Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 18 WRZEŚNIA
Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
Imieniny obchodzą:
Stanisław, Irena, Stefania, Józef
 

„Zalewa nas fala faszyzmu”. Publikację dla szkół z taką tezą sfinansował stołeczny ratusz

Data publikacji: 2020-08-13 10:00
Data aktualizacji: 2020-08-13 10:59:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (giovannacco)

Władze stolicy sfinansowały publikację, która ma indoktrynować młodzież i wmawiać jej, że zalewa nas fala faszyzmu.  Wedle autorów, faszyzmem są m.in. pochody, podczas których uczestnicy manifestują swój patriotyzm. O skandalicznej publikacji informuje „Nasz Dziennik”.

 

Książka „Szkoła wobec faszyzmu”, to publikacja przygotowana przez lewicowe aktywistki: Magdalena Gawin, Kazimiera Szczuka i Katarzyna Radecka-Mikulicz. Została wydana przez stołeczne Biuro Edukacji i Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych. Wedle początkowych planów książka miała trafić nie tylko do nauczycieli, ale także do szkół - po jednym egzemplarzu do bibliotek szkolnych warszawskich, publicznych szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Z czasem stołeczny ratusz zmienił narrację i obecnie poinformował, że książka do bibliotek nie trafi i stanowi wsparcie dla nauczycieli w realizacji podstaw programowych. Dystrybucja książki została przesunięta na początek roku szkolnego 2020/2021.

 

Jak pisze „Nasz Dziennik”, książka przemyca tezę, że Polska jest wyjątkowo zagrożona faszystowską ideologią. Zaś faszyzmem nazywane są m.in. pochody, podczas których uczestnicy manifestują swój patriotyzm. Ratusz, wedle dziennika, planuje kolejne ideologiczne publikacje dla szkół, a obecnie mamy do czynienia z pierwszym odcinkiem serii „Szkoła – idee – praktyka”.

 

Tego rodzaju publikacje eksperci uznają za skandaliczne i niebezpieczne, szczególnie, gdy połączymy to ze słabą edukacją historyczną w szkołach, opowiadającą okres gdy we Włoszech rodził się faszyzm. Zaś serwowanie uczniom pojęcia „faszyzm” z sugestią, że obecnie to ten temat jest najważniejszą sprawą w kraju, jest niedopuszczalne.

 

Eksperci uznają tego rodzaju inicjatywy za brnięcie w narrację, że oto faszyzmem jest brak akceptacji dla idei lewicowej, dziś promującej m.in. gender i LGBT oraz walczącej z Kościołem. Skandalem była też promocja książki (jeszcze przed zamknięciem szkół). Jak podaje dziennik, była ona połączona z wykładem „Dlaczego masy pragną faszyzmu?”.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

MA

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
olek
@Ironia: Piłsudski był socjalistą czyli de facto komunistą, złożył dymisję przed Bitwa Warszawską 1920 i wyjechał do kochanki do Bobowej. Układał się też z bolszewikami na wypadek ich zwycięstwa i poszerzenia związku Sowieckiego o Polskę. Obecny rząd jest jego spadkobiercą mentalnym. Popierasz zakamuflowanych masonów i komunistów.
polak
Bez zgody PiS nie miałoby to miejsca. Teraz, bo dziś odbędzie się głosowanie o penalizacji przeciwdziałania władzy, będą mogli nawet nas zabijać pod byle pretekstem. Wyznawcom wyborcom PiS gratuluje wyboru. Zmarnowaliscie ostatnia szansę na zbawienie. Macie na sumieniu miliony polskich istnień.
Jan
@ Mirrro: Słuszna uwaga.
Kasia
Widocznie warszawiakom się to podoba bo w moim mieście gdyby coś takiego weszło do szkół to kuratorium byłoby przeładowane skargami. Rodzice by do tego nie dopuścili.
Ironia
@Mat- teraz wychodzi ,ze podzielona prawica jest na przegranej - skoro KONFEDERACJA i PIS kłóci sie ,kto jest za ruskimi a kto za masonami to już przegraliśmy. Gdyby w 20 roku zwolennicy Dmowskiego i Piłsudskiego skakali sobie do gardeł,udowadniając ,że moja prawda jest najmojsza byłoby po Polsce i Europie.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY