Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 11 SIERPNIA
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
NMP Świętolipskiej
Imieniny obchodzą:
Klara, Zuzanna, Filomena
 

Zbrojna neutralność albo śmierć narodu

Data publikacji: 2016-07-07 12:00
Data aktualizacji: 2016-07-15 10:24:00

„Gazeta Wyborcza” i spółka Agora zbankrutowały podwójnie. Nie odnoszą sukcesu finansowego, ale zbankrutowały też ideowo. Ich projekt wynarodowienia Polaków i przemienienia nas w bezbożnych eurokołchoźników się nie powiódł – mówi w rozmowie z PCh24.pl Grzegorz Braun. Reżyser z radością obserwuje patriotyczne przebudzenie i coraz poważniejszą refleksję nad polskością wśród młodych ludzi. Na tym polu dostrzega zasługi m.in. Portalu PCh24.pl, magazynu „Polonia Christiana” oraz Instytutu im. Ks. Piotra Skargi. Zdaniem dokumentalisty nie można popadać jednak w tryumfalizm, gdyż wpływy ośrodków międzynarodowych oraz „złych ludzi” na Polskę nie zostały do końca zlikwidowane. Czy doprowadzą do wojny, w której zginie kwiat polskiej młodzieży patriotycznej?

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
marekprzadka
Za 150 lat, jakiś wścibski historyk odnajdzie ,,Kazania Sejmowe\'\' Grzegorza Brauna. Powstanie instytut Jego imienia, szkołą i rondom nadawane będą imiona G.B. Mądry uczy się na cudzych błędach, normalny człowiek na swoich, a głupek stale powtarza te same
aaa
Braun mądrze mówi trzeba być id....otą żeby widzieć w nim ruskiego agenta. Każdy Polak powinien posłuchać tego co mówi Braun ze zrozumieniem
cgoma
Nie zginiemy Panie G.Braun,jak ruszymy pod skrzydla CARA PUTINA, to zapewne bedzie dobrze! Prawda?!
Stefa
@blumkwist. Zabawni są ci wszyscy wyznawcy jedynie "słusznej linii", którzy każdego kto myśli choć o milimetr inaczej, zrazu zwą ruskim agentem ("to w końcu jawne odsłonięcie się Brauna, po czyjej stronie stoi"). Pan Braun stoi po polskiej stronie i to zapewne kłuje niektórych w oczy. Przecież Amerykanie i tak spisują na straty kraje bałtyckie w razie ataku Rosji, mimo że tam też mają stacjonować "bataliony rotacyjne", więc to pic fotomontaż. Czyż nie lepiej wpompować miliony w dozbrojenie i rozbudowę polskiej armii, o co apeluje właśnie p. Braun, niż ściągać kolejne obce wojska, choćby nie wiem jak sojusznicze, ale pod obcym dowództwem i eksterytorialne, na nasz teren? Poza tym, jeśli ktoś naprawdę wierzy, że Rosja może mieć jakikolwiek interes w fizycznym zajęciu państw bałtyckich czy Polski... @Majkiel. "Polska sie z nikim nie zespawala ale w wolnosci wybiera sojusze..." Z tym wyborem w wolności to pan chyba żartuje? Zespawała się na amen, tak samo jak z UE.
Stefa
@Szujski. Może i historia się nie powtarza, bo inne są okoliczności w każdej epoce, ale historia powinna nas uczyć, bo mechanizmy pozostają te same. Jeśli zatem uważa pan za "polityczną niedojrzałość i płyciznę analityczną" korzystanie z doświadczeń historii, to człowieku chyba za każdym razem wkładasz rękę w ogień, by się przekonać, że to parzy. Jeśli już została przywołana Brytania, czy lepiej jest, pana zdaniem, po raz kolejny bezgranicznie zaufać temu "sojusznikowi", czy może jednak podmuchać nieco na, z pozoru, zimne, aby się nie obudzić z ręką w nocniku (relscje z W. Brytanią to tylko przykład).
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY