Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
16   STYCZNIA   2021 r.
Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
Imieniny obchodzą:
Marceli, Włodzimierz
 
Polonia Christiana nr 75       POLSKA

Wypowiemy konwencję stambulską? Gdzieś już to słyszałem…

Wypowiemy konwencję stambulską? Gdzieś już to słyszałem…

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski wezwał do szybkiego wypowiedzenia konwencji stambulskiej. Akurat w okresie przedwyborczym – dziwne, nieprawdaż? Przypadek? Nie sądzę. Tyle razy już to przerabialiśmy… Panowie – czyny, nie słowa!

 

Już ponad pięć lat w polskim porządku prawnym obowiązuje legislacyjny potworek, który, bazując na marksistowskiej teorii walki płci, głównych przyczyn przemocy rodzinnej upatruje w „konstruktach” ukształtowanych przez rzekomo uciskający kobiety „patriarchalizm”, czyli w tradycyjnej rodzinie i religii. Ani słowem nie wspomina o alkoholizmie, pornografii, bezrobociu, relatywizmie moralnym, pladze rozwodów czy innych patologicznych zjawiskach prowadzących do przemocy w rodzinach. Milczy także o spotykanej coraz częściej w zachodnich społeczeństwach przemocy wobec mężczyzn.

 

Ale po pierwsze, czy w materii ochrony przed przemocą domową w ogóle potrzebujemy nowych regulacji? Z badania przeprowadzonego dwa lata temu przez Europejski Instytut Równości Kobiet i Mężczyzn wynika, że to nasz kraj najlepiej radzi sobie z przemocą wobec kobiet. Polska stanęła na czele rankingu przeskakując tak „tolerancyjne” i „oświecone” wartościami europejskimi kraje jak Francja, Wielka Brytania, Niemcy czy Szwecja. Wyniki badania zaskoczyły nawet same feministki. A problem jest niebagatelny. Wedle bowiem unijnych statystyk, przemocy fizycznej i/lub seksualnej doświadcza co trzecia kobieta, albo…osoba, która się za kobietę uważa.

 

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj