Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 24 PAŹDZIERNIKA
Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
Imieniny obchodzą:
Antoni, Rafał, Marcin
 

Wyspy Kanaryjskie: masowy napływ imigrantów. Powodem sytuacja w Libii i odrodzenie targów niewolników

Data publikacji: 2020-10-18 13:15
Data aktualizacji: 2020-10-19 10:08:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com (GEORGE DESIPRIS)

Położone na Atlantyku Wyspy Kanaryjskie przeżywają największy najazd imigrantów od roku 2006. Wtedy na Wyspy dostało się aż 30 tys. osób – głównie z krajów Afryki Zachodniej.

 

Jak podaje Czerwony Krzyż, na tę część terytorium Hiszpanii w ciągu 48 godzin przybyło ponad tysiąc imigrantów. Do siedmiu wysp archipelagu w ciągu ostatniego tygodnia dotarło łącznie 485 (!) łodzi. Byłoby ich więcej, gdyby nie zdecydowana postawa władz Senegalu. W ciągu jednej tylko interwencji tamtejsze władze zatrzymały 186 Senegalczyków kierujących się w stronę administracyjnej Europy.

 

Skąd bierze się większe zainteresowanie imigrantów z Afryki Wyspami Kanaryjskimi? Bez wątpienia jednym z powodów jest niestabilna sytuacja w Libii, tlący się tam wciąż konflikt zbrojny, a także – jak miało to miejsce w wiekach minionych – odrodzone w Libii targi niewolników! Migranci wybierając szlak zachodni nie muszą także ryzykować niebezpiecznej pod wieloma względami przeprawy przez Saharę.

 

Nie wszystkim jednak udaje się dotrzeć do upragnionego celu, jakim stają się Wyspy Kanaryjskie. Przeprawa przez Ocean Atlantycki jest znacznie trudniejsza niż przepłynięcie spokojnego przez większą część roku Morza Śródziemnego. Od początku roku w drodze na Wyspy Kanaryjskie życie straciło już 251 osób.

 

MSW Hiszpanii podało, że najliczniejszą grupą narodowościową, która dotarła na atlantycki archipelag w sposób nielegalny, stanowią obywatele Mali.

 

 

Źródło: dw.com / Reuters

ChS

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
aaaaa
Nie rozumoem PO CO Ich nadal wioza do EU bezrobocie ze az piszczy cale braze siedza na tzw kurz arbaiter to znaczy na polski siedzisz w domu i nawet nie musisz sie medlowac w urzedzie pracy wyplaty dostajesz ok 80% Ale statystyka sie zgadza i tak juz od marca w calej EU realne bezrobocie + socjale + tzw krotka praca to na dzis dziesiatki milionow bezrobotnych A TU JESZCZE WIOZA NOWYCH ! PO CO ?
Michał
Że jak?! Libia leży nad Morzem Śródziemnym i to we wschodniej jego części. Wyspy Kanaryjskie od Libii dzieli niemal cała długość Morza Śródziemnego, cieśnina Gibraltarska i Atlantyk. Co ten kraj ma wspólnego z przybyszami z Afryki Zachodniej, którzy dopływają do Wysp Kanaryjskich, leżących na szerokości geograficznej Senegalu???
AWD
Podziękujcie USraelowi
Ryś
Takim tyranem był Muammar Kaddafi. Nie pozwalał na targi niewolników. Dzięki interwencji USA, Francji i Włoch są już możliwe.