Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 23 MAJA
Św. Leoncjusza, biskupa
Św. Leoncjusza, biskupa
Imieniny obchodzą:
Emilia, Iwona, Iwa
 

Zaskakujące słowa austriackiego hierarchy! Jest „poruszony” tęsknotą par jednopłciowych za małżeństwem

Data publikacji: 2019-02-06 19:00
Data aktualizacji: 2019-02-07 13:52:00
RELIGIA
GuentherZ [CC BY 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], from Wikimedia Commons

Kardynał Christoph Schonborn w swoim najnowszym wywiadzie wskazał, że jest poruszony tęsknotą par jednopłciowych za małżeństwem. Dodatkowo, austriacki hierarcha zastanawia się czy „celibat tak wiele znaczył dla Jezusa”, oraz podkreślił że jest dzieckiem rewolucji maja '68 roku.

 

W wywiadzie dla czasopisma „Stern” kard. Schonborn wskazał, że Kościół Katolicki toleruje przypadki legalizacji tzw. małżeństw par jednopłciowych przez państwo. „Tak po prawdzie to akceptowaliśmy to już znacznie wcześniej. Podnosimy głos jedynie wtedy gdy uważamy, że wyznaczony dla całego społeczeństwa kierunek jest naszym zdaniem zły” - wskazał austriacki hierarcha.

 

Zapytany, co myśli o przypadkach gdy osoby tej samej płci rozważają zawarcie „małżeństwa”, odparł: „Osobiście jestem poruszony, kiedy w czasach braku zainteresowania małżeństwem, pary które wykazują pociąg do osób tej samej płci pragną wejść w najwyższą formę partnerstwa. Jego zdaniem pary te „są świadkami, że małżeństwo to najwyższe dobro”.

 

Wobec pytania o to czy Jezus przywiązywał aż tak dużą wagę do celibatu odparł, że „też się go o to pyta”. Mimo, że nie otrzymał jeszcze jednoznacznej odpowiedzi, to w jego głowie cały czas brzmią słowa Jezusa „nie lękajcie się!” W swojej wypowiedzi, austriacki kardynał wyraźnie wskazywał na konieczność zachowaniu balansu pomiędzy zachowywaniem tradycji, a wsłuchiwaniem się w głos Boga. Podkreślił, że gdy tradycja w życiu katolika zaczyna mieć większe znaczenie od przykazania miłości bliźniego, balans ten zostaje zachwiany.

 

Kardynał Schonborn podkreślił, że w latach '60 XX w. jego poglądy polityczne sytuowane były po lewej stronie, a on sam należy do „generacji 68”. Jak podaje amerykański portal LifeSiteNews, w ostatnich miesiącach na hierarchę spadła fala krytyki gdy wyszło na jaw, że w ostatnich 10 latach miał brać współudział w tuszowaniu skandali obyczajowych duchownych w diecezji Gurk-Klagenfurt. W Klagenfurcie trwa obecnie wizytacja apostolska mająca wyjaśnić okoliczności sprawy.

 

Źródło: lifesitenews.com / stern.de
PR

 

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Izydor Oracz
"w czasach braku zainteresowania małżeństwem" - może to jest clou wypowiedzi kardynała? Nie wiem jak to wygląda w Austrii, ale w Polsce rozpada się około 40% małżeństw - stąd niechęć do ich zawierania.
Anna
Takich "pogubionych" kardynałów, jak Schoenborn, jest - niestety - bardzo wielu. I jak ma się dobrze dziać w Kościele, jeśli zgorszenie i zepsucie demonstrują ostentacyjnie ci, którzy winni umacniać nas w wierze, świecąc dobrym przykładem? Ryba, która jest symbolem chrześcijaństwa, niestety psuje się od głowy!
admirał
Kto może suspendowac kardynała?
Neptun
No i co się dziwić, że jest jak jest, skoro tacy ludzie jak ten kardynał to dzisiaj najważniejsi decydenci w Kościele, dobrze, że chociaż McCarik wyskoczył z tego grona, bo jeszcze do niedawna był doradcą papież odnośnie do nominacji biskupich w USA
Kasia
Jakie to proste: wszelkie dewiacje podciągnąć pod miłość bliźniego... . A gdzie się podziała miłość do Pana Boga? Gdzie wierność Jego Przykazaniom? Kościół jest "jeden, powszechny i apostolski", jak mówimy w Credo. To, co się dzieje w Kościele austriackim, czy niemieckim ma wpływ na cały Kościół. Trucizna nie rozchodzi się po organizmie "wybiórczo", zatruwa cały organizm. Wprawdzie Kościoła nikt i nic nie zniszczy, ale idą trudne czasy dla prawdziwie wierzących.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY