Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 27 CZERWCA
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, Doktora Kościoła
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, Doktora Kościoła
NMP Nieustającej Pomocy
Imieniny obchodzą:
Maria, Władysław
 

Zakonnicy w ukryciu? Ważne spotkanie na temat strategii jezuitów „po cywilu”

Data publikacji: 2019-01-11 10:00
Data aktualizacji: 2019-01-11 11:23:00
RELIGIA
youtube.com/Jesuits Global

Spotkania, rozmowa, wspólna modlitwa… - tak w dużym skrócie można opisać przebieg spotkania rozszerzonej Rady Towarzystwa Jezusowego w Rzymie. W oficjalnej relacji filmowej z tego ważnego wydarzenia coś jednak mocno zaskakuje. Otóż jedynym przedstawicielem jezuitów w stroju zakonnym jest… św. Ignacy Loyola.

 

W Rzymie trwa spotkanie rozszerzonej Rady Towarzystwa Jezusowego, którą zwołał generał zakonu, Arturo Sosa Abascal SJ. Celem spotkania jest rozeznanie preferencji apostolskich, czyli strategii zakonu na najbliższe lata.

 

Na kanale „Jesuits Global” w serwisie YouTube oraz na oficjalnych stronach zakonu opublikowano relację filmową ze spotkania. Uderza w niej to, że żaden z przedstawicieli jezuitów nie występuje tam w stroju zakonnym. Próżno tam szukać nawet koloratki. A przecież w materiale zdaje się chodziło m.in. o promocję zakonu i jego misji.

 

O ile można jeszcze jakoś, choć z trudem, zrozumieć, że podczas spotkań roboczych strój nieoficjalny, luźny jest dominującym, to dziwi to, dlaczego żaden z ojców nie założył „służbowego stroju” na Mszę świętą, czy nabożeństwo? Dlaczego żaden z jezuitów – prócz wspominanego już spiżowego świętego – nie pokazał się w materiale informacyjno-promocyjnym Towarzystwa w „pełnym rynsztunku”? Czy jest to wyznacznik tego jak działać chce zgromadzenie?

 

Jak niesie podanie, Ignacy Loyola przed wysłaniem na misje Franciszka Ksawerego miał do niego rzec „Ite inflammate omnia!” (podobno św. Ignacy często właśnie tak kończył swoje listy do współbraci) – „Idźcie i zapalajcie cały świat!”. Ale z pewnością świętemu nie chodziło o palenie się ze wstydu…

 

 

 

Źródło: sjcuria.global/en/

MA

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
na wypowiedź katolika zareagowałeś klasycznym "uderz w stół" ,i czytając Twoje posty sugeruje żebyś to Ty wystudził emocje
D Katolik: Nie podszywaj się lewaku pod katolików, bo to od ciebie nienawiścią zalatuje twój komentarz. Gdy inni piszą w duchu braterskiego upomnienia, ty leżysz w błocie grzechu, boś pomylił służbę Bogu dla szatana.
Jerozolima wyzolona.
To jest wpływ rewolucji hipisowskiej, antykultorowego, marksistowskiego dążenia, którego symbolem jest Brudstock z 1969r. i wszystko, co się wiąże z rokendrolem. Mówi o tym nieraz, co prawda komentując ogólnie, niekoniecznie o przypadkach Ojców Jezuitów pan Krzysztof Karoń. Módlmy się Bracia, módlmy się wiele.
fajny kościół
Smacznego obiadu- czy dzisiaj głownym przesłaniem Chrystusa byłby portal nt gotowania?...a w te idee stara się wpasować "nowoczesny" Kościół
do Katolik
Dlatego przestań nienawidzić i wróć by być blisko Boga.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY