Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 25 STYCZNIA
Bł. Henryka Suzo
Bł. Henryka Suzo
Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Imieniny obchodzą:
Paweł, Miłosz, Elwira, Tatiana
 

Wódz amazońskiego plemienia: teologia wyzwolenia zmusza ludzi do pozostania w biedzie i nędzy

Data publikacji: 2019-10-09 08:00
Data aktualizacji: 2019-10-10 12:32:00
RELIGIA
fot. Lunae Parracho / Reuters

Jonas Marcolino Macuxí, wódz amazońskiego plemienia Macuxi w rozmowie z Diane Montagna (LifeSite News) przekonywał, że teologia wyzwolenia tak naprawdę nie pozwala ludziom wyjść z biedy i nędzy - zarówno materialnej jak i umysłowej. Macuxí skomentował także ceremonię otwarcia Synodu Amazońskiego, która – w jego opinii - bez wątpienia zawierała elementy pogańskie.

 

W rozmowie z amerykańskimi dziennikarzami, Macuxí przekonywał, że Indianie obecni podczas ceremonii otwarcia Synodu Amazońskiego są „całkowicie zdominowani przez ludzi wierzących w teologię wyzwolenia i pragnących ich wykorzystać”.

 

Zapytany, czy cokolwiek podczas ceremonii przypominało mu lokalne wierzenia, odparł, że uroczystość bez wątpienia wyglądała na bardziej pogańską niż chrześcijańską. Jego zdaniem praca pierwszych misjonarzy w tamtym rejonie została „zdemontowana” przez dyktaturę pracowników głoszących teologię wyzwolenia.

 

W opinii wodza plemienia Macuxi, poprzez głoszenie „idei konfliktu”, wierzący w teologię wyzwolenia pracownicy misyjni tak naprawdę utrzymują ludzi w biedzie i nędzy, trzymając ich z dala od dobrodziejstw cywilizacji. Wyraził także obawy wobec wielu doradców papieża Franciszka obecnych podczas Synodu Amazońskiego i wyznających – w jego opinii – inną formę teologii wyzwolenia, w której autochtoni są indoktrynowani by chcieli aby ich życie pozostało w prymitywnej formie.

 

Marcolino jest lekarzem i matematykiem, mimo pierwszych 18 lat życia jako analfabeta. Wódz plemienia Macuxi został ochrzczony w wierze katolickiej, ale przeszedł do ewangelików; głównie z powodu sytuacji Kościoła w tym rejonie. – Niektóre plemiona nadal praktykują zabijanie noworodków z defektami – przekonuje. Jego zdaniem zachowania barbarzyńskie nadal są praktykowane „skoro nawet biskupi mówią, że powinni wrócić do starych sposobów życia, które są dużo lepsze od zwyczajów białego człowieka”.

 

Źródło: lifesitenews.com

PR  

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Krakusik
Aby zrozumieć głupotę Niemców trzeba sięgnąć do kultury duchowej Niemiec z przełomu XIX i XX wieku. Ruchy, ekologiczne, naturystyczne, wegańskie i inne... teozofia, gnostycyzm, panteizm, okultyzm to tylko elementy filozofii życia i działania pewnych niszowych wówczas ruchów, do których potem nawiązał mocno nazizm hitlerowski... Duch tej filozofii wkradł się dzis do umysliwosci wielu duchownych niemieckich i świeckich... Swoją ochydą zaraza obecnie cały Kościół, co już widać wyraźnie podczas Synodu Amazinskiego... Szatan zawsze jest widoczny w szczegółach, tego się najbardziej boi...
@Mirek
Czy sądzisz, że to mogą być takie koce, jak niegdyś dla Indian z Ameryki Północnej?
Nick
Cyt."Zapytany, czy cokolwiek podczas ceremonii przypominało mu lokalne wierzenia, odparł, że uroczystość bez wątpienia wyglądała na bardziej pogańską niż chrześcijańską." Moze nalezaloby to rozumiec w kontekscie tej wypowiedzi z przed laty? Cyt."Włoski ksiądz egzorcysta Gabriele Amorth twierdzi, że w Watykanie działa sekta satanistów. Jej członkami mają być księża, prałaci, a nawet kardynałowie. Ks. Amorth twierdzi, że papież został poinformowany o zagrożeniu. Papież wtedy Benedykt XVI - jego zdaniem - został poinformowany i "robi co może". " Jak i reszte tego co sie wyrabia na naszych oczach.
DNA
Niezliczone ilości koców, czyli zrobią im "kocówę", jak to kiedyś praktykowane na osobach nie lubianych.
gosc
@Mirek otóż to. Biznes. Ludzie mają pozostać bezbronni, ubodzy materialnie i umysłowo, bo takimi się najłatwiej manipuluje.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY