrum Powołań. Od chwili ogłoszenia motu proprio „Summorum Pontificum 45-letni dziś kapłan celebruje Mszę Świętą w obu formach rytu rzymskiego.

 

 

 

Źródło: Katholisches.info

Pach 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Pik
A co z sodoma i gomora obecna znajduje się na Hawajach oahu diamond head new hoop kościół o tym milczy
TROOPER
Co na to meteorolodzy? Czy były robione badania pomiędzy korelacją grzechy a huragany? Ciekawa praca magisterska by byłą? Ktoś przeprowadzał takie badania? A to kiedyś nie było huraganów? A ciekawe za jakie grzechy są np. burze czy śnieżyce? A za jaki grzech karze Pan Bóg gdy piorun walnie w kościół? A dlaczego nie ma huraganów w krajach północnych, w Anglii czy w krajach arabskich tylko huragany są zazwyczaj w krajach tropikalnych, a w USA w tzw sezonie huraganów? A co powiecie o tym ,że jest udowodniona korelacja między ociepleniem klimatu a huraganami? Czyżby ktoś negował meteorologię?
Paweł
Jeszcze trzy dni temu miałem takie same zdanie że to wszystko przez grzech.
Andrzej6289
Tak, to niestety dzieje się na naszych oczach i tylko dziw bierze, że człowiek jest wciąż taki uparty i nie skory do nawrócenia. Zło zbiera obfite żniwo, bo ludzie przestali używać rozumu, którego podstawowym celem jest dojście do Prawdy Bożej. Człowiek w swej głupocie odrzuca to, co Bóg mu podaje na tacy, a wybiera ze sterty śmieci, to, czego nigdy nie powinien tknąć. Czy to jednak dziwi? Nie, bo historia ludzkości pokazuje, że człowiek był taki zawsze, iż głupota była szybsza do przyswojenia, niż mądrość. Mnie jednak martwi to, że ?duch czasu? zyskał dziś niesamowite możliwości szerzenia swej duchowej zarazy, poprzez media wszelkiego rodzaju dzięki którym dociera w jednej chwili tam, gdzie jeszcze kilkadziesiąt lat temu, tak łatwo by nie dotarł. A wszystko dzieje się z powodu chorej pamięci, która jako bank dla rozumu powinna mieć ulokowane podstawowe Prawdy Boże, a nie jakieś półprawdy tworzone na potrzeby ?ducha czasu?, które z Boża Prawdą nie mają nic wspólnego. Bez uzd
jac
tzw "niewierzący" to również wierzący w to ,że Pana Boga nie ma. I wówczas wierzą np w "ciepłą wodę oceaniczną" i różne cyferki. Takie osoby najwięcej kwiczą jak przyjdzie zawierucha(gdyż ne mają oparcia w Panu Bogu)
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY