Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 23 STYCZNIA
Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
Imieniny obchodzą:
Ildefons, Rajmund
 

„Wysoki Komitet” do wszystkich wyznań: módlcie się o ustanie pandemii

Data publikacji: 2020-05-03 11:00
Data aktualizacji: 2020-05-05 20:04:00
WIADOMOŚCI
Fot. Pixabay

„Komitet centralny” światowej wszechreligii straszy milionami ofiar i wzywa do modlitw z powodu koronawirusa. Wyznawcy każdego wierzenia mają prosić „Boga-Wszechstwórcę” o położenie kresu pandemii”.

 

„Wysoki Komitet na rzecz Ludzkiego Braterstwa wzywa wyznawców wszystkich religii do modlitwy o ustanie epidemii koronawirusa i przezwyciężenie jej konsekwencji. Na dzień modlitwy i postu w tej intencji wyznaczono 14 maja. Komitet reprezentuje sygnatariuszy Deklaracji o Powszechnym Braterstwie podpisanej przez Papieża Franciszka i wielkiego imama uniwersytetu Al-Azhar w ubiegłym roku w Abu Zabi, i w ich imieniu zabiega o wprowadzanie jej w życie” – czytamy w komunikacie Katolickiej Agencji Informacyjnej, podanym w ślad za serwisem Vatican News.

 

„Komitet na rzecz Ludzkiego Braterstwa prosi więc wszystkich zwierzchników religijnych i ludzi na całym świecie, by 14 maja modlili się w tej intencji zgodnie z własną wiarą i tradycją” – głosi informacja.

 

Cała treść apelu opublikowana została w oficjalnym prasowym serwisie Stolicy Apostolskiej. To kolejny taki krok po wspomnianej tu, heretyckiej Deklaracji o Powszechnym Braterstwie, stwierdzającej, wbrew nauczaniu Kościoła, jakoby wielość religii była „wolą Bożą”.

 

„Każdy z dowolnego miejsca i zgodnie z naukami ich religii, wiary lub sekty (grupy) powinien błagać Boga, aby usunął tę pandemię od nas i od całego świata, aby uratował nas wszystkich od tych przeciwności, zainspirował naukowców do znalezienia lekarstwa, które może odwrócić tę chorobę i uratować cały świat przed zdrowotnymi, ekonomicznymi i ludzkimi konsekwencjami tej ciężkiej pandemii” – przeczytać można w wezwaniu.

 

Idąc za tym apelem – równo i demokratycznie – muzułmanie mieliby zwracać się o ustanie pandemii do Allacha, każącego ścigać i karać śmiercią niewiernych, wyznawcy wierzeń amazońskich i ekologiści – do Matki Ziemi, poganie – do Światowida, Peruna i Swarożyca. Pokrzywdzeni mogą być w tej układance buddyści, nieuznający żadnego Boga Stworzyciela. Wysłuchawszy modlitw, pozostali „bogowie” zbiorą się zapewne w jakimś pozaziemskim oenzecie i być może uchwalą koniec pandemii zbrodniczego koronawirusa.

 

W innych okolicznościach byłoby to nawet nieco zabawne. Niestety, cały ten hipermarket pogańskich wierzeń i fałszywych religii został „uwierzytelniony” autorytetem świętego Kościoła Katolickiego... Czy też inaczej – nasz Kościół założony przez Jezusa Chrystusa, jedynego Pośrednika w zbawieniu, w Którego imieniu życie oddawały tysiące męczenników, znów został upokorzony postawieniem go na równi z byle sektą…

 

W Piśmie Świętym potop, groźba wisząca nad Niniwą, zagłada Sodomy i Gomory związane były z grzechami, w których pogrążali się ludzie. Niejednokrotnie nawrócenie warunkowało wycofanie kary bądź przywrócenie przez Boga doczesnej pomyślności. Nowa „wszechreligia” nawrócenia nie wymaga. Każe nam za to wierzyć, że Bóg jest w każdym wierzeniu ten sam, bądź że wszyscy „bogowie” są prawdziwi i równi. Patrzy też jedynie na aspekt doczesny, czyli zdrowie ludzkiego ciała. I powraca pytanie: skąd w tym towarzystwie wzięła się wraz ze swym autorytetem Stolica Apostolska?

 

Być może jednak wezwanie „Wysokiego Komitetu” przyniesie dobre owoce: katolicy odczytają ten nieszczęśliwy fakt jako usilne zaproszenie do modlitwy w intencji Kościoła i jego pasterzy.

 

 

Źródła: Vatican News / KAI, press.vatican.va, Twitter. Komentarz: PCh24.pl

RoM

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Lucyna
Wybacz nam Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny za takie bluźnierstwa
Czytelniczka
Prawdziwa jedność polega na tym, że zbłąkane owce wracają do Owczarni, czyli do Kościoła Katolickiego. Ale to jest takie "niepoprawne polityczne"! Kochani bracia katolicy, trzymajmy się mocno Pana Jezusa i Maryi, bo widać jak na dłoni, że niezła jazda się nam tu zapowiada...
q
Zguba jest blisko! Za to nadejdzie kara! To jest pewne! Należy być czujnym i nie dać się wciągnąć w te bałwochwalcze i pogańskie ekscesy
M.
"Religia rzeczywistości niepoznawalnej ? oto jedynie możliwa religia dla modernistów. I nie widzimy racji, dlaczego by ta rzeczywistość nie miała być duszą całego świata, jak to twierdzą racjonaliści. To wystarcza aż nadto, by wykazać jakimi manowcami prowadzi modernizm do zniszczenia wszelkiej religii. Protestantyzm uczynił pierwszy krok; modernizm ? drugi. Następny prowadzi do ateizmu" - św. Pius X, "Pascendi Dominici Gregis"
Ryś
Czy nie dlatego mamy teraz dwu papieży: jednego dla wierzących katolików, a drugiego dla postępowej ludzkości?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY