Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 11 LIPCA
Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
Imieniny obchodzą:
Olga, Benedykt, Kalina
 

Zamknięte kościoły, otwarte bary i centra handlowe. Absurdy ataku koronawirusa we Włoszech

Data publikacji: 2020-02-27 06:00
Data aktualizacji: 2020-02-27 14:26:00
WIADOMOŚCI
źródło: pixabay.com

Z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców – w związku z wykryciem przypadków koronawirusa na terenie Włoch – zdecydowano o zamknięciu kościołów, uniemożliwiając wiernym uczestniczenie w obrzędach liturgicznych. W tym samym czasie pełną parą pracują centra handlowe, bary i restauracje. Dlaczego?

 

Pytanie o absurdalną włoską praktykę bezpieczeństwa do ks. Dariusza Kowalczyka (pracującego na terenie Włoch) skierowała jedna z użytkowniczek Facebooka. Jako katoliczka chciała rozpocząć Wielki Post uczestnictwem w obrzędach Środy Popielcowej. Jak się okazało – dla mieszkańca Lombardii – był to prawdziwy wyczyn, można rzec niemal nieosiągalny.

 

Po godzinach poszukiwań kobieta stwierdziła, że w prawie wszystkich diecezjach na terenie północnych Włoch zakazane są Msze i liturgie w kościołach! Równocześnie w barach, restauracjach czy centrach handlowych tętniło życie.

 

„Zadzwoniłam do kurii w diecezji, w której mieszkam i rozmówca nie był w stanie mi wyjaśnić, czym ma się różnić wirus z baru od wirusa z kościoła. Czy ten z baru nie zarazi, tylko ten z Kościoła??? Wyraziłam rozmówcy z kurii swój ból, oburzenie i rozgoryczenie - powiedział mi, że przekaże biskupowi....” – napisała.

 

Co ciekawe, w diecezjach, które zdecydowały o odwołaniu liturgii, nie stwierdzono żadnego przypadku koronawirusa. Tymczasem – jak opisuje autorka wpisu – trudności pojawiły się także w przypadku Mszy pogrzebowej, której sprawowania odmówiono rodzinie zmarłej. Więcej, Msza św. nie mogła być odprawiona u sióstr klarysek, a prośby o zorganizowanie prywatnej Mszy napotkały ścianę milczenia.

 

Autorka wpisu sytuację oceniła jako „atak szatana na Eucharystię w zbliżającym się Wielkim Poście” i jak dodała, „tu toczy się walka nie o zdrowie ciała, lecz o nasze dusze”. Zapytała też ks. Kowalczyka, co wierni mogą począć w takiej sytuacji. „Napaści szatańskie? To prawdopodobne. Ale może jednak przede wszystkim wirus głupoty?” – odpisał kapłan.

 

Źródło: Facebook

MA

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Mieciio
To atak na Eucharystię aby Codzienna Ofiara ustała. Już niebawem w Jerozolimie ukaże się syn zatracenia
w
- świadomy zagrożenia unikam ryzyka - chwała księżom rozsądnej decyzji - współczuję tym mniej ogarniętym ciągle chodzącym w tłumie - choć pewno dziś, zupełnie inaczej na to patrzą i biją się w piersi - kościoły odwiedzają głównie starsze osoby - niestety znacznie częściej przegrywają walkę z wirusem - dyskoteki są dla młodych - miłość a tym razem i wirus więcej im wybacza, szanse na przeżycie mają znacznie większe
anka
Ludzie to już nie są żarty !!! Diabeł sięga po dusze , które idą na zatracenie jak ślepy do przepaści !!!! Na kolana przed Bogiem tylko szczere nawrócenie, modlitwa za wrogów kościoła może nas ocalić ! Wszystko się dzieje na naszych oczach !!! I tak jak prosiła wielokrotnie Maryja - odmawiajcie codziennie różaniec !!!
Lusi
Na kolana i suplikacje.
Michu.
Rozumiem, że trzeba ograniczać zagrożenia. Jednak jak słusznie zauważa użytkowniczka facebooka bary, galerie etc. otwarte, a Kościoły zamknięte. DZiwne, widać biznes ważniejszy od bezpieczeństwa. Skoro w kościele możena się zarazić jest epidemia zamykamy, ...ale kina, bary,pizZernie także zAmykamy, wygląda to dość dziwnie.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY