Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 05 CZERWCA
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
Pierwszy Piątek
Imieniny obchodzą:
Dobromił, Waleria, Walter
 

Współorganizator synodu: Najpierw żeński diakonat, potem… kapłaństwo kobiet

Data publikacji: 2019-10-10 07:02
Data aktualizacji: 2019-10-10 12:30:00
RELIGIA
TheRemnantVideo / You Tube

Według biskupa Erwina Kräutlera, głównego autora dokumentu roboczego trwającego w Watykanie Synodu Amazońskiego, postulowany tam diakonat żeński byłby wstępem do… wyświęcania kobiet na kapłanów Kościoła katolickiego.

 

„W przemówieniu po środowym briefingu prasowym Synodu urodzony w Austrii biskup emerytowany z Xingu w Brazylii powiedział, że popiera ordynację kobiet. Zapytany przez reportera Edwarda Pentina, czy dotyczy to kobiet-księży, Kräutler powiedział: tak, to logiczne i dodał, że żeński diakonat w Amazonii może być krokiem do osiągnięcia tego celu” – pisze portal Life Site News.

 

- Wielu biskupów [na synodzie] opowiada się za diakonatem kobiet – stwierdził Kräutler. 

 

Emerytowany już hierarcha pracował przez lata jako misjonarz w regionie Amazonii. Ostatnio był głównym autorem wzbudzającego wiele kontrowersji i sprzeciwów dokumentu roboczego synodu, czyli Instrumentum laboris.

 

Dopytywany przez reporterkę LSN Diane Montagna, co sądzi o jego koncepcji papież Franciszek, odpowiedział, że nikt tego nie wie.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com, The RemnantVideo/You Tube.

RoM

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
AndrzejBR
Kobieta w Piśmie Świętym od stworzenia z żebra, po przebicie Matki Bożej mieczem boleści po raz 7y, tak jednoznacznie określa rolę w życiu społecznym, że tylko ciężki na umyśle może bredzi ć takie androny o kapłaństwie kobiety. Nawet u pogan kobieta w różnych formach kapłaństwa otrzymywała rolę sakralnej prostytutki, co najwyżej. Dla Katolika słowa Św. Pawła 1Kor 14 34-36 i cały 11 ! kto zaprzecza choćby jednemu słowu musi wtedy sobie uświadomić te słowa: Gal 1 6-9! Reszta to bełkot zniewolonych duchem świata!
Karol
@ Henryk: Pod warunkiem, że jest to papież wybrany zgodnie z przepisami prawa kościelnego. Antypapieże nie mogą liczyć na asystencję Ducha Świętego!
@Henryk
I jeszcze jedno: papież jest nieomylny, tylko jeśli strzeże depozytu wiary, bo na tym polega jego funkcja. Jeżeli go nie strzeże, a tym bardziej zmienia, niszczy, nieomylnym być przestaje. Poza tym już św. Paweł przeklął tych, którzy głoszą inną Ewangelię.
@Henryk
Pragnę się mylić, ale pamiętasz słowa z Biblii o niszczycielu? Czy jeśli te wszystkie herezje, o których była mowa zostaną zatwierdzone a że rozleje się to po całym Kościele nie ma wątpliwości, będziesz chodził do spowiedzi do kobiety albo do żonatego wójta w czym niby polski żonaty wójt gorszy od wioskowego szamana z Amazonii?, będziesz pląsał po kościele w pióropuszu na głowie i oddawał cześć "Matce- Stwórcy", modlił się do drzew i składał ofiary Ziemi pobrzękując grzechotkami? Wyrzekniesz się prawdy, że jedyną Drogą, Prawdą i Życiem, jedynym, który nas może wprowadzić do nieba jest Jezus Chrystus, nasz Zbawiciel? Uczynisz kłamcą Tego, który za nas przelał swą Najświętszą Krew? Sprzeciwisz się Bogu Ojcu, który wyraźnie powiedział o Panu Jezusie: "To jest mój Syn umiłowany, jego słuchajcie"? Zrobisz to wszystko, bo, Twoim zdaniem Duch św. prowadzi papieża? Wszak powiedziano w Piśmie św., że najpierw należy słuchać Boga, a potem ludzi.
Henryk
Do Neptun. Czy chcesz czy nie Duch Święty prowadzi papieża !!!
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY