Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 16 PAŹDZIERNIKA
Św. Jadwigi Śląskiej
Św. Gerarda Majelli
Św. Jadwigi Śląskiej
Św. Gerarda Majelli
Imieniny obchodzą:
Jadwiga, Florentyna, Gaweł
 

„Żegnaj, mój prześladowany bracie, Vincencie!” – wieczorne czuwanie dla głodzonego na śmierć

Data publikacji: 2019-07-11 10:00
Data aktualizacji: 2019-07-11 11:18:00
WIADOMOŚCI
Fot. Twitter

Około 1,5 tysiąca osób zgromadziło się w środowy wieczór na paryskim placu by czuwać i modlić się w intencji Vincenta Lamberta, skazanego przez państwo francuskie na śmierć z głodu i pragnienia. Przemawiali między innymi prawnicy reprezentujący rodziców przez wiele lat walczących o ocalenie życia mężczyzny.

 

Są uważani za niegodnych życia... Są „nieproduktywni”, ale czy to oznacza, że stracili prawo do istnienia? – tak Jérôme Triomphe, pełnomocnik Pierre’a i Viviane Lambert cytował słowa błogosławionego biskupa Muenster, Klemensa Augusta von Galen, który sprzeciwiał się stosowaniu tak zwanej eutanazji wobec niepełnosprawnych w hitlerowskich Niemczech.

 

Vincent potrzebował tylko trzech rzeczy: jedzenia, wody i dużo miłości. Wyspecjalizowane struktury chciały Ci to zaoferować, ale odmówiliśmy – tak podsumował Triomphe działanie państwa względem pacjenta z Reims. Przemawiał do zebranych na placu przed kościołem świętego Sulpicjusza, drugiej – po Notre Dame – pod względem wielkości paryskiej świątyni.

 

Żegnaj, mój prześladowany bracie, Vincencie – zakończył swe wystąpienie wzruszony Jerome Triomphe.

 

- Życie Vincenta nie było niegodne. To tylko punkt widzenia niektórych, że jest niegodne! – mówił z kolei prawnik Jean Paillot. Nazwał on spodziewaną śmierć upośledzonego człowieka kłamstwem, upokorzeniem i zaprzeczeniem sprawiedliwości.

 

- Tak, mówię dzisiaj: moralność i sumienie niektórych są w stanie wegetatywnym! – wołał. – Vincent umrze. To Katedra ludzkości, która pali się na naszych oczach i nie zostanie odbudowana. Ja też jestem Vincent! – dodał Paillot. Podkreślił, że śmierć mężczyzny oznacza regres praw osób niepełnosprawnych. 

 

 

W odczytanym wobec zgromadzonych liście rodziców, brata i siostry Vincenta znalazła się między innymi informacja, że – wbrew zapewnieniom personelu szpitala – pacjent w ostatnich dniach nie był stale poddany silnemu znieczuleniu, gdyż bliscy kilka razy zaobserwowali u niego oznaki cierpienia w postaci jęku.

 

Wreszcie koniec – takie tytuły znalazły się w kilku mediach. Wstyd dla Francji, która tak mało uwagi ma dla najmniejszych, najsłabszych”. „Jesteśmy dumni, że broniliśmy naszego drogiego Vincenta do końca” – napisali najbliżsi.

 

–  Nie wolno nam celowo zadawać śmierci – przysięga Hipokratesa, która obowiązuje wszystkich lekarzy. Tymczasem Vincent otrzymuje śmierć, to eutanazja – mówił doktor Kiefer z zespołu specjalistów wspierających państwa Lambert.

 

Zebrani modlili się w intencji skazanego na śmierć z głodu i pragnienia. Zapalili świece dla Vincenta. 

 

 

 

Źródło: Twitter / Je soutiens Vincent

RoM

 

 

 

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
pati
Prawda jest taka gdyby pseudo celebryci tak zaciekle bronili jego zycia jak domagaja sie wszechobecnej tolerancji LGTB dzis ten czlowiek by zyl. przeraza mnie to co sie dzieje..
axe
żądam podania nazwisk wszystkich sędziów, lekarzy itp, który brali czynny udział w tym morderstwie, mam nadzieje, że kiedyś rozpocznie się proces taki sam jak w Norymberdze, to nie może być zapomniane, to powinno być rozliczone! Jest sławetna wypowiedź Adolfa Hitlera przed wybuchem II wojny światowej i powiedział coś takiego "Kto pamięta rzeź Ormian", okazało się, że prawie wszystkie kraje przeszły obok tego faktu mordu beztrosko i skończyło się jak skończyło, dlatego nie można tego tak zostawić, bo przyjdzie większe zło!
ZBIGNIEW
to Hitler Himler wogole NIEMIECKA RZESZA tryumfuje a Francja i im podobni godnie kollaboruja a kiedy bedzie nowa Norymbergia?
Izydor Oracz
W ostatnim czasie kilka razy zamiemogła Angela Merkel. Może tak wysłać ją na "terapię" do Reims?
zu2909
Żegnaj cywilizacjo zachodnia. Palicie kościoły, uśmiercacie najsłabszych. Autostradą pędzicie do piekła.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY