Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 27 CZERWCA
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, Doktora Kościoła
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, Doktora Kościoła
NMP Nieustającej Pomocy
Imieniny obchodzą:
Maria, Władysław
 

Zdziczenie XXI wieku. Dokąd zmierzasz, człowieku?

Data publikacji: 2019-01-11 08:00
Data aktualizacji: 2019-01-15 07:35:00
WIADOMOŚCI
REUTERS/Kevin Lamarque /FORUM

Co jakiś czas można zauważyć nasilone działania w zakresie ogólnie pojętej ochrony zwierząt. Przed świętami – ratować karpie, wycinka chorych drzew – ratować korniki, odstrzał chorych dzików – ratować je, bo są ważne dla ekosystemu. W tym temacie szczególnie głośno krzyczą środowiska lewicowe, osoby mieniące się gwiazdami polskiej sztuki, a wtórują im mainstreamowe media.

 

A wszystkich łączy jeden cel – doprowadzić do legalizacji aborcji, no bo przecież każda kobieta ma prawo wyboru, a dziecko rozwijające się pod jej sercem to nie człowiek, tylko zlepek komórek, który nic nie czuje, więc o co chodzi?

 

„Psychopaci”, „głosicie brednie”, „proponuję, aby zgwałcił cię jakiś naćpany obszczymur”, „nie jesteś człowiekiem, tylko betonem” – to tylko niektóre epitety, z jakimi muszą mierzyć się proliferzy, nieustannie przypominający, że aborcja to morderstwo niewinnego człowieka, które niczym nie można usprawiedliwić. Bo w czym zawiniło to nienarodzone dziecko - że ma ojca gwałciciela? Że jest chore? Że być może będzie żyło tylko kilka chwil lub godzin po porodzie? Dla niektórych środowisk zabicie takiego człowieka to jedyny sposób na tzw. załatwienie sprawy. W myśl „nie ma dziecka, nie ma problemu” feministki żądają prawnej możliwości zabicia. Zabicia człowieka!

 

Następuje dziś swoista humanizacja zwierząt i dehumanizacja ludzi. Możemy zaobserwować to choćby teraz, gdy trwa zmasowana kampania w obronie dzików. „Brońmy dzików, biedne zwierzęta zostaną wybite, będą cierpiały, nie mówiąc już o ciężarnych lochach i ich małych warchlaczkach. Ludzie, jesteście bez serca”.

 

Podobnie było w przypadku karpi. A jeszcze wcześniej w przypadku psów, kotów, korników, za niedługo może mrówek i innych zwierząt pełzających. A scenariusze te co jakiś czas się powtarzają. Tak zatem można zauważyć, że hipokryzja goni hipokryzję. Nikt nie mówi, aby zwierzęta katować, w końcu są istotami żyjącymi, jednak miejmy w tym wszystkim zdrowe rozeznanie. Jeśli chcemy ich bronić, tym bardziej powinniśmy bronić życia człowieka.

 

Tylko w zeszłym roku w wyniku aborcji zginęło 42 miliony dzieci, a przyczyniła się do tego i Polska – tutaj zabito ponad 1000 nienarodzonych. Ta liczba jest przerażająca, ale jakoś nikt z głośno krzyczącego mainstreamowego towarzystwa nawet się na ten temat nie zająknął. Ba, na portalach społecznościowych ich fani jeszcze to tłumaczyli. „Jeśli już urodzi się takie chore dziecko to należy mu pomóc, ale kiedy można tego uniknąć, kobieta powinna mieć prawo wyboru”. Szokujące, ale spotkałam się i z takim argumentem. Czyż to nie powrót do znanych nam czasów z historii, kiedy to hitlerowcy eliminowali ludzi zniedołężniałych, schorowanych, upośledzonych, w ich myśl - nieidealnych? Czyż historia się nie powtarza? A przecież na ścianie w Auschwitz napis głosi: „Ludzie ludziom zgotowali ten los”, który powinien zrodzić w każdym z nas refleksje i działania, aby to się więcej nie powtórzyło. Jak widać jednak, historia lubi się powtarzać i dziś na masową skalę doprowadzamy do zagłady człowieka. Ale co tam, przecież korniki i dziki są ważniejsze, one czują, one żyją, one mają uczucia. A dziecko nienarodzone? E, to tylko jakiś zlepek komórek, można go wyrzucić do kosza.

 

I jeszcze jedna sprawa – mamy 27. finał WOŚP, i znowu ci sami mainstreamowi celebryci ruszają do boju. Nagle sobie przypomnieli, że wypada pomóc dzieciom i jeden przez drugiego daje w darze różne rzeczy na aukcję. „To szczytny cel, razem pomóżmy chorym dzieciom”. Przed chwilą stawali ramię w ramię z feministkami i żądali możliwości zabicia takich właśnie dzieci jeszcze przed narodzeniem, a kto im towarzyszył? Jerzy Owsiak, który rozkręca WOŚP. Towarzystwo naprawdę się dobrało, nie ma co! Może posłuchali swoich fanów, którzy stwierdzili, że w końcu nie wypada zostawić narodzonego człowieka w potrzebie, no ale jeśli się uda tak zrobić, żeby mu nie pomagać, no to czemu nie?

 

Patrząc na to wszystko zadaję sobie wciąż jedno pytanie: Dokąd zmierzasz, człowieku?

 

Agnieszka Jarczyk

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
opty
Jasiu do szkół chodziłeś? Życie zaczyna się w chwili poczęcia, to dokonując aborcji dokonuje się zabicia człowieka. Nie można być za śmiercią i pomagać chorym. To jest hipokryzja....
agricola
Dokąd zmierzasz, człowieku? Na drzewo! Dehumanizacja ludzi????? Przecie wszystko o czym tu jest napisane to efekt właśnie "humanizmu", marmolenia i duraczenia "mędrców" o jakichś "ludzkich" prawach.
do Marcin
Bo to świetny przykład hipokryzji tego towarzystwa. Jedne dzieci ratować, a takie same obok mordować.
Eulalia
Nic dodać, nic ująć.
Marcin
Dlaczego w dyskusję włączyłaś WOŚP? i skategoryzowalas słowem "towarzystwo"?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY